5 безкоштовних програм для запису дисків з інтерфейсом російською мовою

Незважаючи на те, що USB-накопичувачі і хмарні сховища стають основним місцем зберігання даних, все ж для CD/DVD знаходиться область застосування. В ОС Windows є вбудована функція запису дисків, але вона надає тільки базовий функціонал. Якщо потрібні додаткові налаштування, то краще встановити програму від стороннього розробника. Для вибору найбільш підходящих утиліт ми вибрали три критерії: простота використання, швидка швидкість запису і стабільна робота.

Згідно з цими пунктами, відгуками користувачів, і професійними оглядами, ми підготували список кращих програм для запису дисків у Windows. Вам не доведеться витрачати гроші на дорогі програми, наприклад, Nero Burning ROM, оскільки все повністю безкоштовно і має інтерфейс російською мовою.

CDBurnerXP

CDBurnerXP — це абсолютно безкоштовна програма без будь-яких преміальних версій або обмежень. Її можна використовувати як для особистого, так і для комерційного використання. Нехай вас не лякає її назва, вона прекрасно працює на всіх версіях Windows.

CDBurnerXP пропонує всі необхідні інструменти для запису DVD, CD і Blu-ray, на які ви можете записувати як звичайні файли, так і аудіо, відео, а також записувати ISO-образи. Для кожного типу записів є додаткові налаштування. Є підтримка двошарових дисків.

Програма підтримує більшість форматів (MP3, AAC, OGG, WAV, FLAC, ALAC), які можуть знадобитися при запису музики. У ній є підтримка запису без паузи між доріжками (режим disc-at-once), імпортування M3U або WPL плейлистів або аудіопроект Nero (NRA) і ReplayGain (однаковий рівень гучності при відтворенні всіх треків).

CDBurnerXP також включає в себе функцію створення власних і запису вже готових ISO-образів — це може стати в нагоді для створення завантажувальних дисків, наприклад, операційної системи Windows або Ubuntu. При необхідності bin файлів можна конвертувати в ISO. Також є можливість збереження CD/DVD-дисків у вигляді ISO-файлу. При необхідності можна використовувати швидку або повне очищення даних. Є функція розбивки: розміщення великого обсягу даних на декількох дисках.

Вбудована утиліта для створення обкладинок з підтримкою технології LightScribe, дозволить друкувати зображення на зворотному боці диска. Звичайно ж, ваш привід повинен підтримувати дану технологію. Є перевірка записаних даних після запису. Підтримується більшість IDE, USB, Firewire і SCSI приводів. Також є можливість роботи з командного рядка!

ImgBurn

ImgBurn — це безкоштовний інструмент, який в основному використовується для запису ISO-файлів на CD або DVD. Підтримується широкий спектр форматів, включаючи BIN, IMG, MDS, CUE і NRG. Існує система черги для запису образів і розбиття для двошарових DVD.

Але його також можна використовувати для запису стандартних файлів, включаючи аудіо і відео (MP3, MP4, WAV, FLAC, OGG, M4A) на DVD. Однак для цих файлів немає спеціального інтерфейсу або настройки.

Є підтримка Unicode, тому можна спокійно використовувати російські букви в назві файлів. За замовчуванням, інтерфейс англійською мовою, щоб перекласти його на російську мову, скачайте окремий файл russian.zip на сторінці завантаження програми, розархівуйте і скопіюйте його в папку C:\Program Files\ImgBurn\Languages.

Ashampoo Burning Studio Free

Меломани полюблять Ashampoo Burning Studio Free за можливість витягувати треки з музичних CD з автоматичним розпізнаванням треків. Як форматів збереження підтримуються MP3, WMA і WAV у всіх можливих рівнях якості. Вбудована нормалізація дозволить домогтися однакового рівня гучності на всіх треках, а за допомогою вбудованого плеєра можна буде послухати кожен трек, щоб відібрати потрібні.

Робота з ISO-файлами відбувається досить часто, особливо у системних адміністраторів. Ashampoo Burning Studio дозволяє з легкістю створювати і записувати образи дисків. Крім власного формату ASHDISC, програма підтримує ISO і CUE/BIN.

Хоча програма є безкоштовною, вам потрібно буде вказати адресу електронної пошти, щоб отримати ліцензійний ключ, який потрібно ввести під час установки. Це невелика жертва за безкоштовну програму, яка прослужить вам довгі роки. Платна версія програми має захист від подряпин, яка дозволяє записувати дані, які будуть прочитані навіть коли поверхня диска буде подряпана!

BurnAware Free

BurnAware дозволяє записувати всі типи файлів, таких як фотографії, документи, музику і відео на CD, DVD і Blu-ray. Програма також здатна створювати відеодиски, які потім можуть відтворюватися на програвачі DVD-дисків або ігрової консолі, такий як Xbox One або PS4.

За допомогою BurnAware ви також зможете створювати завантажувальні або мультисесійні диски, створювати і записувати образи ISO, копіювати диски, витягувати звукові доріжки, а також відновлювати дані з подряпаних болванок.

Крім стандартних опцій, BurnAware пропонує безліч додаткових, таких як налаштування BOOT, розділ UDF, обмеження ISO, CD-Text для треків, побайтная перевірка, пряме копіювання і багато іншого.

Free Audio CD Burner

Якщо вам потрібна проста програма для створення аудіо компакт-дисків, то програма Free Audio CD Burner може бути хорошим варіантом. Вона дозволяє записувати диски для будь-якого музичного програвача, наприклад, музичного центру або магнітоли автомобіля. Для запису використовується движок IMAPI, вбудований в ОС Windows.

Утиліта підтримує велику кількість аудіоформатів: mp3, wav, flac, amr, ac3 і багато інших. Можна вибрати один з двох методів запису: TrackAtOnce — програма буде записувати треки по черзі, без фіналізації, що дозволить у майбутньому додати інші файли, DiscAtOnce — відбудеться запис, а потім фіналізація з-за якої неможливо буде додати або видалити файл.

Також програма може декодувати файли MP3 і WMA в режимі реального часу. Завдяки цьому ви зможете заощаджувати простір на HDD, оскільки проміжне копіювання файлів на комп'ютер не потрібно.

Читайте також

У тренді