40 корисних додатків для Android з отриманими root-права

Ще зовсім недавно більшість із нас не здогадувалося про можливість повного контролю над своїми телефонами і задовольнялася тим скромним набором опцій, що лежать на поверхні. Тепер же, отримавши доступ до кореневого каталогу, ми можемо керувати телефоном, змінюючи його базові параметри на свій розсуд.

Увійшовши в систему з root-прав, тобто ставши «root», ви можете з легкістю налаштувати смартфон під себе і вивести його на абсолютно новий рівень. У цьому огляді представлені кращі системні утиліти, призначені Android телефонів з уже отриманими root-прав.

Lucky Patcher

Lucky Patcherє одним з найбільш цікавих додатків для рутованних телефонів. Ця утиліта містить безліч патчів, застосовні практично до всіх програм та ігор, зазвичай встановлюються на Android.

Ви можете заборонити перевірку ліцензії, заблокувати показ реклами, а також видалити з телефону непотрібні системні програми. Lucky Patcher дозволяє створювати кастомні APK-файлів для модифікованих програм.

При першому запуску Lucky Patcher ви побачите список встановлених на вашому телефоні додатків, всі вони будуть позначені різними кольорами. Про значення маркування можна прочитати на офіційному сайті розробника.

AdBlock Plus

Не всі сайти коректно використовують рекламу. Деякі з них, випробовуючи наше терпіння на міцність, видають величезну кількість спливаючих вікон. Якщо ви ставитеся до тієї категорії людей, які всією душею ненавидять рекламу, встановіть AdBlock Plus, що дозволить блокувати настирливі оголошення.

Додаток дуже легко настроюється, ви завжди можете дозволити показ тих рекламних оголошень, які вам цікаві. Додаток доступний в Google Play. Посилання веде на офіційний сайт розробника.

Root Explorer

Root Explorer— файловий менеджер який призначений тільки для користувачів з root-прав. Він дозволяє отримати доступ до data-папок, відкриває стислі файли і текстові документи, встановлювати права доступу на будь-які файли (читання, запис, виконання) та ще багато іншого.

Tasker

Ви ніколи не мріяли про те, щоб якісь дії на вашому смартфоні вироблялися автоматично? Tasker виконає будь-які бажання! Наприклад, аудіоплеєр буде відкриватися рівно в той момент, коли ви підключіть до телефону навушники.

Описати всі переваги цього чудового програми просто неможливо. Ви повинні випробувати їх на власному досвіді. Tasker – програма для автоматизації процесів, без зусиль справляється з масою завдань. Ви зможете відключити екран блокування, коли знаходитесь вдома, перейти на беззвучний режим під час роботи і т. д.

Xmodgames

Xmodgames – приголомшливе додаток, яке обов'язково сподобається завзятим геймерам. Тут представлена непогана колекція модів для 52 популярних ігор, таких як Clash of Clans, Angry Birds і т. д. Інсталюйте це додаток, щоб підвищити ефективність ігрового процесу і перевершити своїх суперників з допомогою доступних реплейсеров і розширень.

ES File Explorer

Якщо б мене запитали, якому файловому менеджеру я віддаю перевагу, моя відповідь була б однозначною – це ES File Explorer. Важко відшукати додаток, яке так само добре справляється зі всіма заявленими функціями.

Провідник відмінно працює на будь-яких телефонах і планшетах, але його можливості значно розширяться при доступі до root-прав. Утиліта забезпечує бездротову відправку файлів, шифрування даних і виконує безлічі інших завдань, яких так не вистачає більшості програм з цієї категорії.

DiskDigger

Вам не обов'язково мати root-права для роботи з DiskDigger. Але на стандартному пристрої він не зможе виконати глибоке сканування, щоб виявити всі раніше видалені файли. Майте на увазі, що при першому запуску ви повинні будете дозволити додатком доступ до всіх розділів і каталогами. Хочете дізнатися, які фотографії з Whatsapp видалив ваш партнер? Просто запустіть цей додаток!

Link2SD

Link2SD— це додаток можна назвати життєво необхідним інструментом, особливо для геймерів. З його допомогою ви в два рахунки відправите папки з важкими іграми на SD-карту. Вам, напевно, відомо, що ОС Android не дозволяє переносити встановлені програми на знімні носії, воліючи зберігати їх в пам'яті пристрою.

Однак Link2SD допомагає обійти цю заборону. Утиліта створює посилання для доступу до переміщеному додатком і змушує систему повірити в те, що воно все ще знаходиться на телефоні, навіть якщо це не так.

Titanium Backup

Резервне копіювання даних на телефоні, так само як і на будь-якому іншому пристрої, має ключове значення, оскільки у разі серйозного збою відновити роботу системи буде вкрай складно. Якщо ви давно користуєтеся своїм смартфоном, то на ньому, напевно, зберігаються тонни різної інформації, включаючи фото, відео, контакти і т. п.

Titanium Backup – краще додаток, що дозволяє швидко і ефективно створювати бекап-образи пристроїв. Звичайно, для цієї мети можна скористатися стандартною функцією, перейшовши в «Налаштування», а потім «Резервне копіювання та відновлення». Але особисто мені цей спосіб не дуже подобається із-за низької продуктивності.

Працювати з Titanium backup набагато зручніше, до того ж з його допомогою можна видаляти софт, встановлений виробником, архівувати дані не тільки всього диска, але і окремих додатків. В Google Play ви знайдете дві версії утиліти – платну і безкоштовну. Набуваючи преміум доступ, ви отримаєте декілька просунутих функцій, але в більшості випадків цілком достатньо і набору базових інструментів.

BuildProp Editor

Утиліта BuildProp Editorдопоможе без будь-яких проблем відредагувати властивості будь-яких файлів на вашому Android, що в кінцевому підсумку повинно підвищити продуктивність системи.

Battery Calibration

Система Android, відстежуючи статистику використання акумулятора і автоматично генерує файл bin. З допомогою Battery Calibration ви зможете видалити архівну інформацію, що значно підвищить резерв батареї.

SetCPU

Ось ще один чудовий додаток для геймерів і прихильників дбайливого ставлення до акумуляторів. SetCPU дозволяє управляти частотою процесора Android. Ви стурбовані тим, що ваш телефон швидко розряджається? Проведіть пальцем по екрану, щоб зменшити частоту і час роботи батареї збільшиться. Для запуску важких ігор, можливо, буде потрібно підвищити тактові частоти або навіть розігнати CPU.

Будьте уважні! При невмілому використанні цього додатка може статися перевантаження процесора, що призведе до поломки пристрою.

Terminal Emulator

Скоріше всього, ви знайомі з командним рядком на комп'ютерах під управлінням Windows. Її інтерфейс надає чимало можливостей для адміністрування ОС. Для Android існує подібний інструмент під назвою Terminal Emulator. Єдина відмінність полягає в використання Linux-команд.

Xposed Framework

Якщо ви давній шанувальник Android, то, можливо, чули про кастомних ROM, чи не так? Неофіційні прошивки дозволяють вивести смартфон на новий рівень і оптимізувати його продуктивність. Але з появою Xposed Framework популярність сторонніх ПЗУ значно знизилася. Оскільки модифікація системи процес трудомісткий і частково ризикований, багато користувачі намагаються триматися від цього подалі.

Xposed Framework – одне з кращих додатків для Android, яке дозволяє експериментувати з налаштуваннями телефону без установки нестандартних прошивок. Тут ви знайдете кілька модулів для перепризначення клавіш, зможете змінювати параметри продуктивності та на власний розсуд змінювати інтерфейс. Єдине, що вам потрібно зробити, це підібрати модулі, сумісні з вашим пристроєм.

ROM Manager

Ви просунутий користувач Android, регулярно встановлює кастомні ПЗУ на свій смартфон? Тоді вам обов'язково потрібно звернути увагу на це додаток.ROM Manager відобразить список нещодавно встановлених прошивок, перевірить наявність нових нестандартних версій програмного забезпечення, які доступні для вашої моделі телефону. Поряд зі звичайними прошивками ви також зможете встановити модифікований неофіційний рекавері, який буде корисний при експериментах з різними модами.

GL Tools

GL Tools – одне з найбільш затребуваних додатків серед геймерів. Не доведеться більше нервувати через занадто повільного рендеринга графіки в улюбленій стратегії або стрілялки. З допомогою GL Tools ви зможете налаштувати візуалізацію з оптимальною швидкістю передачі даних, орієнтуючись на параметри свого процесора. Завдяки цій опції, ігри навіть самого високого класу будуть завантажуватися без будь-яких гальм.

Device Control

Device Control— ще одне безкоштовний додаток для «суперпользователей», яке допомагає по максимуму використовувати апаратне забезпечення телефону. Як відомо, від графічного процесора залежить продуктивність ігор і відео. Якщо його трохи розігнати, візуальний рендеринг покращиться. За допомогою цього додатка легко налаштувати частоту CPU і GPU до оптимальних значень.

Quick Boot

На вашому пристрої встановлено модифікований рекавері, і ви часто оновлюєте систему кастомних ROM? Я знаю, як важко переходити в режим відновлення, використовуючи кілька клавіш. Що ми зазвичай бачимо при утриманні кнопки живлення? Як правило, нове меню містить такі пункти, як «Вимикання», «Перезавантаження», іноді «Режим польоту». Зрозуміло, опція «перезавантаження в рекавері» відсутня. А вам ніколи не хотілося усунути цю незручність?

Використовуючи додаток Quick Boot, ви зможете розширити функціонал меню, додавши в нього рядки, які дозволяють перезавантажитися в Recovery і Завантажувач. Доступні як платна, так і вільно розповсюджувана версія. З першої ви отримаєте підтримку Tasker і можливість налаштування гарячих клавіш.

Dumpster

Вам коли-небудь доводилося засмучуватися через випадково віддаленого файлу? Не сумніваюся, що в той момент ви намагалися придушити роздратування і зробити вигляд, що нічого страшного не сталося.

Тепер ви можете назавжди забути про цю проблему, тому що Dumpster відновити будь-які втрачені дані, будь то текстовий документ, музика, фото або відео. За великим рахунком, ця програма є аналогом «кошика», куди відправляються на тимчасове зберігання всі видалені з вашого телефону файли.

Для звільнення дискового простору тут є функція «очистити кошик», подібна до тієї, що існує в Windows.

Greenify

Ви давно шукали спосіб збільшити час автономної роботи Android? Вихід знайдений – просто скачайте і встановіть Greenify. Це, мабуть, самий оптимальний варіант для користувачів стежать за економним витратою заряду батареї. Розробник нещодавно випустив версію і для звичайних смартфонів, але вона не настільки досконала.

Я використовую Greenify на звичайному телефоні, і мене це цілком влаштовує. Не важко здогадатися, що дія програми, яка має доступ до кореневого каталогу системи, буде в кілька разів продуктивніше. Ви зможете бачити статистику додатків, що працюють у фоновому режимі, одним натисканням відправляти будь-які з них в сплячий режим, що дозволить розвантажити ОЗУ, знизити споживання енергії і підвищити загальну продуктивність смартфона.

Viper4Android

Ви коли-небудь замислювалися про можливості управління різними аудіопристроями, підключеними до телефону? На жаль, на звичайних телефонах Android це завдання нездійсненне. Ви можете регулювати гучність і в деяких плеєрах ще додавати баси і вирівнювати амплітуду за допомогою еквалайзера.

З додаткомViper4Android ваш пристрій перетвориться на справжню лабораторію звуку. Ви отримаєте контроль не тільки над вбудованими динаміками, але і над будь-яким іншим обладнанням, зв'язаних з мобільним гаджетом, будь то гарнітура, Bluetooth-колонки і т. п.

Viper4Android являє собою висококласний драйвер з безліччю додаткових ефектів, і ви обов'язково оціните красу звучання мелодій, відтворюваних через телефон. Посилання для завантаження, яку я розмістив нижче, веде до теми форуму XDA. Оскільки це додаток працює тільки на пристроях з правами суперкористувача», ви повинні слідувати всім пунктам трохи складної установки.

Nandroid Manager

За назвою цього додатка не важко здогадатися, що воно призначене для керування резервними копіями nandroid. З її допомогою ви зможете робити будь-які маніпуляції з даними, що зберігаються на вашому пристрої бекап-архівами: відновлювати систему або окремі програми, створювати резервні копії та отримувати дані з вже існуючих образів. Додаток має як безкоштовні, так і комерційну версію.

Flashify

Прочитавши заголовок, ви могли вирішити, що перед вами додаток для управління ліхтариком. Поспішаю вас порадувати — ліхтарик не потребує root-права. Flashify полегшує установку нових прошивок. Запустіть програму, якщо задумаєте в черговий раз перепрошити свій смартфон. Flashify допоможе впоратися із завданням без перезавантаження recovery, а також створить резервні копії ядер, архівів, модів і т. д.

Smart Booster

З додатком Smart Boosterви зможете підтримувати внутрішню і зовнішню пам'ять телефону в ідеальному порядку. Інструмент дозволить зробити швидке очищення кеша і SD-карт, керувати розділами і використовувати безліч інших функцій.

Servicely

Коли мова заходить про тривалості роботи батареї, Android в порівнянні з iPhone виглядає безнадійним аутсайдером. Знаєте, чому? Це пов'язано з купою додатків, що запускаються у фоновому режимі. За допомогою утиліти під назвою Servicely, що є непоганою альтернативою Greenify, ви зможете регулювати рівень витрат енергії, відключаючи будь-яку програму або назавжди або на якийсь певний період. Servicely буде постійно вбивати в пам'яті енергоємні процеси, що дозволить оптимізувати роботу акумулятора.

SDFix

Однією з найбільш неприємних проблем, з якими стикаються користувачі KitKat та Lollipop, є раптова блокування SD-карти. Опинившись у подібній ситуації, ми навіть не можемо зрозуміти, в чому причина критичного збою.

Якщо на вашому пристрої встановлена якась із зазначених версій Android, ймовірно, вам вже доводилося нервувати через обмеження доступу до SD-карті, тобто неможливості копіювати і переміщати на неї файли.

Усунути помилку допоможе SDFix. І для цього зовсім не потрібно бути комп'ютерним генієм. Просто встановіть програму, відкрийте його, потім внесіть необхідні зміни, почекайте кілька секунд і перезавантажте телефон.

ROM Toolbox

Немає ніяких сумнівів в тому, що установка кастомних ROM надає широкий простір для експериментів. Однак для того, щоб успішно виконати прошивку, потрібні золоті руки і світла голова. Тільки тогдп модифікація Android буде вважатися виправданою і безпечною. Але і без кардинальних втручань у систему можна легко налаштувати телефон, керуючись власними уподобаннями.

У додатку ROM Toolbox є файловий менеджер з доступом до кореневого каталогу, установник шрифтів, відладчик сценаріїв, оптимізатор пам'яті і т. д. За словами розробників, на деяких пристроях за допомогою утиліти можна навіть змінити стартову анімацію та значки в рядку стану.

System App Remover

Майже всі виробники мобільних пристроїв встановлюють на свою продукцію купу непотрібного софта, не рахуючись з думкою користувачів. Зрозуміло, просто так видалити встановлені програми ви не зможете. Але на девайсах з root-права від зайвого мотлоху можна позбутися за допомогою System App Remover.

Не бійтеся щось зіпсувати, на екрані ви побачите докладну інформацію про те, які програми дійсно необхідні, а які ні. Крім того, утиліта дозволяє переміщати діючі програми з пам'яті телефону на SD-карту.

Better Battery Stats

Додаток Better Battery Statsведе облік безлічі факторів, таких як час, протягом якого телефон використовувався для передачі даних через мобільного оператора, підключення до Wi-Fi і т. д. Крім того, ви будете бачити відсоток споживання енергії кожним встановленим додатком.

Використовуючи цю інформацію, можна звести до мінімуму витрату заряду акумулятора, заблокувавши енергоємні процеси. Погодьтеся, що це неймовірно крута і корисна функція. Багато хто з нас не відмовилися б від можливості максимально продовжити період автономної роботи свого смартфона.

Kernel Adiutor

Kernel Adiutor містить кілька інструментів для налаштування ядра. З безлічі пропонованих функцій ви зможете вибрати ті, які сумісні саме з вашим пристроєм.

За допомогою утиліти коригуються такі параметри, як частота центрального і графічного процесора, напруга батареї, гучність звуку, періодичність запуску Low Memory Killer і т. д.

Full!Screen

Іноді нам хочеться запустити якийсь з програм у повноекранному режимі. Перешкодою цьому є наявність меню у верхній частині екрана. На деяких пристроях рядок стану може бути дуже вузькою або навіть прозорою, що не перешкоджають полноэкранному перегляду. З допомогою Full!Screenви досягнете такого ефекту на будь-якому смартфоні.

Використання утиліти не викличе у вас ніяких труднощів, для зміни параметрів користувача буде потрібно не більше десяти секунд. Щоб мати можливість застосовувати індивідуальні налаштування для різних додатків, вам доведеться придбати платну версію.

Boot Animations

Вам набридла анімація, яку ви бачите всякий раз, коли перезавантажуємо свій телефон? Boot Animations допоможе виправити ситуацію. Додаток містить велику колекцію завантажувальних анімаційних заставок.

Chainfire 3D

Chainfire 3D— ще одна відмінна програма для оптимізації продуктивності ігор. Підгальмовування ігор на вашому телефоні, швидше за все, пов'язано з дуже високим дозволом графіки. За допомогою цього додатка ви зможете підкоригувати рендеринг, виходячи з можливостей свого пристрою. Посилання нижче веде на відповідну тему форуму XDA.

Hosts Editor

Я думаю, ви знаєте, для чого потрібен файл hosts, наявний на кожному комп'ютері. З його допомогою блокується доступ до певних сайтів. Цю ж функцію пропонує Hosts Editor для Android.

3C Toolbox

3C Toolbox потрапив у цей список, завдяки своїй універсальності. З його допомогою ви з легкістю впораєтеся з такими завданнями, як управління процесором, зниження навантаження на батарею, автоматичне резервне копіювання, вказівку пріоритету доступу до WiFI і т. д.

XUI Mod Top

XUI Mod Top – додаток для настройки призначеного для користувача інтерфейсу, який містить в собі безліч ефектів візуалізації і варіантів оформлення. Ви можете заповнити рядок стану градієнтом, створити власний віджет, змінити вітальну анімацію і т. д.

Drony

УтилітаDrony стане в нагоді людям, які піклуються про збереження своєї анонімності. Drony підтримує більшість типів проксі – HTTP, HTTPS, SOCKS4a, SOCKS5. Ви зможете в одне торкання налаштувати мережевий протокол для кожного додатка, встановленого на вашому Android.

GMD GestureControl Lite

Напевно, ви вже знайомі з функцією «управління жестами». GMD GestureControl Lite додасть декілька зручних елементів в колекцію телефону, щоб заощадити ваш час.

DriveDroid

DriveDroidдозволяє перетворити Android-пристрій завантажувальний диск Linux для настільного ПК з використанням файлів ISO, IMG, завантажених на телефон. Телефон буде служити сховищем для дистрибутивів Linux, які ви хочете спробувати, чи завантажувальним аварійним диском. Він не буде працювати зі всіма дистрибутивами, але це досить хороша утиліта, якщо ви хочете повозитися з Linux або просто хочете, щоб система резервного копіювання була завжди під рукою.

KSWEB

KSWEBдозволяє перетворити Android-пристрій портативний веб-сервер, який поставляється разом з PHP, MySQL і msmtp. Надається набір для запуску, налагодження або підтримки веб-додатків і сайтів прямо з телефону. Незалежно від того, чи є ви професійним розробником або новачком, який шукає портативний інструмент, KSWEB буде відмінним доповненням до вашого улюбленого списку додатків.

Читайте також

У тренді