Віртуальна приватна мережа (Virtual Private Network) є посередником між вами і тими сайтами, які ви відвідуєте, спрямовуючи весь ваш інтернет-трафік через віддалений сервер. З-за цього сайтам буде здаватися, що ви перебуваєте в іншій країні, а ваш реальний IP-адресу залишається невідомим. Мережі VPN шифрують трафік, що проходить через них, що ускладнює підключення третіх осіб, навіть якщо Wi-Fi мережа не захищена.
Використання VPN може допомогти отримати доступ до сайтів, які заблоковані у вашій країні та зберегти анонімність. Є безліч як безкоштовних, так і платних сервісів, які надають дану послугу, але які з них стоять вашої уваги? Відповідь на це питання ви знайдете в даному огляді.
Windscribe
Windscribe — пропонує при безкоштовному підключенні 2 Гб захищеного трафіку в місяць, що дуже мало. При підтвердженні електронної пошти дається 10 Гб. Крім того, можна отримувати по додатковому гігабайту всякий раз, коли зможете переконати зареєструватися когось зі своїх друзів по вашій реферального посилання. А якщо хтось з них оплатить платний пакет, ви отримаєте аккаунт без обмеження трафіку. Може бути, варто розділити витрати з одним?
Як і варто було припускати, кількість трафіку обмежена. Windscribe був одним із самих повільних, якими я користувався. Він видавав швидкість скачування 10 Мбіт/с і швидкість закачування 13 Мбіт/с. Сервіс OpenVPN використовує шифрування AES-256, хеш-функцією SHA512 і 4096-бітним RSA-ключем. Windscribe також підтримує протокол IPv6 і захист від DNS Leak.
SurfEasy
SurfEasy — проект розробників браузера Opera. Відмінний мобільний VPN для невеликого трафіку. Базовий пакет Starter дає можливість захистити до п'яти пристроїв, але обмеження трафіку складає 500 Мб.
Однак можна додати ще 500 Мб, залучаючи своїх друзів, рідних або колег. Підтвердження адреси електронної пошти додасть ще 100 Мб, а передплата в твіттері на обліковий запис SurfEasy дасть ще 50 Мб. Але це ще не все: використовуйте SurfEasy п'ять днів поспіль — отримаєте ще 100 Мб і ще 75 Мб при зміні регіону.
Все це чудово, але як у них справи з захистом ваших конфіденційних даних? SurfEasy використовує шифрування банківського рівня», але, на жаль, вони не пояснюють, що саме це означає. Швидше за все, мова йде про AES-256 в поєднанні з потужним алгоритмом хешування і генерацією криптографічного ключа. Крім того, SurfEasy включає функцію безпечного використання торрентів.
SurfEasy відрізняється хорошою швидкістю з'єднання. Швидкість завантаження доходить до 58 Мбіт/с і 22 Мбіт/с на завантаження.
TunnelBear
Для використання TunnelBear необхідно зареєструвати обліковий запис. У милого програми з логотипом у вигляді ведмедя є чимало переваг: стабільна продуктивність, ніякої реклами, хороший набір серверів по всьому світу.
Основний недолік — обмежені дані про вільний рівні. Ви отримуєте 500 МБайт в місяць, але можете отримати більше, поділившись в Twitter інформацією про сервісі. За необмежений доступ в TunnelBear потрібно буде платити 4 долари на місяць.
Додаток доступно для iPhoneі Android.
Hotspot Shield
Hotspot Shield є самим швидким VPN, який я тестував — конкуренти навіть не підібралися близько до нього. У додатку є реклама, яка може дратувати, але вона не так настирлива, як в Turbo VPN. Сам додаток є простим у використанні і не надто хаотичним. На жаль, у безкоштовної версії дуже мало варіантів розташування серверів.
Преміум-аккаунт Hotspot Shield коштує 12$ в місяць, що теж досить дорого. Насправді це ліцензія, яка поширюється на інші платформи, включаючи Windows і Mac. Але якщо вам цього не потрібно, то програма не варто ніяких витрат.
Додаток доступно для iPhone і Android.
CyberGhost
CyberGhost — дуже популярний VPN сервіс. В основному з-за двох серйозних переваг: відсутність обмеження трафіку навіть у безкоштовному пакеті і відсутність ведення логів. Замість того, щоб обмежувати трафік, CyberGhost обмежує час — не більше трьох годин за раз, але ніхто не заважає відразу ж відновити з'єднання.
Після установки програми, користувачі можуть безкоштовно покористуватися преміум-тарифом протягом семи днів. По закінченні тижня відбувається автоматичний перехід на безкоштовний пакет.
CyberGhost використовує OpenVPN (якщо у вас не платний аккаунт) і має сервера в 27 країнах. У безкоштовному пакеті застосовується 256-бітний AES, криптографічний алгоритм RSA з відкритим ключем і метод хешування HMAC (Keyed Hash Message Authentification Code), а також MD5 (HMAC-MD5).
CyberGhost показав не найкращі результати по завантаженню. Я перевіряв кілька разів, в середньому вийшло 17 Мбіт/с на скачування та 20 Мбіт/с на завантаження.
Betternet
Додаток Betternet є досить непоганим, але має деякі дизайнерські витребеньки — наприклад, панель інструментів доступна тільки у повноекранному режимі. Реклама не занадто нав'язлива, коли VPN включено, але коли ви відкриваєте його, з'являються спливаючі вікна.
Великою проблемою в моєму тестуванні стала низька швидкість: обидва тесту показали значення набагато нижче мегабіта. Мінусом вважаю і те, що в безкоштовній версії можна вручну вибирати місце розташування сервера. Якщо ви отримаєте поганий сервер (як, мабуть, вийшло у мене), то вам не пощастить.
Платна версія Betternet коштує 12$ в місяць (що досить дорого) для більш високій швидкості без реклами і з великою кількістю серверів.
Додаток доступно для iPhone і Android.
Yoga VPN
Yoga VPN працює тільки під Android, вважається одним з кращих подібних сервісів в магазині Google Play, і легко зрозуміти, з яких причин. У додатку немає обмежень по трафіку і часу. Можна змінювати сервера, є захист від витоку DNS та інші корисні функції. І все це безкоштовно.
Спочатку я скептично поставився до можливостей Yoga VPN, але від мого скепсису скоро не залишилося і сліду. За безкоштовне використання сервісу з багатою функціональністю вам доведеться заплатити переглядом рекламних оголошень, завантаженням «популярних додатків» і зароблянням внутрішньої валюти. Валюта потім витрачається на сам сервіс.
Наприклад, у мене є 2500 монет. Сервер першого рівня «варто» 900 монет в день. Тобто після одного дня використання мій внутрішній рахунок скоротиться до 1600 монет. Є різні способи заробляння внутрішньої валюти, включаючи плату за запрошення в систему ваших друзів або запуск додатків протягом декількох днів підряд.
Творці стверджують, що вони «ніколи не відстежують ваші дії у мережі інтернет». І, чесно кажучи, я не знайшов жодного приводу сумніватися в їх словах. Сервіс OpenVPN використовує UDP, проходить тест від DNS-leak. У мене при використанні їх сервісу в середньому вийшло 22 Мбіт/с на скачування та 13 Мбіт/с на завантаження.
HexaTech
HexaTech — новий сервіс, розроблений Betternet. У Hexa створили свій власний протокол VPN. Він був розроблений спеціально для смартфонів і мобільних мереж. Його перевага полягає в тому, що ви зможете підключитися до сервера навіть при нестабільному з'єднанні, що гарантує вашу анонімність при поганій якості мережі.
У той час як VPN-провайдери намагаються активно уникнути цензури, в деяких випадках їх все-таки можна обчислити. У Betternet стверджують, що «заблокувати протокол Hexa набагато складніше, ніж традиційні протоколи», хоча вони не пояснюють, чому саме складніше.
Саме клієнтське додаток інтуїтивно зрозуміло. HexaTech пропонує одне єдине підключення через найближчий сервер — інших варіантів просто не передбачено. Якщо вас це не влаштовує, доведеться пошукати інший сервіс.
По швидкості HexaTech відстає від багатьох інших сервісів. Швидкість скачування складає всього 12 Мбіт/с, а завантаження йде і зовсім на мізерній швидкості 8 Мбіт/с.