5 безкоштовних програм для монтажу відео на Windows

У наш час, коли смартфони з кожним днем стають все більш багатофункціональними, спеціальні інструменти для створення відео вже менш важливі. Сьогодні існує безліч безкоштовних програм, які ви можете використовувати для створення роликів. У цій статті ми зібрали список кращих програм для Windows, які допоможуть вам у відеомонтажі, без нанесення будь-яких водяних знаків.

Davinci Resolve

Davinci Resolve — професійний відеоредактор від Black Magic Design. Є безкоштовною версією інструменту Davinci Resolve Studio, використовуваного в Голлівуді для створення спецефектів. Ця програма повинна вас зацікавити, якщо вам потрібно монтувати відео на професійному рівні. Ви отримуєте в розпорядження тимчасову шкалу, розширене керування мультимедіа, плагіни і багато інші функції.

Оскільки DaVinci Resolve створювався в першу чергу для професіоналів, його не можна назвати самим простим. Потрібно буде витратити деякий час на його вивчення. DaVinci Resolve може бути занадто складним, якщо вам потрібно просто обрізати певний фрагмент, перш ніж поділитися ним з друзями. Але це відмінний інструмент, якщо ви хочете створити професійний ролик. У безкоштовної версії є більшість тих же функцій, які присутні і в платній. Виняток становить лише можливість збереження відео в дозволі 3840×2160, а також деякі додаткові фільтри.

Hitfilm Express

Hitfilm Express — інструмент для редагування відео на професійному рівні. Він використовується переважно для створення спецефектів, але також включає в себе і багато базові функції редагування. Це відмінний вибір, якщо ви хочете приступити до вивчення візуальних ефектів.

У порівнянні з Davinci інтерфейс Hitfilm Express виглядає більш простим і зрозумілим. Але і тут доведеться витратити час на навчання, особливо якщо раніше ви ніколи не працювали з подібними програмами.

Підтримуються 64-розрядні версії Windows 8 і вище, є версія для Mac. Програма більш вимоглива до характеристик комп'ютера, ніж багато інші редактори. Тому переконайтеся, що ваш ПК або Mac володіють достатньою продуктивністю: процесор починаючи від Intel Core i3, 4 Гб оперативної пам'яті (рекомендується 8 Гб) відеокарта від 2 Гб.

Shotcut

Shotcut— крос-платформний редактор з відкритим вихідним кодом. Програма доступна для комп'ютерів під управлінням Windows, Linux і iOS. Хоча додаток поширюється безкоштовно, в ньому є набір цілком значних професійних функцій для обробки: корекція кольору, підтримка дозволу 4K, компіляція відео по доріжках, деінтерлейсінг, завантаження файлів MLT XML у вигляді кліпу та багато іншого.

Shotcut підтримує практично всі популярні на сьогоднішній день формати. Не має значення, яким є джерело вашого відео. Ви можете зняти його на професійну камеру або смартфон, скачати з інтернету або записати з телевізора. Швидше за все, Shotcut дозволить відредагувати ролик. Після цього ви можете вибрати формат збереження відеофайлу. Додаток працює і з 32-розрядними, і з 64-розрядними системами.

Lightworks

Lightworks— трохи відрізняється від описаних вище інструментів гнучкістю налаштувань. Ви можете змусити її працювати саме так, як вам того хочеться. Додаток досить потужне навіть для обробки голлівудських фільмів. Його використовували при створенні картин «Король каже!», «Вовк з Уолл-стріт», «Брюс Всемогутній». І це лише кілька прикладів. Але Lightworks і має хороший набір функцій для базового редагування.

Використовувати Lightworks можна у безкоштовній або платній (надається по підписці). У безкоштовної версії є деякі обмеження. У ній присутні основні функції редагування, підтримуються всі формати імпортованих файлів, але експорт обмежений лише форматом MP4/H. 264 з роздільною здатністю до 720p. У вас також не буде доступу до розширеним функціям, таким як FX плагіни і тимчасова шкала при рендерінгу.

VideoPad Video Editor

VideoPad Video Editor— спеціально розроблений для домашнього використання. Він має простий інтерфейс і безліч корисних функцій, але є інструменти і для досвідчених користувачів. Наприклад, доступно мікшування звуку, зміна швидкості відео, корекція кольору і т. д. Підтримується імпорт і експорт найбільш поширених форматів.

VideoPad доступний для Windows 7 і вище. Підтримується тільки 64-розрядна версія. Також програму можна використовувати на Android та Mac OS (10.5 і вище). Також варто згадати, що це єдина програма в огляді, яка має інтерфейс російською мовою.

Читайте також

У тренді