Інтернет заповнений всілякими сервісами для роботи з текстом. У вас на вибір є кілька цікавих варіантів. Вибір оптимального рішення залежить від того, які функції ви хочете отримати. Вони можуть не мати додаткових опцій, присутніх в програмах для комп'ютера, але вони добре справляються зі своїм основним завданням.
Наступного разу, коли вам потрібно буде підготувати простий текст, спробуйте один з цих безкоштовних редакторів. Вони оснащені інструментами для форматування і спільної роботи, які зроблять ваше життя простіше, без необхідності завантажувати додаткові програми.
Microsoft Word Online
Обробка тексту традиційно асоціюється з Microsoft Word. Тому онлайн редактор Word Onlineзайняв перше місце в списку цілком заслужено. Щоб почати ним користуватися, вам потрібна лише безкоштовно обліковий запис Microsoft.
Інтерфейс добре знайомий тим, хто вже користувався настільною версією програми Microsoft Office. Word Online — це спрощена версія програми для ПК, тому кількість функцій в ній зменшено, хоча основні можливості збережені. Ви можете зберігати файли тільки у форматі DOCX. Але доступний перегляд і редагування документів в інших форматах MS Office.
Можна вибирати шрифт, його розмір і колір. Вже набраний текст вирівняти по краях або центру. Встановити міжрядковий інтервал або особливий відступ. При необхідності, додати колонтитули або пронумерувати сторінки. Є вкладка рецензування на якій можна перевірити орфографію або подивитися статистику документа за кількістю слів і символів.
Google Docs
Google Docs можна сміливо назвати універсальним інструментом: він доступний всім і працює скрізь. Базові функції, необхідні для створення і редагування документів, — ще не все, що дає вам Google Docs.
Наприклад, можна вставити зображення з інтернету, просто вказавши URL або знайти через вбудований пошук в Goolge Images без переходу на інші сайти. Серед стандартних функцій є перевірка правопису, вставка таблиць і діаграм.
Ви можете використовувати різноманітні шаблони, повертатися до старих версій файлів, обмінюватися матеріалами з іншими людьми, робити документ доступним для читання або редагування за посиланням. В рамках спільної роботи можливе редагування файлу кількома користувачами в режимі реального часу. А завдяки автосохранению не потрібно турбуватися про те, щоб зберігати файли вручну.
Google Docs має кілька переваг перед Word Online: більш зрозумілий інтерфейс, поліпшені інструменти спільної роботи, безкоштовний голосовий набір тексту, який підтримує російську мову.
Zoho Writer
Zoho Writer може цілком гідно конкурувати з Word Online і Google Docs. Більш того, за деякими параметрами цей сервіс навіть виходить на перше місце.
Крім звичайних інструментів для редагування документів і спільної роботи, додаток також дозволяє окремо переглядати кожен етап роботи над документом. Це робить інтерфейс більш мінімалістським. На кожному етапі ви бачите тільки ті інструменти, які потрібні для роботи в даний момент.
Zoho дозволяє зберігати файли в хмарних сховищах — таких, як Диск, Dropbox і OneDrive.
OnlyOffice Document Editor
Текстовий редактор OnlyOffice Document Editorменш відомий, ніж інші з цього огляду, але по функціональності цілком здатний змагатися з ними. З точки зору компонування і набору функцій він дуже нагадує Microsoft Word.
У ньому ви можете завантажувати документи з комп'ютера або хмарного сховища — такого, як Google Диск і Dropbox, редагувати текст в режимі реального часу з іншими користувачами. Спільний доступ надається кому завгодно, а не лише користувачам OnlyOffice.
Pages for iCloud
Якщо ви є користувачем Mac, додаток Pages for iCloud може виявитися ідеальним рішенням для обробки текстів. Це версія текстового редактора Pages, який є частиною iWork — власного пакету офісних програм Apple.
Програма має зрозумілі і зручні налаштування, так що вам не доведеться довго розбиратися з особливостями її роботи. Підтримується спільна робота з документами в режимі реального часу. Але люди, з якими ви працюєте, теж повинні мати обліковий запис iCloud або створити її для перегляду і редагування документів.
Вам не потрібен комп'ютер Mac для використання Pages for iCloud. Достатньо зареєструвати безкоштовну обліковий запис iCloud, щоб запускати цей сервіс в будь-який час і на будь-якому комп'ютері з доступом в інтернет.
Ліз
Структура сервісу Ліз здається дещо незвичній, але мінімалістський інтерфейс допомагає швидко зорієнтуватися. Почніть роботу з одним з передвстановлених шаблонів налаштувань, щоб заощадити час на вивчення.
Якщо ви починаєте роботу з чистого документа, то зможете вставити в нього списки, календарі та інші додаткові елементи. Параметри форматування відображається, коли користувач вибирає текст.
Ліз є безкоштовним для особистого використання. Можна створювати і редагувати необмежену кількість документів. Якщо інструмент необхідний для корпоративного використання, доведеться сплатити платну версію.
Dropbox Paper
Є багато аргументів, переконує вас спробувати Dropbox Paper. Можливо, одним з найважливіших є інтеграція цього інструменту з хмарним сховищем Dropbox. Створені за допомогою цього інструменту документи не враховуються при підрахунку зайнятої пам'яті в сховище.
Ще один плюс — підтримка спрощеного мови розмітки Markdown, що дозволяє швидко створювати тексти з правками для завантаження на веб-сайти. Необмежена кількість створюваних документів, підтримка мультимедійного вмісту, інструменти спільної роботи роблять Dropbox Paper ще більш цікавим варіантом. Редагувати документи і створювати нові можна навіть без інтернет-з'єднання. Для цього передбачено офлайн-режим.
Writer
Текстові редактори зазвичай надають великі можливості для редагування тексту. Writer є винятком: інструмент призначений для звичайного набору тексту. Зате зі своєю основною функцією справляється по-справжньому добре.
Writer відрізняється лаконічними налаштуваннями без нагромадження різних значків у вікні програми. Є автозбереження, лічильник кількості слів, попередній перегляд. Підтримує мову розмітки Markdown. У результаті виходить простий і надійний інструмент для роботи з текстом. Можна не тільки завантажувати документи в форматах TXT, PDF і HTML, але і публікувати їх на таких платформах, як WordPress і Tumblr.