Аніме-гри зустрічаються все частіше, причому останнім часом сам жанр стає мультиплатформенним. При виході нового аніме з'являється не тільки сам мультик, але і нова гра, манга, плюс ціла купа іншого контенту. Незважаючи на те, що більшість ігор залишає бажати кращого, серед них є досить примітні — наприклад, DanMachi: Memoria Freese. Нижче представлені найкращі варіанти, причому всі умовно безкоштовні.
Azur Lane
У Azur Lane немає першоджерела у вигляді аніме, хоча вихід серіалу був анонсований вже у вересні 2018 року. Це мобільна RPG з елементами двовимірного шутера, симулятора і колекціонування. Тут вам належить збирати антропоморфних дівчат, які виступають у ролі військових кораблів. Згодом ви використовуєте їх в битвах з поганими хлопцями.
Події розгортаються в альтернативній всесвіту часів Другої світової війни. Крім очевидної подібності з серією Kantai Collection, сюжет запозичили деяких персонажів з Hyperdimension Neptunia і Armored Trooper VOTOMS. Це досить непогана колекційна гра, особливо для любителів мое.
Dragon Ball Legends
Dragon Ball Legends — це файтинг з невеликою часткою RPG, колекціонування та домішкою адвенчуры, де є як сюжетний режим, так і PvP-битви з іншими гравцями в режимі онлайн. Також ви можете збирати величезну кількість персонажів аніме Dragon Ball. Механіки схожі з іншими умовно безкоштовними мобільними файтинга, але складаються переважно з серій простих тапов і свайпов.
Ця серія ігор завжди здавалася трохи сухий, і Dragon Ball Legends в цьому плані мало чим відрізняється від інших. Однак фанати вважають її кращою для мобільної платформи. Більшість негативних коментарів пов'язані з нестачею нового контенту та проблемами з з'єднанням.
Fate/Grand Order
Fate/Grand Order відноситься до дуже популярної серії аніме. Ви збираєте персонажів з цієї великої і довгоживучої аніме-всесвіту і боротися з поганими хлопцями. Тут присутній сюжетний режим, онлайн-PvP, плюс вона досить дружелюбна до F2P-гравцям, які не здійснюють внутрішньоігрових покупок. Приємний бонус — повна озвучка всіх персонажів.
Правда, як у будь-якій іншій мобільній грі, у Fate/Grand Order є свої недоліки: наприклад, тонни гринда, рандом і досить банальні діалоги. Втім, всю серію Fate можна описати цими словами. До того ж це одна з небагатьох мобільних RPG, яка підтримує альбомний режим — чим більше, тим краще.
Grancrest War: Quartet Conflict
Grancrest War: Quartet Conflict — частина нової хвилі аніме-ігор, яка була запущена в 2018 році. Також можна знайти пов'язані з ними новели, мангу і навіть настільну гру. Сам же Grancrest War являє собою стандартну hack and slash RPG. Тут немає ніяких одкровень і унікальних механік, зате є місії і квести, велика різноманітність персонажів і класів, а також купа лута.
Персонажів можна міняти прямо посеред бою в реальному часі. Є тут також невеликі елементи колекційної гри. В цілому це досить непоганий варіант, особливо для фанатів аніме і манги, хоча надто стандартна для свого жанру.
One Piece Treasure Cruise
One Piece Treasure Cruise — колекційна пригодницька гра з елементами RPG. Ви точно грали у щось подібне раніше. Тут ви зустрінете понад 1 000 персонажів аніме, а також великі елементи оригінального сюжету. Бойова механіка являє собою звичайний набір простих тапов, так що в цьому плані нічого цікавого тут не зустріти, хоча для стилістики в цілому все підходить більш ніж.
Що стосується загального якості, то воно трохи вище середньостатистичного. В останні оновлення можна зустріти парочку багів, але розробники обіцяють позбутися від них.
RWBY: Amity Arena
RWBY: Amity Arena — дуэльная гра, схожа на такі стовпи игростроя, як Hearthstone, Clash Royale, Badland Brawl. Гравці збирають картки, створюють з їх допомогою колоди і грають ними проти інших гравців. У ній також є деякі елементи MOBA. Ви повинні знищити будови опонента до того, як він знищить ваші. У будь-якому випадку вона досить сильно відрізняється від звичайних колекційних RPG, зроблених в аніме-стилістиці. А ось із знаходженням супротивників є невеликі проблеми, пов'язані з відсутністю балансу, так що врахуйте це в міру проходження рівнів.
SWORD ART ONLINE: Memory Defrag
SAO: Memory Defrag — дуже популярна гра з дуже успішному аніме, де збереглися багато риси оригінального серіалу. Вона являє собою hack and slash екшн RPG з сюжетним режимом і PvP-боями в режимі онлайн, в які ви можете грати як самі, так і разом з друзями.
Нескладно здогадатися, що це колекційна гра, а значить, ви можете збирати велику кількість знайомих за серіалом персонажів і покращувати кожного з них. Ніякими унікальними механіками вона вас, звичайно ж, не здивує, але в цілому це дуже непогана мобільна RPG. Негативні відгуки пов'язані з поганою оптимізацією і періодичними вильотами.
Tales of Erin
Tales of Erin є дуже популярною серією RPG-ігор, аніме та іншого контенту. Проте в даний момент на мобільних платформах не існує повноцінної гри в цьому всесвіті. У всякому разі доступною по всьому світу. Тому ми обійдемося просто дуже схожою за всіма параметрами Tales of Erin —мобільного RPG з гідною сюжетною лінією, непоганими ігровими механіками і елементами колекціонування. Також вона може похвалитися непоганим ставленням до F2P-гравцям і гарною графікою. Це виразно неофіційна частина серії Tales, але ми можемо пробачити їй цей недолік.
Tokyo Ghoul: Re Birth
Tokyo Ghoul: Re Birth — ще одна колекційна мобільна RPG, яка дотримується сюжету з оригінального аніме і навіть продовжує його в деяких аспектах. Тут ви знайдете більш 100 персонажів для колекціонування, просту бойову систему і режим для онлайн PvP-битв.
Також у неї закладено досить унікальний соціальний елемент: кожен сезон всі гравці діляться на Гулей і Людей, причому кожна сторона бореться за численні території, що додає різноманітності.
Ultimate Ninja Blazing
Наруто — неймовірно популярне аніме, тому ми хотіли включити сюди хоча б одну гру за його всесвіту. Таких ігор досить багато, але Ultimate Ninja Blazing здається нам кращою. Це ще одна колекційна RPG з глибокої метою, великою кількістю персонажів і безліччю доступних завдань.
В сюжетному режимі повторюється історія оригіналу. На додаток до сказаного в ній ви знайдете онлайн-режим, спеціальні події і ще купу інших елементів, які утримують нас біля екранів.