8 кращих браузерів для Windows в якості альтернативи Google Chrome

Google Chrome домінує на ринку браузерів з величезною часткою 60% по всьому світу, залишаючи для інших програм лише жалюгідні залишки. При цьому з ним приємно мати справу. Радує його незрівнянна робота на різноманітних пристроях, проте в кожній бочці є своя ложка меду. У випадку з Chrome нею стала наша конфіденційність.

Ні для кого не секрет, що Google невпинно відстежує особисті дані. В результаті з'являється величезна кількість персональної реклами, миритися з якої неможливо. Але навіть якщо не звертати на неї уваги, на перший план виступає інша проблема — величезні витрати ОЗУ (оперативної пам'яті), які сповільнюють роботу будь-якого комп'ютера. З яких причин ви не перестали використовувати Google Chrome, ми склали для вас список, кращих браузерів, які не слідкують за вами кожну секунду.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox — краща заміна Chrome в плані швидкодії і захисту особистих даних, оскільки має безліч налаштувань, що дозволяють захистити персональну інформацію, аж до спеціальної функції «Блокування вмісту», яка повністю блокує стеження з боку сайтів.

А нещодавно Mozilla випустила Firefox Monitor— програма, яка миттєво сповістить вас, якщо вашу електронну пошту або пароль вкрадуть в результаті витоку даних. Радує, що Firefox має кілька спільних з Chrome функцій, так що при зміні браузера ви не будете нудьгувати занадто довго.

Firefox дозволяє відкривати величезна кількість вкладок, при цьому аніскільки не гальмує, тому що йому потрібно значно менший обсяг оперативної пам'яті. А безліч розширень дозволить вам неодмінно знайти щось для себе.

Яндекс Браузер

Яндекс.Браузеррозроблений компанією Яндекс на базі Chromium, тому конкурує з Chrome у багатьох аспектах. Він набрав популярність завдяки захисним технологій зразок DNSCrypt, яка шифрує весь DNS-трафік між комп'ютером і серверами. Може автоматично шифрувати ваші дані при підключенні до публічних Wi-Fi мереж.

Нарешті, він автоматично перевіряє сторінки за допомогою вбудованих модулів безпеки і завантажує файли з лабораторії Касперського в разі необхідності. Для швидкого завантаження сторінок в умовах повільного інтернет-з'єднання застосовується технологія, схожа з Opera Turbo.

Ще одна приємна новина полягає в тому, що в нього можна встановлювати розширення з інтернет-магазину Chrome і Opera Add-ons.

Opera

Opera давно зарекомендувала себе як відмінний інструмент для серфінгу в інтернеті. Саме вона вперше представила світу Speed Dial (експрес-панель) з можливістю зміни розмірів окремих вкладок. Програма побудована на базі Chromium, а тому має багато спільного з Chrome, однак при цьому володіє унікальними можливостями (на зразок вбудованого блокувальника реклами).

Ще однією крутий особливістю є режим Opera Turbo, який стискає всі вхідні дані, тим самим підвищуючи швидкість завантаження сторінок. Але нашої улюбленої функцією є вбудований безлімітний VPN, який особливо стане в нагоді для відвідування заблокованих сайтів, а також для захисту особистої інформації. Крім цього, тут є безліч інших можливостей зразок режиму економії заряду акумулятора ноутбука, блокувальник реклами, нічний режим і т. д. Спробуйте його самі, щоб з'ясувати, наскільки хороша ця альтернатива Chrome.

Vivaldi

Якщо ви шукаєте браузер з глибокими можливостями налаштування, то Vivaldi — це ідеальний варіант, тому що містить безліч унікальних тим і функцій кастомізації. Причому вибрані вами теми можуть змінюватися протягом дня. Крім того, Vivaldi має регульовану бічну панель. Її можна розмістити в зручному для вас місці (зліва, справа, зверху, знизу) і винести на панель улюблені програми, соціальні мережі, сайти новин або будь-який інший сайт.

Адаптивний інтерфейс — основна перевага цього браузера. Vivaldi переймає основний колір відкритого сайту і використовує його в якості акцентного. Ще однією корисною функцією стане можливість складування закладок з подальшою можливістю їх збереження у вигляді сесії. Що стосується заходів безпеки, то Vivaldi не збирає дані користувача і шифрує особисту інформацію при синхронізації між пристроями. Є підтримка жестів миші і гібернація вкладок (економить пам'ять, коли вкладка неактивна).

Tor Browser

Tor — досить популярний вибір серед тих, хто серйозно турбується про свою конфіденційність. Фактично Tor став синонімом «антислежения», так як працює анонімно, використовуючи приховані сервери ретрансляції. Цей браузер може приховати публічний IP-адресу, пропускаючи ваше з'єднання через безліч загальнодоступних мережних вузлів.

Іншими словами, він не тільки захищає історію відвідувань, але і приховує ваше місцезнаходження, що робить доступними сайти, прив'язані до конкретного регіону. Tor ідеальний для тих, хто бажає регулярно відвідувати DarkNet і Deep Web.

Brave

Brave — ще один веб-браузер з відкритим вихідним кодом, що розробляється співзасновниками компанії Mozilla. Він може блокувати рекламу, відстежувати все, що уповільнює швидкість і зазіхає на вашу особисту інформацію. Але сама унікальна особливість — це Brave Payments, що представляє собою сервіс, який дозволяє грошово винагороджувати часто відвідувані сайти. Ви постійно отримуєте токени від самого браузера, які згодом жертвуєте сайтів в якості компенсації за використання блокувальника реклами.

Також є функція попереднього перегляду відкритих вкладок, найпотрібніші з яких можна закріпити. Для управління декількома соціальними акаунтами використовуються «Сесійні вкладки». Єдиним мінусом Brave є мала кількість розширень. Так що якщо ви занадто звикли до багатого функціоналу розширень Chrome, тут вас чекає розчарування.

Torch Browser

Torch — чергова альтернатива браузера від Google, куди спочатку вбудовано кілька мультимедійних функцій — наприклад, Media Grabber, інструмент для збереження аудіо і відео файлів з сайтів. Причому, почати відтворення відео ви можете до того, як воно повністю завантажиться. Для зручності користувачів вбудований торрент-клієнт.

Також Torch поставляється з додатком Torch Music, програє музику абсолютно безкоштовно, і Torch Games, завдяки якому ви зможете зіграти в тисячі безкоштовних ігор прямо в браузері. В цілому це ідеальна заміна Google Chrome для тих, кому подобається скачувати тонни різних файлів.

Microsoft Edge

А тепер поговоримо про користувачів Windows, які все ще не випробували Microsoft Edge в роботі. Якщо у вас виникає асоціація з Internet Explorer, забудьте про нього, тому що Microsoft Edge не схожий на свого попередника, оскільки може похвалитися значно збільшеною швидкістю роботи. У нього навіть є декілька унікальних функцій, відсутніх у Chrome.

Серед них є настроюється список читання, де можна створити список статей, до яких ви плануєте повернутися згодом. Крім цього, ви зможете малювати, писати або обводити потрібні вам місця на сайтах, причому без встановлення додаткових розширень.

Читайте також

У тренді