Подвиг Народу — пошук учасників ВВВ з прізвища

З допомогою Міністерства оборони Російської Федерації був створений електронний банк «Подвиг народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр .. » який знаходиться за адресою podvignaroda.mil.ru на ньому можна знайти інформацію про подвиги і нагороди своїх батьків, дідусів і бабусь по імені та прізвища. Пошук відбувається по військовим архівних документів, які були оцифровані і занесені у базу сайту.

Як і де шукати?

Сайт "Подвиг народу" – це найбільш повна і актуальна база даних по учасникам Великої Вітчизняної Війни — є інформація практично про всіх воїнів. На першому етапі оцифровки з 2010 по 2015 роки було внесено 30 мільйонів записів про нагородження орденами і медалями «За відвагу» і «За бойові заслуги», а також інформація з 22 мільйонів орденів Вітчизняної війни I і II ступеня до 40-річчя Перемоги, а також 200 тисяч архівних справ загальним обсягом 100 мільйонів листів!

Така величезна робота була виконана заради головної мети проекту:

Основними цілями проекту є вшанування пам'яті всіх героїв Перемоги, незалежно від звання, масштабів подвигу, статусу нагороди, військово-патріотичне виховання молоді на прикладі військових подвигів батьків, а також створення фактографічні основи для протидії спробам фальсифікації історії Війни.

Далі ви більш докладно можете дізнатися про можливості сайту.

Є 3 головних варіантів пошуку:

  1. Пошук людей і їх нагород
  2. Пошук указів і наказів про нагородження
  3. Пошук даних по місцю і часу

Щоб знайти людину використовувати перший варіант пошуку, для цього відкрийте сайт http://podvignaroda.mil.ru/ і перейдіть на вкладку «Люди і нагородження» і введіть прізвище та ім'я людини, нагороди якого потрібно знайти.

Для пошуку указів і даних за місцем проведення військових дій, радимо використовувати інший сайт — «Пам'ять народу», про яке буде розказано нижче.

Якщо ви хочете зробити пошук за номером нагороди, то цього не вдасться зробити, т. к. в документах по нагородженню номери нагород не вказані.

Якщо інформація про долю людини не відома, то сайт «Подвиг народу» вам не підійде, оскільки він не містить дані про загиблих або зниклих безвісти. Таку інформацію слід шукати на сайті www.obd-memorial.ru пробуючи різні написання прізвищ та імен т. к. в документах воєнного часу могли міститися помилки в ПІБ або дату народження.

Нагадаємо, що ініціатором даного проекту є Департамент розвитку інформаційних і телекомунікаційних технологій Міністерства оборони Російської Федерації, а технічна підтримка здійснюється компанією «ЭЛАР». Спасибі їм за цей сайт!

Інформація береться з двох фондів: Центрального Архіву Міністерства Оборони РФ (ЦА МО) і Центрального військово-морського архіву Міністерства оборони РФ (ЦВМА).

Пам'ять народу

Пізніше був відкритий більш сучасний сайт https://pamyat-naroda.ru/ «Пам'ять народу» з документами Другої світової війни, який має більш приємний дизайн і найголовніше — більше інформації, карт та історичних даних.

За допомогою порталу «Пам'ять Народу» стало ще простіше відновити бойовий шлях свого діда, знайти документи про поранення та нагороди.

Проект Пам'ять Народу реалізований у відповідності з рішенням Російського оргкомітету Перемога від липня 2013 року, підтриманий дорученням Президента і Постановою Уряду Росії в 2014 році. Проект передбачає публікацію в Інтернет архівних документів та документів про втрати і нагородження солдатів і офіцерів Першої Світової війни, розвиток раніше реалізованих Міноборони Росії проектів про Другій Світовій війні ОБД Меморіал і Подвиг Народу в один проект — Пам'ять Народу.

На сторінці https://pamyat-naroda.ru/ops/ ви можете ознайомитися з планами 226 операцій з докладними схемами на карті. Кожна сторінка про операції містить прізвища командувачів і номери військових частин, а також опис результату операції.


Малюнок 1 — Сучасна карта бойових операцій під час ВВВ.

На сторінці https://pamyat-naroda.ru/memorial/ ви можете знайти військові поховання у своєму місті. Досить ввести назву міста і натиснути кнопку «Знайти». Всього міститься інформація про 30588 поховань по всьому світу, крім США.


Малюнок 2 — Військові поховання з зазначенням імен та прізвищ.

Сторінка про поховання містить інформацію про його стан (гарний, поганий, відмінне), вид поховання, кількість могил, кількість відомих і не відомих похованих. Також на сторінці доступний список похованих з іменами і датами народження і смерті.

Читайте також

У тренді