7 способів закрити всі фонові додатки на Android

Незважаючи на те, що ринок переповнений безліччю пристроїв з вражаючою продуктивністю і терміном життя батареї, не всі використовують новітні моделі смартфонів з останньою версією операційної системи. Так як більшість користувачів воліють дешеві застарілі моделі, стає очевидним, що від них не досягти бажаної продуктивності або терміну служби батареї.

Якщо ти коли-небудь замислювався про можливості їх поліпшення, варто задуматися над використанням диспетчера завдань. Зараз ми розповімо про сім способів швидко закрити програми, які працюють у фоновому режимі ОС Android. В процесі їх тестування, ми помітили, що найкращі результати досягаються на старих і дешевих моделях, які сповільнюються з плином часу і не можуть забезпечити батареї потрібну потужність.

Greenify

Greenifyоцінюється як найкращий помічник, зберігає заряд батареї, і як один з кращих вбивць додатків для операційної системи Android. Greenify відшукує інші програми, які витрачають багато зарядки, і потім обмежує час їх роботи у фоновому режимі, переводячи в стан зразок глибокого сну, що призводить до подовження часу роботи смартфона і невеликого поліпшенню продуктивності.

Для користувачів більш нових версій Android (Marshmallow і вище) пропонується режим агресивної сплячки, який для більшої ефективності посилює режим сплячки, вбудований в ОС Android. Відключення фонових програм також охороняє їх від підвисання, що дійсно корисно для дешевих пристроїв.

При наявності root-прав ви можете розширити цю функцію і отримати спеціальні можливості. Greenify — хороший вибір ще й тому, що дозволяє скласти чорний список тих утиліт, які небажані для запуску.

Clean Master

Наступна програма — це Clean Master, один з найпопулярніших вбивць додатків в Play Store, який пропонує тонну функцій. Додаток включає в себе очищення сміття, безкоштовний антивірус, хмарне сховище для фотографій, розширення для браузера, прискорювач телефону за рахунок чищення оперативної пам'яті, збільшення часу роботи батареї і утиліту, яка видаляє непотрібні файли з WhatsApp. Одним словом, це досить великий функціонал для однієї програми, що робить Clean Master дуже корисним.

Спеціальний помічник у додатку видає список програм, які витрачають багато заряду акумулятора, і пропонує відключити їх. Clean Master також веде статистику, що демонструє вплив відключення додатки на роботу батареї, відображаючи годинник служби батареї, які ви отримаєте, відключивши ті або інші програми.

ES Task Manager

Якщо ви є власником телефону на Android, то вже, можливо, чув про ES Task Manager — вбивці додатків від того ж розробника, що і ES File Explorer. У ньому є диспетчер завдань, очищення кеша, менеджер завантаження пристрою, оптимізатор роботи батареї, аналіз карти пам'яті і багато іншого.

У цьому помічника доступна функція відключення всіх програм одним натисненням. Втім, ця опція може дратувати тих, хто не збирався відключати всі інструменти відразу. Менеджер запуску — корисне доповнення, що дозволяє виключити непотрібні програми зі списку тих, які запускаються разом з включенням смартфона. ES Task Manager незамінний для тих, хто хотів би одним натисканням прискорити роботу телефону.

Advanced Task Manager

На відміну від ES Task Manager, Advanced Task Manager показує список програм, які запущені на вашому пристрої, і дає можливість вибрати непотрібні і відключити їх для прискорення роботи пристрою і продовження заряду батареї. Ви також можете скористатися списком для ігнорування, щоб зберегти важливі програми від раптового відключення і втрати даних.

Всередині є сканер вірусів, щоб захистити телефон від шкідливих файлів, які ви можете випадково скачати. Не зайвою буде і спеціальна функція, завдяки якій ви можете відносно просто видаляти непотрібні програми. І найважливіше: Advanced Task Manager дозволяє автоматизувати процес відключення додатків, які певний час перебувають у режимі очікування.

ShutApp

ShutApp дозволить негайно відключати програми, що використовують заряд батареї, одним натисканням. Інструмент простий у використанні і розділений на три частини. Тому можна відключити окремі програми, ввести процесор в гібернацію в режимі очікування або налаштувати функції начебто WiFi, Bluetooth і синхронізацію на автоматичне відключення, коли вони не використовуються.

Рішення «гібернація в одне натискання» виконується, щоб допомогти значно зберегти заряд батареї. Єдина причина, по якій це додаток у кінці списку, — це дратівливі повноекранні рекламні оголошення, які спливають досить часто. У програмі є можливість відключити рекламу і розкрити всі функції. Так що, якщо реклама буде дратувати, просто купити платну версію програми.

Naptime

Додаток Naptime від відомого програміста Франсиско Франко, відмінно знаходить і відключає програми, змушуючи правильно працювати у режимі очікування. Режим агресивної сплячки перестає працювати після включення екрану. Це означає, що жоден з процесів не зможе бути прихований під час використання пристрою.

Додатком потрібні root-права для роботи, але є обхідний шлях. Для цього необхідно отримати дозволи Naptime DUMP через ADB допомогою видалення тих команд, які будуть спливати після того, як запуститься програма в перший раз. Очевидно, Naptime не розрахований на початківців і повинно використовуватися тільки тими, хто має хоча б базовими знаннями у використанні ADB.

Функції для розробників

У випадку, якщо ви не хочеться використовувати сторонні інструменти для відключення додатків, то можете використовувати вбудовані інструменти для отримання того ж ефекту. Вони допоможуть обмежити кількість фонових процесів, які можуть бути запущені на вашому пристрої. Щоб отримати доступ до цих параметрів, досить зробити кілька простих кроків.

Увійти у режим розробника, багато разів натискаючи на номер прошивки в меню «Про телефоні» в налаштуваннях. У меню «Для розробників» перегорнути до меню «Додатки» і натиснути на кнопку «Ліміт фонових процесів» і вибрати кількість процесів, яке для вас допустимо, — ось і все!

Ви також можете запобігти запуск програм у фоновому режимі, натиснувши на варіант «Без фонових процесів» в тому ж меню. Це завершить будь-який процес при перемиканні на іншого. На жаль, це не завжди позитивно впливає на загальну продуктивність, так як спочатку доведеться запускати програми кожного разу при перемиканні на них, що буде займати деякий час.

Читайте також

У тренді