12 кращих стратегічних ігор для Android

Любите стратегії? Хочете грати в них на смартфоні або планшеті? Тоді спеціально для вас ми підготували добірку стратегічних ігор на Android, вимагають ретельного планування і уважності, щоб стати переможцем. Ви можете проходити одну і ту ж гру кілька разів, оскільки вона постійно буде пропонувати щось нове.

Clash Royale

Clash Royale— це гра від творців Clash of Clans. Боріться з реальними людьми в режимі реального часу. Битви засновані на переміщення карт, кожна з яких символізує війська. Ваше завдання — захопити всі ворожі вежі, одночасно захищаючи від противника власні ключові об'єкти.

Щоб досягти успіху, вам потрібно вивчити сильні та слабкі сторони різних карт, а потім використовувати їх. Одна неправильно обрана карта або одне неправильне переміщення можуть коштувати вам перемоги.

Чим довше ви граєте і чим більше трофеїв отримуєте, тим більше карт буде розблоковано. Покупки через додаток дозволяють прискорити процес, але без них можна обійтися. Для мережевих битв гра автоматично підбирає супротивників приблизно з однаковим рівнем розвитку.

Hearthstone

Hearthstone — безкоштовна покрокова карткова гра, яка добре знайомої формулою: гравці використовують картки з різними персонажами і заклинаннями на основі всесвіту Warcraf. Мета — перемогти онлайн-супротивників, для чого у кожного з дев'яти героїв є унікальні здібності, а також набір карток (загальнодоступних і колекційних). Доступні різні режими битв: щоденні онлайн-баталії, звичайні і героїчні бійки, битви в режимі «Арена» (PvP).

Plague Inc.

Plague Inc. — досить похмура стратегія, де, щоб домогтися перемоги, потрібно знищити життя на Землі за допомогою біологічної зброї. Управляйте хворобою від помірного кашлю, який охопив кількох людей, до пандемії. Вдосконалюйте хвороба, додаючи нові симптоми, методи передачі та захисту від ліків.

Спочатку вам потрібно вибрати «нульового пацієнта». Після зараження хвороба поширюється всередині країни і за її межами. Захворювання переносять не лише люди, але й комахи, птахи, тварини. З часом гравці відкривають нові типи хвороб з унікальними властивостями. На хід гри і ваші дії впливають різні світові події та багато різних нюансів, які необхідно враховувати.

XCOM: Enemy Within

XCOM — це знаменита франшиза покрокових стратегій, в якій вам потрібно відбивати навалу прибульців на Землю. Ви — керівник підрозділу по боротьбі з позаземними погрозами X-COM. У цій ролі вам належить контролювати війська, виконуючи різні місії по боротьбі з інопланетянами.

XCOM: Enemy Within — розширене доповнення до гри XCOM: Enemy Unknown, яка вже стала класикою. В цей раз ви отримуєте ще більше зброї, здібностей і апгрейдів, які допоможуть у боротьбі зі всілякими погрозами людству.

Ретельно продумуйте кожен хід, щоб пересувати війська по карті і протистояти наступаючим інопланетянам. Після завершення місії ви повернетеся в штаб-квартиру X-COM, де зможете поліпшити війська і розблокувати нові здібності. Доступ до них залежить від того, наскільки успішно виконане завдання.

Vainglory

Vainglory — відмінний представник мобільних ігор в жанрі MOBA. Ви можете вибрати кілька варіантів битв: швидкий матч з випадковими супротивниками, створення власної команди з друзями або одиночні битви проти ботів. Існує п'ять класів героїв, у яких задіяно в цілому 25 унікальних героїв.

Сенсорні елементи керування прості і зручні для сприйняття, тому ви можете швидко командувати персонажами в самій гущі битви. По мірі проходження відкривайте розгалужені оновлення. Якщо ви новачок в жанрі MOBA, не турбуйтеся: після ознайомлення з основними принципами геймплея при першому запуску Vainglory запропонує два тренувальних режиму і докладний довідник. Багато чого можна дізнатися і в співтоваристві через стриминговый сервіс Twitch.

Civilization Revolution 2

Civilization Revolution 2 — спрощена версія епічної покрокової гри Сіда Мейєра, в якій вам потрібно привести свою країну до світового панування.

Вам належить узяти на себе роль користується поганою славою лідера, який намагається побудувати могутню імперію. Для цього потрібно нарощувати виробництво, створювати армію і завойовувати нові землі.

Є чотири способи досягнення перемоги:

  1. Домінуйте над своїми супротивниками, захоплюючи їх столиці з допомогою армії.
  2. Отримайте економічну перемогу, зібравши 20 000 золота і побудувавши Світовий банк.
  3. Створіть 20 міст, чудес або видатних людей (це культурна перемога).
  4. Стати першою країною, яка запустить космічний корабель (здобудете наукову перемогу).

Цього проекту не вистачає деяких особливостей останніх ігор Civilization (він оптимізований для мобільних платформ), але гра вийшла цікавою і яскравою. Оскільки вона платна, вам не доведеться відволікатися на рекламу і покупки в додатку.

Fire Emblem: Heroes

Fire Emblem: Heroes — перша проба Nintendo в розробці ігор для Android (якщо не враховувати додатки Miimoto) і восьмий проект відомої RPG-франшизи.

Якщо ви вже знайомі з іграми серії Fire Emblem, то повинні знати і присутніх у ній героїв. Всі вони з'являються і тут, але вже в абсолютно нової історії, а сюжет розгортається навколо протистояння Королівства Аскран та Імперії Эмблея, прагне до тотального панування.

Головний герой допомагає Королівства і його Ордену Героїв, до складу якого входять Командор Ганна, Принц Альфонс і Принцеса Шарена.

Імперію Эмблея очолюють принцеса Вероніка і принц Бруно. Обидві сторони використовують призиваються з інших світів героїв, тому ви стаєте одні з тих, хто займається викликом героїв.

Битви відбуваються на аренах, де потрібно по черзі переміщатися для атаки і захисту від супротивників. Грайте в режимі історії, щоб розблокувати нові ігрові режими, в тому числі спеціальні карти, арену для дуелей і тренувальну вежу. Арена дозволяє вийти за межі звичайної кампанії, щоб зіграти в многопользовательском режимі.

Pandemic: The Board Game

Pandemic: The Board Game — мобільна версія однойменної настільної гри. Вона дійсно кидає вам виклик, незалежно від того, чи граєте ви в поодинці або з друзями. Ваша мета — спробувати впоратися з чотирма небезпечними захворюваннями, запобігши їх поширення по всьому світу. Необхідно встигнути розблокувати ліки до тих пір, поки не настане умова програшу.

Ви вибираєте своїх персонажів на початку гри, кожен з яких виконує певну роль, важливу в загальному справі викорінення хвороби. Підходьте до вибору ретельно, тому що від цього залежить кінцевий успіх вашої місії. Гра призначена в першу чергу для кількох людей. тому в ній важливо правильно використовувати можливості кожного гравця.

Mushroom Wars 2

Mushroom Wars 2 — відзначена нагородами стратегія в режимі реального часу, де ви командуєте арміями солдатів-грибів. Боріться з іншими людьми або демонструйте свої стратегічні здібності в офлайн-битвах. Гра відрізняється красивою графікою і простим, але захоплюючим геймплеєм. Тут важлива і швидкість реакції, і здатність одночасно керувати діями тисяч персонажів.

Сюжет простий: ви потрапляєте в лісовий світ, де гриби постійно борються за нові території. Ваша мета — повне панування над картою, для чого потрібно переміщати війська, захоплювати стратегічні точки (хатини та інші об'єкти), одночасно захищаючись від супротивників. Доступно чотири племені грибів для проходження кампанії. А якщо одиночна гра вже стала нецікавою, є режим мультиплеера.

The Battle for Polytopia

Якщо ви шанувальник франшизи Civilization, вам просто необхідно спробувати The Battle for Polytopia. У цій полігональної інді-грі представлені різні племена, що борються за контроль над землями. Реалізований простий покроковий процес, в якому нескладно розібратися.

Після кожного раунду ви отримуєте зірки, причому їх кількість залежить від кількості та розміру захоплених вами міст. Зірки можна витратити на модернізацію відповідно з деревом технологій, збір ресурсів або створення військ. Добре продумуйте витрати і переміщення армій по карті.

Існує кілька варіантів проходження гри. При одиночному можна грати протягом 30 раундів або до того моменту, поки не залишиться одне плем'я. Багатокористувацька гра — рідкісний варіант, де ви граєте по черзі з іншими учасниками, передаючи їм контролер.

Не виходить зіграти з друзями? Тоді AI може стати гідним супротивником: він пропонує різні рівні складності — від легкого до справжнього божевілля. Відразу після завантаження гри вам доступно чотири племені, і ще шість племен можна розблокувати через купівлю у додатку.

Star Command

Star Command — науково-фантастична стратегічна гра з графічним піксельною оформленням в стилі ретро. Гравцеві належить узяти на себе командування космічним кораблем. Він нагадує кораблі з всесвіту Star Trek. Наймайте команду, купуйте різні поліпшення і починайте міжгалактичні пригоди, які зазвичай закінчуються битвами з гротескними інопланетянами.

Присутні як битви між кораблями, так і різні міні-ігри. У них потрібно гасити пожежі, переміщати членів команди, усувати пошкодження корпусу і стежити за тим, щоб всі вижили. З часом ваша команда покращує навички, підвищується ефективність роботи різних систем корабля.

Holedown

Holedown— остання гра від розробника Мартіна Джонсона, головоломка з хорошою порцією стратегії. Тут вам потрібно пробиватися до ядер різних небесних тіл — від астероїдів до зірок. Для цього стріляйте кулями про перешкодам і розбивайте їх. Грамотно використовувати рикошет, аби однією кулею розбити якомога більше блоків. Кількість пострілів обмежена. На кожному блоці зазначено кількість ударів, необхідне для його знищення. Ви можете дозволити гравітації виконати більшу частину роботи, знищивши один блок, який підтримує інші.

Вигнуті блоки дозволяють придумувати цікаві комбінації з рикошетами. Плануйте стрілянину так, щоб усувати масивні ділянки перешкод. Врахуйте, що екран після кожного пострілу трохи зсувається, тому ви програєте, якщо блоки досягнуть вершини екрану.

По дорозі ви збираєте кристали, які витрачаються на придбання апгрейдів і дають більше куль за постріл і більше пострілів за раунд. Покращення мають вирішальне значення на складних планетах. Прокачавши знаряддя на початкових рівнях, ви зробите їх дуже легкими. Якщо ви шанувальник ігор на основі фізики, Holedown заслуговує уваги.

Читайте також

У тренді