Чіпсет Intel Z390 дебютував в жовтні 2018 року і є ревізією Z370, представленого ще в 2017 році. Це скоріше апгрейд вже існуючого обладнання, ніж щось докорінно нове. У ньому, як і раніше використовується все той же сокет LGA 1151, знайомий нам з 2015 року. А значить, будуть підтримуватися процесори Coffee Lake 8-го і 9-го поколінь — такі, як Core i5-8600K, Core i7-8700K і Core i7-9700K. Максимальний об'єм пам'яті збільшений з 64 до 128 ГБ. Також Intel додав вбудовану підтримку шести портів USB 3.1 Gen 2 і бездротового інтернету 802.11 ac
Слід пам'ятати, що у процесорів Coffee Lake 9-го покоління більш швидкісний турбо-режим, більше ядер, поліпшені теплові характеристики і виправлення таких відомих багів, як Meltdown і Spectre. Материнські плати, використовують більш старий чіпсет Z370, підтримують чіпи 8-го покоління, але їм потрібно оновлення для підтримки 9-го. Аналогічно вам доведеться оновити BIOS, якщо хочете запустити процесор восьмого покоління на платі Z390.
Спокусилися одним з останніх процесорів Intel і хочете для нього кращу материнську плату? Щоб зробити правильний вибір, скористайтесь нашим оглядом моделей для будь-якого бюджету. Ми відібрали кращих вісім плат, які були протестовані на предмет продуктивності, характеристик і співвідношенні ціна/якість. Всі моделі пройшли через складний набір контрольних тестів у програмах Geekbench 4, Maxon's Cinebench R15, Prime95 і SiSoft Sandra. Таким чином, ви зможете самостійно визначити, якій моделі надати перевагу, незалежно від бюджету або поставлених перед вами завдань.
MSI MEG Z390 Godlike
Модель MSI MEG Z390 Godlike — найдорожча в списку. За 45 тисяч рублів, ви отримаєте великий набір характеристик: підтримку 128 ГБ оперативної пам'яті DDR4, велика кількість роз'ємів для підключення накопичувачів формату М. 2, шість портів SATA, можливість підключення форм-фактора U. 2. Плюс до цього — чотири слоти PCI-E x16, що більше, ніж у будь-якої іншої моделі. Інтегрована звукова карта Realtek посилена восьмиканальним 32-розрядних ЦАП. Крім того, ви отримуєте подвійний/двосмуговий Gigabit Ethernet і бездротовий зв'язок стандарту 802.11 ac.
Плата також пропонує додаткові роз'єми живлення процесора, численні вбудовані кнопки гнучких налаштувань + динамічний дисплей, який використовується для відображення відомостей про компоненти або ваших власних проектах. Є навіть кругова шкала, яку застосовують для розгону процесора, не входячи в BIOS.
Материнка показала відмінні результати в тестах, випередивши конкурентку від Gigabyte, показавши себе більш економною, проте була нестабільною в іграх, часто відстаючи від Gigabyte. Згадана модель від Gigabyte краще підходить для ігрового комп'ютера високого класу.
Середня вартість: 45 000 рублів.
Gigabyte Z390 Aorus Xtreme
Gigabyte Z390 Aorus Xtreme коштує дорого, але і виглядає так: вона вся покрита теплоотводами інопланетного виду і великим числом RGB світлодіодів, ніж у будь-якій іншій моделі в цій групі. Плюс оснащена висококласним набором опцій для гнучких налаштувань, починаючи з додаткових блоків управління процесами, які використовуються для екстремальної налаштування процесора, і закінчуючи внутриплатными кнопками і дисплеєм POST.
Базова комплектація включає шини для підключення периферії, слоти пам'яті на сталевому каркасі, які здатні з легкістю обслуговувати кілька дискретних відеокарт. Ви також отримаєте три сокета М. 2, підтримку 128 ГБ оперативки DDR4. Аудіокодек посилений двоканальним ЦАП, а ще у вашому розпорядженні провідний інтернет зі швидкістю 10 Гб/с + двосмугова бездротовий зв'язок. На задній панелі — безліч роз'ємів для підключення вентиляторів, солідний комплект USB-портів і порт Thunderbolt.
Ігрова продуктивність Gigabyte має середні показники в порівнянні з іншими моделями з огляду, однак більш дорогу суперницю в ігрових тестах вона стабільно обганяла: MSI MEG Z390 Godlike була повільніше. У той же час вона трохи відставала від MSI в інших тестах.
Середня ціна: 35 000 рублів.
Gigabyte Z390 Aorus Pro
Деякі материнські плати з цього цінового діапазону можуть похвалитися сталевими опорами навколо слотів PCI і пам'яті, а Gigabyte Z390 Aorus Pro — може. Жодна інша модель за таку ціну не має двох слотів M. 2, з теплоотводами на обох. Плюс ви отримуєте шість портів SATA і додатковий чотирьохконтактний роз'єм живлення процесора для розгону.
Мережеве та звукове обладнання гарні, зазначимо велика кількість вбудованих роз'ємів для вентиляторів, USB, включаючи роз'єм USB 3.1 Type-C на передній панелі. Задня панель входу/виходу оснащена непогано: тут п'ять повнорозмірних портів USB 3.1 + пара портів, що підтримують більш швидкий протокол Gen 2.
Мало хто за таку ціну пропонують стільки функціоналу, а ця показала ще і відмінну продуктивність. З усіх доступних за ціною конкуренток за результатами тестів вона виявилася самої спритною і остаточно добила суперниць результатами в ігрових тестах. Це найкращий варіант в середньому ціновому діапазоні.
Середня вартість: 13 000 рублів.
Asus ROG Maximus XI Hero (Wi-Fi)
Asus ROG Maximus XI Hero (Wi-Fi) має гідну базову комплектацію для установок з одним або двома графічними процесорами, з розумним набором підключень шин PCI, двома роз'ємами M. 2 і шістьма портами SATA.
В більш дорогу версію включена бездротовий зв'язок. Якщо ви готові обійтися без неї, то зможете заощадити кілька тисяч рублів. До всього іншого, плата виглядає досить привабливо з її теплоотводами з темного металу, RGB-світлодіодами на самій платі та безліччю варіантів підключення RGB світлодіодів в інших місцях.
Більшість користувачів дана плата задовольнить, хоча не можна не сказати, що ASRock Z390 Phantom Gaming 9 пропонує більше варіантів підключення сховищ даних і USB-портів на задній панелі. Комплектація, може, не так хороша, як у ASRock, зате Asus стабільно швидше у контрольних тестах. Вона незмінний лідер в іграх. Asus швидше, стабільніше, ніж ASRock, тому купити її варто, якщо ви хочете гарну продуктивність, але пам'ятайте, що у ASRock функціоналу все ж більше.
Середня вартість: 21 000 рублів.
MSI MAG Z390 Tomahawk
MSI MAG Z390 Tomahawk — найбільш дешевий варіант який здатний обслуговувати пристойні ігрові установки з одним графічним процесором, але не більше того. Наприклад, вона не може працювати з декількома відеокартами, не має бездротового інтернету, але при цьому отримала два роз'єми M. 2 + шість портів SATA.
У MSI безліч роз'ємів для вентиляторів, чотири вбудованих USB-роз'єму, а також підтримка підключення по USB 3.1. Мережа і аудіосистема тут відповідають початковому рівню, що в цілому цілком згодиться для більшості «мейнстрімових» збірок.
На жаль, MSI показала реально низьку продуктивність у більшості тестів, а ігрові результати були посередніми. Однак це не повинно стати занадто великою перешкодою в даному ціновому сегменті. Звичайно, можна отримати більше опцій та швидкості, заплативши за це додатково, але MSI — хороший варіант для тих, хто хоче отримати плату Z390, не дуже на неї витратившись.
Середня вартість: 12 000 рублів.
ASRock Z390 Extreme4
ASRock Z390 Extreme4 має гарний функціонал з підтримкою декількох відеокарт, великою кількістю підключень M. 2, вісьмома портами SATA, що на два більше, ніж у більшості конкуруючих моделей. Вона також пропонує гідний набір підключення до задньої панелі з п'ятьма портами USB 3.1 і роз'ємом Type-C.
Зазвичай, є підтримка 64 ГБ пам'яті DDR4, солідний аудіокодек Realtek ALC1220, розумний набір USB-портів, а також достатню кількість роз'ємів для вентиляторів і живлення процесора. Плата гідно показала себе в тестах Cinebench і Geekbench, але все ж не змогла зрівнятися з Gigabyte Z390 Aorus Pro по продуктивності.
Інші плати деколи пропонують більше, до того ж вона не змогла випередити суперниць ні в тестах з додатками, ні в тестах на ігри. Втім, ця скромна модель не така жахлива, особливо для зберігання інформації або для роботи, але Gigabyte буде найбільш кращим варіантом.
Середня вартість: 14 000 рублів.
ASRock Z390 Phantom Gaming 9
У ASRock Z390 Phantom Gaming 9 багато чого може сподобатися: швидка мережу в 2,5 Гб/с, безпровідний інтернет, безліч портів на задній панелі входу/виходу. Крім того, є солідна кількість роз'ємів PCI, три роз'єми M. 2 і вісім роз'ємів SATA. Це звичайний набір для продуктів ASRock, а значить, такі плати особливо гарні, якщо ви хочете додати собі багато місця для зберігання даних.
З ASRock ви отримуєте гарну внутриплатовую підтримку USB-підключення, а також POST-дисплей для діагностики різних проблем. Проте назвати її кращою складно: вона постійно відстає від Asus в ігрових тестах. В цілому, це хороша покупка для тих, кому потрібно зберігати великі обсяги даних, але конкуруюча плата від Asus все ж швидше у всіх тестах.
Середня вартість: 18 000 рублів.
Asus TUF Z390-Plus Gaming
Материнська плата Asus TUF Z390-Plus Gaming — відмінний варіант початкового рівня. Зазвичай моделі TUF мають міцні компоненти, які покликані продовжити термін служби материнської плати порівняно з конкурентами. Комплектація підійде для збірок з одним графічним процесором. Тут є два роз'єми M. 2, шість портів SATA, чотири слоти PCI-E x1, чотири гнізда для пам'яті. Розкладка зручна, а на задньому вході/виході є кілька портів USB 3.1.
Плата показала себе трохи краще конкурентів в однопоточних тестах, трохи повільніше — при більш складних, багатопоточних навантаженнях. В іграх теж часто відставала. Плата дійсно забезпечує хорошу стабільність, підходить для недорогих збірок, але її конкурентки найчастіше швидше, трохи дешевше і мають схожий функціонал. Gigabyte Z390 Aorus Pro буде більш підходящим варіантом по швидкості роботи, тоді як Tomahawk краще по співвідношенню ціна/якість.
Середня вартість: 14 000 рублів.