8 безкоштовних програм для запису відео з екрану комп'ютера

У будь-якого користувача персонального комп'ютера рано чи пізно виникає необхідність у запису відео з екрану робочого столу. Наприклад, при створенні будь-якої інструкції, шкільного проекту, або ж просто для фіксації того, що відбувається на екрані.

Ми склали список самих кращих безкоштовних варіантів, які ідеально підходять для використання на Windows 10. Програми наведено не в порядку їх функціональності. Ви можете вільно вибирати будь-яку.

OBS Studio

Open Broadcaster Softwareвважається однією з кращих для запису і трансляції екрану на платформі Windows 10, яка прийшла на зміну OBS Classic. Хоча прекрасно працює з більш застарілими системами — «сімкою» і Windows 8.1.

Підтримує безліч технологій кодування, включаючи AMD Video Coding Engine, бібліотеку x264, Intel Quick Sync Video. З її допомогою ви зможете записати відбувається на дисплеї, а також вивести додатковий потік відео з веб-камери. Отримані матеріали можна зберігати в потрібному форматі FLV, MP4, MOV, MKV, TS.

За допомогою розширення Studio легко додаються різні картинки і написи до ролика прямо під час запису. Крім підтримки звичайних онлайн-трансляцій, доступно транслювання в інтернет вже готових матеріалів. Також підтримує безліч налаштувань для переходу між сценами, що значно спрощує процес створення відео з використанням декількох потоків.

У невеликого числа власників відеокарт Nvidia відзначаються дрібні проблеми з записом. Вбудований багатопотоковий кодувальник Nvidia NVENC просто відмовляється взаємодіяти з OBS на деяких відеокартах. Якщо оновлення драйверів не допомогло, то перейдіть до пункту «Файл → Настройки → Висновок» і змініть параметр «Кодер» на QSV або що-небудь інше.

OBS — явно не самий простий у використанні софт. Це може відлякати багатьох користувачів, так як потрібен деякий час для звикання до нього. Однак у нього є один величезний плюс — він абсолютно безкоштовний.

FlashBack Express

Якщо OBS Studio здається трохи заплутаною, то FlashBack Express точно доведеться вам за смаком. Завдяки зручному інтерфейсу з нею впорається навіть новачок. Крім чудової інтерфейсу FlashBack Express примітний ще й тим, що не має яких-небудь " водяних знаків і обмежень на час запису. А це вже дає велику перевагу в порівнянні з іншими безкоштовними програмами, запис в яких обмежена лише кількома хвилинами.

FlashBack Express дозволяє записувати те, що відбувається на екрані або об'єктиві веб-камери (разом зі звуком). Крім того, ви зможете виставити певний час для початку і завершення запису, або ж зробити так, щоб вона починалася в момент включення певної програми.

Після завершення запису програма запитає у вас, що ви хочете зробити: зберегти відео або ж переглянути його? Виберіть другий варіант для відкриття додаткових параметрів. В них ви налаштуєте синхронізацію звуку, одріжете непотрібні фрагменти, увімкніть підсвічування курсору миші, зробите скріншот і найголовніше — зробите експорт у формат mp4.

Це ідеальний помічник для створення простих кліпів — таких, як невеликі керівництва і презентації. Якщо ж ви хочете приділити більше уваги монтажу або додати анотації, то вам доведеться придбати платну версію — FlashBack Pro.

ApowerREC

ApowerREC — прекрасний інструмент, що володіє простим і зручним інтерфейсом. В процесі роботи ви можете додавати текстові написи, анотації, фігури і маркери.

Програма може починати записувати в певний час або ж з включенням будь-якої програми, а також робити знімки монітора по ходу запису. Також софт має режим Around Mouse (навколо миші), при включенні якого захоплюється лише невелика область навколо курсору.

ApowerREC вміє зберігати відео в різних форматах, а також ділиться ними на різних платформах, таких як YouTube, Google Диск, Vimeo. Однак можливість онлайн-трансляції та редагування в базовій версії відсутня. Так що для цього вам доведеться купити додаток або ж скористатися якоюсь іншою утилітою.

XSplit Broadcaster

XSplit Broadcasterдає можливість працювати з декількома аудіо/відео джерелами і навіть комбінувати їх в процесі прямих трансляцій.

Після завершення установки програми вам потрібно лише натиснути по кнопці «Додати» у нижньому лівому куті, а потім вибрати потрібні джерела. Як і OBS, цей софт володіє великою кількістю можливостей, розібратися в яких спочатку досить складно.

Максимальна кількість сцен практично необмежено. Також є можливість миттєвого перемикання між ними, що дозволяє отримати безшовну запис при переході від однієї програми до іншої. Кнопка зміни налаштувань якості відео і його вирішення знаходиться у правому верхньому куті.

Одне з найбільших переваг цієї утиліти — підтримка користувальницьких плагінів, завдяки чому можна значно розширити базовий функціонал. Також є підтримка цілого ряду карт захоплення для ведення записів із зовнішніх пристроїв.

Після завершення процесу софт готовий поділитися матеріалами відразу на декількох платформах. Хоча Broadcaster можна використовувати для запису ігор, краще використовувати спеціальну версію під назвою XSplit Gamecaster.

Безкоштовна версія записує в дозволі 720p і 60 кадрів в секунду. Ви можете записувати ролики і в 1080р, але тоді буде присутній водяний знак. Платна версія дозволить вам позбавитися від нього і записувати в дозволі 4K, але це зовсім не обов'язково.

TinyTake

Ще одним прекрасним інструментом для запису екрану вважається програма TinyTake. Її безкоштовна версія є чимось на зразок програми для створення скріншотів з додатковою можливістю скринкастинга. Ви можете знімати свій робочий стіл або ж перемикатися на відео з веб-камери, але не займатися редагуванням або ж створювати які-небудь позначки. Ці опції відкриваються тільки після покупки преміум-версії.

Безкоштовний варіант записує лише п'ятихвилинні ролики. Збільшити тривалість до двох годин на 7 днів, а також прибрати рекламу, отримати інтеграцію з Youtube і можливість додавати позначки можна після оформлення підписки у 9,95 доларів.

Після установки TinyTake від вас буде потрібно обов'язкова реєстрація в сервісі MangoApps, що відкриє доступ до хмарному сховища з 2 безкоштовними гігабайтами для обміну файлами. В цілому це чудова програма, якщо ви не плануєте вести ігрові онлайн-трансляції через інтернет. Її безкоштовна версія дає більшості людей саме те, що вони шукали.

Game DVR

Якщо ви хочете здивувати друзів записами своїх подвигів в іграх, то Game DVR підійде для такої мети як не можна краще. Цей чудовий софт дозволяє створювати ігрові ролики і робити знімки екрану.

Панель з опціями програми (The Game Bar) відкривається за допомогою комбінації клавіш Windows + G. Змінити параметри аудіо/відео, а також безліч інших опцій ви можете в налаштуваннях: Пуск → Параметри → Ігри → DVR для ігор.

Game DVR розроблений для створення великих ігрових роликів тривалістю до чотирьох годин. Втім, утиліту складно, але можна використовувати і для запису вікна якого-небудь додатка. Незважаючи на те, що Game DVR не захоплює робочий стіл повністю.

VLC Media Player

Про багатих можливості плеєраVLCвідомо майже всім. Але далеко не всі знають, що у цього медіаплеєра з відкритим вихідним кодом є ще одна дуже корисна функція — запис відео з екрану. Вона з легкістю запише те, що відбувається на екрані і збереже його в зручному для вас місці.

Втім, очікувати великого функціоналу від неї не варто, так як вона пропонує лише базовий функціонал. За допомогою VLC ви зможете додати зовнішню звукову доріжку, а також транслювати те, що відбувається на моніторі по мережі інтернет і захоплювати відео з веб-камери.

Screencastify

Якщо ви користувач браузера Google Chrome, радимо спробувати розширення під назвою Screencastify Lite, що дозволяє вести запис вкладок браузера, робочого столу і додатків. Вміє працювати з web-камерами, мікрофоном і системними звуками.

Screencastify створює ролики у високому дозволі зі швидкістю 60 кадрів в секунду, а потім зберігає їх на комп'ютер, завантажує ваш Диск або ділиться ними в Youtube. Кадри з веб-камери ви можете вставляти в ролик як мініатюри. Також є ряд інших можливостей, що дозволяють вам малювати фігури, захоплювати лише ділянку навколо курсора. Але всі ці опції доступні для використання лише всередині браузера.

Дане розширення не має можливості редагування, а також додає водяний знак у верхній правий кут кліпу. Користувачі можуть створювати до 50 відео в місяць тривалістю до 10 хвилин кожен.

Платна версія Screencastify позбавляє від всіх часових обмежень, а також додає кілька нових опцій до базового функціоналу. Завдяки своїй простоті це один з кращих подібних інструментів. Отримані з його допомогою матеріали порівнянні за якістю з аналогами з повноцінних програм.

Читайте також

У тренді