«А наскільки хороша у нього камера?» — один з найважливіших питань, яке ми ставимо собі, перед тим як купити новий смартфон. Насправді, ми майже досягли тієї точки, коли можна залишити свій старий фотоапарат вдома, якщо у кишені є телефон. Але, що саме дозволяє говорити, що камера хороша? Зрозуміло, не тільки велика кількість мегапікселів. Що більш важливо, так це наявність широкого затвора (близько f/1.8) і стабілізатора зображення, не важливо, оптичний він буде або електронний (OIS або EIS).
Ми перерахували всю цю інформацію нижче, щоб ви могли прийняти правильне рішення. Але ви все одно повинні прочитати інші огляди і подивитися порівняльні фотографії, щоб зрозуміти різницю в якості. Якщо ви не можете дозволити собі жоден з телефонів, які ми перерахували, то зверніть увагу на їх попередні моделі.
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro може похвалитися трьома об'єктивами відомого німецького бренду Leica на задній панелі — це 40-мегапіксельна лінза з діафрагмою f/1.8, ультра-широка 20-мегапіксельна лінза з діафрагмою f/2.2 і телеоб'єктив на 8 мегапікселів з діафрагмою f/2.4.
Смартфон здатний знімати з максимальною чутливістю ISO 102 400. Знімки зроблені вдень — чудові, так і вночі вони виходять не гірше. Спеціальний нічний режим відкриває діафрагму на кілька секунд, щоб отримати більше світла, а штучний інтелект розпізнає кожну сцену і підбирає для неї ідеальні настройки, прибираючи будь розмиття або тремтіння. Mate 20 Pro при слабкому освітленні перевершує більшість інших смартфонів, особливо в нічному режимі з тривалою витримкою.
Новий AI-чіп Kirin 980 з подвійним NPU від Huawei дозволяє застосовувати кінематографічні фільтри в режимі реального часу при зйомці відео. Також є підтримка супер-сповільненого відео, яке робить 960 кадрів в секунду при 720p, і новий режим Super Macro для екстремально великих планів.
Також є 6,4-дюймовий AMOLED-дисплей, велика батарея ємністю 4200 мАч, 6 ГБ ОЗУ і 128 ГБ вбудованої пам'яті.
Google Pixel 3
Фронтальна камера з'єднує два 8-мегапіксельних об'єктива, один з діафрагмою f/1.8, і ширококутний об'єктив з діафрагмою f/2.2 — шанувальники селфи, будуть у захваті від результатів! Задня камера має 12,2 мегапіксельний сенсор з діафрагмою f/1,8, 28 мм. лінзою, 1,4 мкм розміром пікселя, OIS і двухпиксельным PDAF (фазової авто-фокусуванням).
У минулому році у Pixel 2 була одна з кращих камер на смартфонах, і Pixel 3 підвищує ставки, але не за рахунок апаратних поліпшень, а за рахунок досвіду Google в області штучного інтелекту. Новий інструмент Top Shot пропонує кращу фотографію з безлічі експозицій. Super-Res Zoom компенсує відсутність оптичного зума, об'єднуючи кілька кадрів для заповнення відсутніх деталей при збільшенні. Night Sight забезпечує менш зернистий цифровий зум, поліпшену продуктивність при слабкому освітленні і можливість вибору ідеального знімка. Автоматичні налаштування прекрасні, але якщо ви захочете, то можете вручну налаштувати експозицію, фокус, баланс білого.
Pixel 3 блискавично фокусується і видає чіткі фотографії. Оновлене програмне забезпечення і широка діафрагма дали поліпшення фотографій при слабкому освітленні. За допомогою спеціального чіпа Google Pixel Visual Core і машинного навчання — телефон розуміє як повинна виглядати малюнок.
iPhone XS
Реальність така, що якщо ви хочете отримати найкращу камеру на iPhone, то вам доведеться витратити гроші на чертовски дорогою iPhone XS. Він має основну камеру з двома об'єктивами на 12 мегапікселів з діафрагмою f/1.8 і f/2.4 відповідно. Це дає можливість 2-х кратного оптичного збільшення без втрати якості. Також є оптична стабілізація зображення (OIS), автофокусування і підтримка HDR. Доступна запис відео в 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду або Full HD з 240 FPS.
Apple в своєму останньому iPhone, додала датчик, які отримує до 50 відсотків більше світла, ніж на десятої моделі. У результаті фотографії в умовах низької освітленості виходять більш якісними і менш зернистими. А нова функція контролю глибини дозволяє регулювати різкість вже після зйомки. Передача кольору просто чудова. Завдяки Smart HDR, який об'єднує кілька кадрів і усуває шуми, тепер яскраві джерела світла більше не виглядають пересвічені.
Samsung Galaxy S10 Plus
Останній з лінійки флагманів від Samsung, Galaxy S10 Plus має 3 камери на задній панелі і два на передній. Цим набором «управляє» 12 мегапіксельний головний сенсор, такий же, як у старому S9. Він може перемикатися між f/1.5 і f/2.4 затворами, в залежності від рівня освітлення, за якого ведеться зйомка. Оновлений стабілізатор дозволяє легко знімати в 4K при 60 FPS.
Інші його два тилових сенсора – 16 мегапикселный ультраширокий, який відмінно підходить для того, щоб помістити на знімок якомога більше об'єктів, та 12-мегапіксельний з 2-х кратним телезумом для того, щоб краще наближати об'єкти. Зрозуміло, у нього багато додаткових опцій, включаючи популярну сьогодні Live Focus яка дозволяє легко розмити задній фону.
Honor View 20
Honor шумно увірвалися в 2019, запустивши свій новий флагман – View 20. На платформі встановлено безліч технічних елементів, таких як потужний 7-нанометровий чіпсет Kirin 980 і колосальна батарея на 4000mAh, доповнена власною технологією швидкої зарядки SuperCharge (22.5 W).
На передній панелі ви побачите один з перших зразків рівного, без вирізу у верхній частині екрана. Екран View 20 з технологією співвідношення screen-to-body не потребує вирізі під камеру завдяки тому, що його 25-мегапикселевый фронтальний об'єктив встановлений всередині одного з пікселів дисплея.
Перегорнемо телефон і перед нами головний 48-мегапіксельний сенсор «двадцятки». За замовчуванням апарат налаштований, щоб робити приголомшливо чіткі знімки в 12 мегапікселів, але ви також можете зловити кадр в повному доступному піксельному «обсязі». Це дозволяє робити штучний інтелект, який здатний обробляти такі кадри з максимально чіткою деталізацією.
У моделі також є вторинна 3D ToF камера, яка може служити для зйомки фотопортретів або AR додатків з доповненою реальністю. Одним словом — відмінний телефон, якщо не брати до уваги відсутність бездротової зарядки і IP рейтингу (рівень захисту від елементів навколишнього середовища), але кажуть, що все таки є захист від бризок.
Huawei P20 Pro
Починаючи з минулого року, до того моменту, поки на сцені не з'явився Mate 20 Pro, Huawei P20 Pro був безумовно найкращим смартфоном для фотографії. Але навіть при тому, що його посунули з п'єдесталу, девайс все одно залишається відмінним.
Його універсальний набір з трьох камер обладнаний 5-кратним гібридним зумом, шикарним HDR фотооб'єктивом, просунутою системою зйомки при зниженому освітленні і купою модифікацій, яких немає більше ні в одній моделі. На жаль, модель не підтримує бездротову підзарядку.
iPhone XR
«Недорогий» iPhone 2018 року в дійсності має ті ж компоненти, що моделі з більш високоякісного преміального сегменту, включаючи процесор як у розкішного Apple A12 Bionic, а також його 12-ти мегапіксельну камеру. Хоча у девайса немає просунутого вторинного сенсора і, таким чином більш чіткого зума, як на S-моделях того ж року, він все одно відмінно конкурує з ними по всіх можливих напрямках, починаючи від чистоти зйомки, до запису відео.
Яблучники пішли ще далі і встановили на модель портретний режим зйомки, незважаючи на те, що у XR тільки один тильний сенсор, одержувані ним знімки змушують фанатів iOS робити непростий вибір, якщо вони бажають користуватися модифікацією, але не бажають переплачувати 1000 доларів. З установленими Animoji, Memoji і Portrait Mode для фронтальної камери, ця модель заслужено завоювала свою популярність.
Серед плюсів можна відзначити довгу роботу батареї, відмінну продуктивність, а з мінусів — відсутність швидкої зарядки.
Samsung Galaxy Note 9
Тримає батарею весь день при збалансованому використанні, має фантастично широкий екран без вирізи під камеру, унікальний стилус і ОС Android з кількома фірмовими фішками.
Пропонуючи користувачу покращений подвійний сет сенсорів, який ми вже бачили в Samsung Galaxy S9 Plus у першій половині 2018, у Note 9 також встановлено 2х кратний зум, працює без втрати чіткості, портретний режим і затвор, який може автоматично перемикатися з f/2.4 на f/1.5 при слабкому освітленні.
Note робить природні знімки в затемненій обстановці. Більш того, в моделі ви знайдете різноманітні встановлені фільтри, потужний редактор і, завдяки просунутої технології Bluetooth підключення, зможете використовувати для зйомки стилус S Pen в якості пульта дистанційного управління затвором.
Xiaomi Mi 8 Pro
Відносно новий гравець на глобальних ринках, китайський гігант Xiaomi виробляє фурор своїм флагманом Mi 8 Pro. Смартфон вражає не тільки своїм виглядом, але також робить приголомшливі фотографії, набагато кращі, ніж ви могли б очікувати від девайса за ціною в 32 000 рублів.
Це ще одна модель з 12-ти мегапіксельним подвійним сетом камер і 2х кратним зумом, які працюють без втрати якості. AI розпізнавання і поліпшення якості картинки дозволяє Mi 8 Pro точно сфокусуватися на те, що ви хочете зняти і, відповідно, поліпшити кадр. Він також виробляє динамічну зйомку і видає природне, стабільне зображення, коли ви знімаєте в Full HD при 240fps або 4K при 30fps.
OnePlus 6T
OnePlus 6T, можливо, не самий кращий телефон з фотокамерою, але він дешевше, ніж інші конкуренти. OnePlus збільшив розмір пікселя в головному датчику на 19% у порівнянні з версією 5T — тепер це 1,22 мкм, що дозволяє робити знімки набагато краще в умовах поганої освітленості.
Задня камера оснащена ширококутним об'єктивом в парі з 16-мегапіксельним сенсором, а також додатковим 20-мегапіксельним об'єктивом c оптичним стабілізатором зображення і PDAF. Обидві лінзи мають діафрагму AF/1,7. Програмне забезпечення також було покращено, був доданий новий режим довгої витримки Nightscape. Селфи виходять досить хорошими, особливо при хорошому освітленні, режим боці також відмінно справляється зі своїм завданням.
Після невеликих маніпуляцій з налаштуваннями, телефон здатний видавати відмінні HDR кадри slow-motion відео при 480 FPS. У нього також встановлено хороший портретний режим, а 16-ти мегапіксельна фронтальна камера розташовується у виїмці, виконаної з одним з найбільш вдалих рішень.