20 кращих ігор про Другу світову війну

В іграх про Другу світову війну ви можете керувати величезними арміями, продумувати стратегію і брати участь у найвідоміших битвах того часу. Завдяки історичним відео, майже кожна битва, перестрілка або секретна операція, були відтворені в комп'ютерних іграх. Перераховані тут ігри охоплюють більшість великих битв. Незалежно від того, чи шукаєте ви стратегію або гострі відчуття від шутера, тут ви обов'язково знайдете гру на свій смак. Більшість з них можна завантажити в Steam.

World of Tanks

World of Tanks— це найвідоміше творіння білоруських розробників з Wargaming.net. Гра розповсюджується за принципом «free-to-play». Кожна одиниця техніки відтворена з дивовижною точністю до найдрібніших деталей. Ви будете насолоджуватися одним зовнішнім виглядом своїх танків ще до того, як відчуєте їх в бою. Після кожного матчу гравець отримує ресурси, які може використовувати для покупки нової техніки або для поліпшення існуючої.

Це гра, яка поступово захоплює все більше і більше. Спочатку все здається простим, як в аркадах. Але потім гарчить потужний двигун і починається бій. Наскільки вразлива кулеметна амбразура німецького Тигра-II? Де слабкі місця в непохитній броні грозного радянського ІС-3. Наскільки ефективна броня американського Т-32? Бронебійність гармат, слабкі місця танків, міцність броні – ось що вам потрібно знати, щоб вийти з бою переможцем.

World of Tanks постійно вдосконалюється, отримує нові карти, режими, функції та інші оновлення. 140 мільйонів онлайн гравців у всьому світі не дадуть вам занудьгувати. Ви будете постійно вдосконалюватися, стикаючись з різноманітними стилями ведення танкового бою.

War Thunder

У War Thunderви можете взяти управління над одним з величезної кількості літаків майже кожної країни, що брала участь у Другій світовій війні. Всі моделі виконані дуже точно, з історичною достовірністю. Вибирайте один з режимів польоту: легку аркаду або складний в управлінні симулятор.

У другому випадку вам доведеться вивчити призначення кожного важеля і кнопки в кабіні, щоб не тільки керувати літаком, але ще й брати верх над супротивником. Кожна машина в повітрі веде себе зовсім по-різному, як і в реальності. Колекціонуйте літаки в ангарі і покращуйте їх у відповідності зі своїм стилем гри.

World of Warships

World of Warships — це не просто World of Tanks з кораблями замість танків, а абсолютно нова гра. Бої між військовими судами передбачають зовсім іншу тактику, ніж у наземних боях. Бій протікає повільніше, вимагає від гравця більшою вдумливості.

При виході у відкрите море виникає певне відчуття страху і уразливості. Тут немає численних складок місцевості, за якими можна сховатися, як на суші. Корабельні гармати дуже далекобійні і можуть дістати ворога, який знаходиться за скелею. Головне для перемоги на воді – ретельно продумана тактика і взаємодія з союзниками.

Додаткову гостроту грі додає взаємодія кораблів з бойовими літаками. Ви можете кинути свої винищувачі і бомбардувальники з авіаносця на ворога. У цей момент ви вже трохи відчуваєте себе, як у стратегії в реальному часі. Націльте гармати і моліться Посейдону, щоб наступний залп приніс пряме попадання.

Call of Duty 2

Call of Duty 2 – справжня класика жанру в світі шутерів про Другу Світову війну. Коли в 2005 році ця гра була випущена, вона справила ефект електричного розряду. Добре відомі події, такі як висадка союзників у Нормандії, були зображені дуже вірогідно, з великою кількістю подробиць і дійсно драматично. У той час Call of Duty 2 була хорошим шутером про війну, випущеної коли-небудь.

На вашому моніторі – чотири кампанії на трьох театрах бойових дій, бій за американського, радянського і британського солдата. На відміну від першої частини гри, тут вперше була представлена північноафриканська кампанія, де британці билися з німцями в пустелі.

Незважаючи на те, що Call of Duty 2 була випущена більш десятиліття тому, вона впевнено витримала випробування часом. У цій грі вперше з'явилися функції, які згодом стали класикою шутерів. Наприклад, це автоматичне відновлення здоров'я, що дозволяє відмовитися від пошуку аптечок. Штучний інтелект союзників був поліпшений. Дії солдат стали осмисленіше. Вони перестали бути просто фігурками з зброєю, бігають на екрані. Досі Call of Duty 2 вважається одним з кращих шутерів від першої особи на ПК.

Battlefield 1942

В Battlefield 1942 присутні різні класи військ (снайпер, інженер та інші), багато видів наземної і повітряної техніки, а також різноманітні карти. Ще розробники вирішили додати систему взаємодії різних родів військ. Наприклад, можна обстрілювати берегову лінію з корабельних гармат, поки союзник на бомбардувальнику знищує зміцнення. Картки ж дозволяють спробувати гру на всіх театрах військових дій. Знищте Імператорський флот Японії в битві за Иводзиму і заміните війська Роммеля з Ель-Аламейну.

У момент виходу, гра зробила революцію в жанрі шутер від першої особи. До цього мультіплєєрниє шутери базувалися на вмінні одного гравця, його швидких рефлексах. Тепер же стала важливою є командна робота. Раніше в Battlefield 1942 можна було грати безкоштовно, але в 2014 році сервера GameSpy були відключені. Втім, гра не припинила існування, адже громадські сервера ще діють.

Company of Heroes 2 – Ardennes Assault

Гравцеві в Company of Heroes 2належить разом з іншими американськими солдатами відбивати атаки німецьких військ і проривати їх оборону в постійно мінливій обстановці. Вам належить видавлювати нацистів з їх позицій, відвойовуючи землю буквально метр за метром. Військова техніка, відважні солдати і офіцери допоможуть гравцеві перемогти.

Тут недостатньо бігти вперед з гвинтівкою напереваги. Необхідно ретельно продумати дії своїх підрозділів, щоб перемога не виявилася Пірровою. Адже який в ній сенс, якщо ви втратите весь особовий склад?

Під час битв перед гравцем раптово ставлять різні завдання. Тому кампанії не стають одноманітними, їх цікаво проходити знову і знову. Завдання можна виконувати в будь-якому порядку. Наприклад, у ході місії вам можуть наказати ліквідувати ворожого офіцера або влаштувати засідку для нападу на німецький конвой. Відмова від завдання або успішне його виконання будуть мати важливе значення для результату всієї кампанії.

Brothers in Arms: hell's Highway

Hell's Highway – третя гра в серії Brothers in Arms. Пройдіть бойовий шлях Метта Бейкера з 101-ї повітряно-десантної дивізії і дізнайтеся про реальний трагізм гри. Сюжет Brothers in Arms дуже нагадує фільм «Врятувати рядового Райана» і серіал «Брати по зброї».

Система поведінки загону була запозичена з Rainbow Six: Vegas. Для перемоги потрібно ховатися за укриттями, обходити ворога з флангів і відкривати пригнічує масований вогонь. Після виконання завдання ви відчуєте, як допомогли товаришам вижити і витягли їх буквально з бруду і крові.

Це досить сумна гра. На екрані ллється кров, відриваються кінцівки, а здорові міцні чоловіки за мить перетворюються на криваві шматки м'яса. Звичайно, творці Brothers in Arms не насолоджуються стражданнями персонажів, але це хороша спроба показати реалії війни. Ви будете раді, що це відбувається тільки на екрані комп'ютера.

Silent Hunter III

Друга Світова війна в іграх переважно зображається із великою кількістю вибухів, стрілянини, оглушливим гуркотом стрімкими пересуваннями військ. Це так і було, але не скрізь. Під водою війна була тихою, а вбивці – холоднокровними і розважливими. Відчути на собі особливості підводних битв пропонує гра Silent Hunter III.

Незважаючи на те, що гра була випущена ще в 2005 році, вона залишається неперевершеною у своєму роді. Гравцеві належить взяти на себе управління німецьким підводним човном в Атлантичному океані. У кожному бойовому поході вам надається тільки певний квадрат для патрулювання. Всі інші дії ви плануєте самі – полювання за військовими судами союзників, знищення торгового флоту. Ключовий фактор тут – терпіння. Вчіться вистежувати ворога в безкрайніх просторах океану і влаштовувати засідки, щоб завдати удару у самий відповідний момент.

Третя гра серії вже виглядає помітно старої у своїй графіці. Можливо, вам варто спробувати Silent Hunter V. Графіка 2010 року стала помітно краще, хоча спочатку гра була випущена з великою кількістю помилок. На щастя, вони були усунені і тепер можна насолодитися підводними баталіями в повній мірі.

Men of War: Assault Squad 2

Men of War— це стратегія в реальному часі, яка дозволяє управляти бойовими підрозділами, а при необхідності перемикатися на окремих юнітів. У розпорядженні гравця 200 солдатів з унікальними характеристиками і 250 одиниць техніки. Можна вибрати одну з п'яти фракцій для проходження.

Графіка, незважаючи на вік гри, все ще прекрасна. Вона допоможе зануритися в атмосферу жарких битв Другої світової. Ви зіткнетеся з ворожими бронетанковими підрозділами, візьмете участь в снайперських дуелях і поведете піхоту в атаку. Приготуйтеся до складності — пбеда дається дуже нелегко.

Hearts of Iron IV

Замість управління окремим підрозділом, гра Hearts of Iron IVпропонує вам командування самого масштабного рівня. Ви будете розвивати технології, створювати і оснащувати цілі армії, контролювати сили на суходолі, в морі та в повітрі. А ще – битися, щоб завоювати нові території.

Але бою – ще не все. Необхідно укладати торговельні угоди, вести дипломатичні переговори і хитру політичну гру. Призначайте грамотних міністрів і генералів, щоб країна стала ще сильніше. Можете взяти на себе керівництво будь-якої з країн, що брали участь у війні.

Це складна гра. Вона вимагає стратегічного мислення. Якщо ви хочете побачити, як виглядала Друга світова з висоти державних лідерів, то Hearts of Iron IV точно варто спробувати.

Sudden Strike 4

У Sudden Strike 4є все, що ви бажаєте бачити у військовій стратегії: 100 унікальних юнітів, реалістичні пошкодження танків, зведення укріплень і багато іншого. Це чудова гра, яка дозволить взяти участь у війні на боці однієї з трьох фракцій.

Commandos 2: Men of Courage

Commandos 2 вийшла в 2001 році, і з тих пір так і залишилася неперевершеною. Ця стратегія з елементами стелс-екшену може сміливо вважатися грою-головоломкою. Ви керуєте групою спецпризначенців, закинутих у тил противника. З оперативниками вам належить пройти десять жорстких і дуже складних місій. Тут не прощається ні одна помилка. Може здатися, що десять місій – це дуже мало. Повірте, в Commandos 2 це зовсім не так.

Для виконання завдання потрібно продумувати кожен крок, координувати дії членів загону, здійснювати розвідку і вводити ворогів в оману. Завдання найрізноманітніші: порятунок взятих у полон розвідників, викрадення секретних документів, диверсії на кораблях, викрадення транспортних засобів. Доведеться обходити численні патрулі, пробиратися через мінні поля.

У буде шпигун, який може вкрасти ворожу уніформу, переодягнутися в неї і проникнути в стан ворога. Він також вміє виводити нацистів з ладу за допомогою шприца з отрутою. Загартований у боях Зелений Бере любить пустити кров нацистам навіть голими руками.

У вас в команді є навіть собака по кличці Віскі. Вона добре вміє відволікати увагу ворогів. У кожної місії важливо правильно використовувати вміння кожного члена загону. Це важко, так що час від часу ви будете терпіти невдачі. Але нічого страшного – ураження навчать вас вдосконалюватися. Зате наскільки приємною буде перемога після того, як ви подолаєте всі труднощі, перехитрите ворогів і з тріумфом повернетеся до своїх.

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Як не намагаються продемонструвати історичну достовірність Brothers in Arms і World of Tanks, у них все ж добре помітний наліт Голлівуду. Red Orchestra 2 йде іншим шляхом – тут доведеться не лише бігати і стріляти, але і ретельно обдумувати свої дії. Для стрільби потрібно враховувати напрям і силу вітру. В Heroes of Stalingrad були ретельно відтворені зразки озброєння, обмундирування і т. д. Для моделювання ряду будівель Сталінграда використовувалися реальні історичні фотографії.

Гравець відчуває себе не всесильним героєм, а лише маленьким гвинтиком у великому армійському машині. Це дуже сильно підвищує рівень реалістичності. Кулеметники накривають вогнем великі ділянки площі, дозволяючи союзникам підбиратися до нових позиціях. Але довго стріляти чергами не можна, інакше стовбур перегріється і зброю вийде з ладу, а для його заміни потрібно досить багато часу, тоді як на полі бою важлива кожна секунда.

Танки – грізні машини для вбивства, але тільки з повним екіпажем. Спробуйте управляти бронетехнікою поодинці, і у вас піде вічність на перехід з місця водія до гармати, прицілювання і стрілянину. Гру також ускладнює повна відсутність індикаторів (рівень здоров'я, кількість патронів та інше) на екрані.

Кожне бій в Red Orchestra 2 – це важка робота. Зате почуття після перемоги цієї роботи відчувається дуже яскраво. Мало яка гра змусить вас так потрудитися для усунення кожного ворога і виконання завдання.

Order of Battle: Pacific

Order of Battle — це покрокова стратегія в стилі Panzer General. Складний, але цікавий варгейм, події якого розгортаються в Тихому океані. Кожен хід – частина однієї великої головоломки. Мета повинна бути досягнута як можна швидше. Чим більше зайвих ходів, тим більше ймовірність ураження.

Тим не менш, варто приділяти увагу і додаткових місій, за які можна отримати бонуси. Кожне ваше рішення розкриває нові можливості, але й висуває нові вимоги. Основна частина гри проходить в океані, але ви також будете діяти і на суші: висаджувати десанти, прикривати війська вогнем з кораблів, відправляти літаки в розвідку. Навіть звичайне плавання з порту в порт стає цікавим пригодою.

Hidden & Dangerous 2

Hidden & Dangerous 2— це класичний тактичний шутер, який вийшов в 2003 році, але залишається цікавим і в наші дні. У грі є управління загоном, докладний опис місій на екрані завантаження, проходження поодинці або в режимі кооперативу. Ви можете вибирати різну тактику, щоб виконати завдання. Гравець керує загоном з чотирьох бійців британського спецпідрозділу SAS. Захоплююче різноманітність місій: від секретної дослідної бази в снігах Арктики до густих джунглів Бірми.

Свобода дій гри порівнянна з Hitman: Blood Money (можна навіть роздягнути ворогів і приміряти на себе їх уніформу). А якщо діяти приховано не виходить, сідайте за важкий кулемет і рознесені всі навколо. Управління трохи незграбно, але гострі відчуття від проходження гарантовані.

Steel Division: Normandy 44

Steel Division дозволяє управляти великими підрозділами. Гра стала справжньою класикою у своєму жанрі. На полі бою можна буде побачити понад 400 історично точних бойових одиниць з різних країн.

В динамічно розвиваються битвах ви будете вдосконалювати свій полководницький талант. Збирайте бойові групи з піхоти, танків і літаків підтримки, а потім відправляйте їх у бій. Вогнева міць має значення, тут вам не перемогти і без грамотної тактики. Вам потрібно швидко думати і реагувати на мінливі умови бою.

Panzer Corps

400 унікальні бойових одиниць з Hearts of Iron IV здаються вам вражаючими? А що ви скажете про 800 юніти з Panzer Corps? Це більш сучасний варіант класичної гри Panzer General, в якій вам потрібно управляти механізованими підрозділами. Пересувайте танкові батальйони між населеними пунктами, пригнічуйте противника артилерією і намагайтеся якомога швидше вивести з ладу його гармати.

Єдиний і найважливіший ресурс в грі — це престиж. Його можна отримати за перемоги, створення нових бойових одиниць і інші дії. Ця покрокова стратегія дає вам достатню кількість часу для роздумів. Використовуйте свої сильні сторони і враховуйте слабкості ворога. Тоді Москва, Лондон і інші столиці не встоять перед вашим залізним кулаком.

Blitzkrieg 3

Blitzkrieg 3— ще одна гра, присвячена військовій техніці і вона доводить реалізм до крайності. Танки мають броню різної товщини, гвинтівки стріляють на різні відстані, колючий дріт не дозволяє пройти піхоті. Артилерійські атаки необхідно планувати так, щоб зменшити шкоду від пожеж.

У Blitzkrieg 3 ви можете керувати танковими підрозділами в режимі реального часу. Можна грати за союзників, СРСР або країни Осі. Гра має дуже реалістичну графіку і пропонує безліч різних режимів.

War in the East

War in the East нагадує настільні військові стратегії. Вона дійсно є їх спадкоємицею. Гра не може похвалитися найсучаснішою графікою. Її краса в класичних паперових картах і картонних фігурках.

Незважаючи на простоту графіки, гра досить складна. Вам належить вести свої війська через битви по всьому Східному фронту протягом п'яти кампаній. Під командуванням полководця – танки, артилерія, лижники, інженери і багато інші юніти. Таке проведення часу, сподобається і молодим гравцям і фанатам традиційних настільних ігор».

Самі бої – ще не все. Вам належить управляти виробництвом, лініями постачання і приймати до уваги погоду. Це складна гра, для проходження якої можуть знадобитися сотні годин.

IL-2 Sturmovik 1946

IL-2 Sturmovik вийшла в 2001 році. Хоча гра вже досить стара, вона все ще займає місце в списку кращих військових авіасимуляторів всіх часів. Це колекція з оригінальної гри, продовжень і цілої купи доповнень. Ви отримуєте унікальний набір карт і ретельно деталізованих літаків. Коли ви розберетеся з ними, то станете справжнім асом.

Версія 1946 об'єднала всі гри IL-2 Sturmovik, випущені до 2007 року. Тут представлено дев'ять додаткових кампаній і безліч чудових літаків в альтернативній версії історії, де війна триває і в 1946 році. Представлені багато прототипи і перші моделі реактивних літаків СРСР і Німеччини. Беріть участь в динамічних ближніх боях, влаштовуйте повітряні нальоти бомбардувальнику і виходьте переможцем з напружених боїв.

Читайте також

У тренді