9 порад фахівця з вибору телевізора для будинку

Телевізор може стати кращим другом вашої родини на довгі роки. Перш ніж витратити тисячі годин на його перегляд, рекомендуємо ознайомитися з нашими порадами від фахівця. Вони не дадуть відповідь на всі ваші питання і не вкажуть на «ідеальний телевізор», але я сподіваюся, що вони хоч трохи допоможуть вам з вибором.

Виробники використовують додаткові функції, технології звучання і гучні заяви про якості зображення, щоб змусити вас заплатити більше. Нижче в порядку важливості, ми розповімо на які характеристики дійсно варто звернути увагу, а які є просто маркетинговими.

Розмір екрану

Одним з головним чинників при виборі телевізора буде його діагональ в дюймах (відстань від одного кута до протилежного). Вони бувають декількох видів: від 32 дюймів до 40/42, 46, 55, 56, 75, а іноді навіть більше.

Але розмір – це ще не все. Іноді з 55–дюймовою діагоналлю телевізор коштує дорожче ніж 65-дюймовий. Можливо, у першого варіанта використовується краща панель зображення. Найчастіше в них використовується РК-дисплей (рідкокристалічна панель) зі світлодіодним підсвічуванням. Це впливає на якість зображення: поліпшені світлодіодні лампочки, розташовані близько один до одного і оснащені більш точним контролем освітлення, можуть акуратно підсвічувати екран для отримання чудового зображення. Ви заплатите більше за меншу діагональ, але отримаєте більш насичену картинку.

Бренди використовують різні назви для своїх світлодіодних розробок: флагманські пристрої Samsung використовують OLED-механізми, а Vizio назвали свою першу лінійку Р-серії «Quantum», хоча технології обох дуже схожі.

У більш рідкісних і дорогих телевізорах використовуються OLED-екрани з органічним світлодіодом. Ця технологія, з якою ви, можливо, зустрічались, користуючись смартфонами, включає в себе змінює колір клітинку RGB і підсвічування кожного пікселя. В результаті, коли піксель відображає чорний колір, світлодіод повністю відключається, створюючи майже ідеальний ефект контрастного чорного. Технологія OLED зазвичай має більш яскравими і насиченими кольорами.

Дозвіл 4К

У 2019 році більшість телевізорів мають дозвіл 4К. Це технологія високої чіткості, як якщо б 1080p збільшили в 4 рази. Попередній стандарт для высокочастного зображення мав сумарну дозвіл 3840 на 2160 пікселів.

Поки контент в 4К не надто поширений, але це змінюється завдяки ігрових консолей Xbox One X і PlayStation 4 Pro. На даний момент, якщо ви розглядаєте новий телевізор, то це майже напевно 4К, якщо його діагональ не менше 40 дюймів або близько того. Ви не заощадите грошей, полюючи за більш дешевою панеллю з низьким дозволом, так що сміливо можете купувати оновлену модель, навіть якщо у вас ще немає фільмів та ігор, що працюють з нею.

Наступний крок – це 8К, роздільна здатність у 8 разів перевищує 1080р. Такі девайси надійдуть у продаж не раніше кінця 2019 року. Вибір підтримуваних фільмів, телешоу або ігор займе ще більше часу. Не чекайте цю новинку, якщо плануєте придбати телевізор найближчим часом.

Коефіцієнт контрастності

Коефіцієнт контрастності – це різниця між найсвітлішими та найтемнішими ділянками. Як правило, він виражається в співвідношенні 1:1000 або вище. Більш високий коефіцієнт означає більш яскраве і насичене зображення, особливо в темних сценах.

На жаль, коефіцієнт контрастності складно визначити, і вони не стандартизовані, тому технічні характеристики телевізора досить марні для порівняння. «Динамічна» контрастність регулює підсвічування на різних ділянках екрану. Динамічний коефіцієнт контрастності має співвідношення 100000:1, і його важко визначити очима, оскільки різні частини підфарбування будуть висвітлюватися з різним ступенем кожну секунду.

Не звертайте уваги на характеристики контрастності: виробники вигадують цифри. Довіряй своїм очам. Якщо є можливість, то попросіть продавця показати на телевізорах один і той же відеокліп, щоб оцінити, які з них володіють самими глибокими чорними, білими і іншими квітами. Виставкові екземпляри ідеально підійдуть для цього. Поїздка в магазин електроніки буде корисною, навіть якщо ви плануєте покупку пізніше в онлайн-магазині.

Високий динамічний діапазон (HDR)

Високий динамічний діапазон вперше з'явився у фотоапаратах. Це технологія, в якій використовуються кілька зображень одного і того ж об'єкта, зроблених з різною експозицією. Це роблять, щоб поєднати найяскравіші кольори в одну картинку. HDR досі використовується у фотографії, наприклад, в нових смартфонах це вже вбудована технологія.

Телевізори з технологією HDR працюють з відео, які створені з урахуванням підтримки апаратного забезпечення HDR. Тоді ви дійсно побачите вигоду. Як правило, такі моменти зазначаються на носії: фільми Blu-Ray з підтримкою HDR будуть відмічені спеціальною позначкою, і всі новітні ігрові приставки (Xbox One X і S, PlayStation 4 і 4 Pro) підтримують його. HDR – це ще одна функція, яка присутня практично на всіх нових телевізорах. Модель з такою функцією буде коштувати не дорожче великої або середньої панелі.

Частота поновлення

Частота оновлення – це кількість кадрів, який відображається в секунду. Поточним стандартом вважається відображення не менше 60 Гц, а більш дорогі моделі пропонують частоту 120 Гц або 240 Гц. В більшості випадків це не має значення: телевізійний і кіно контент майже завжди відображається з частотою 24 або 30 Гц. Масштабування до 60 Гц не несе серйозних змін. Але якщо ви переглядаєте контент з частотою 120 Гц або більш високою руху можуть виглядати занадто розмитими.

Не всім глядачам це подобається. Часто такі люди називають його «ефектом мильної опери», який дуже сильно відрізняється від звичайного зображення. Щоб дізнатися більше про цю функцію, а також як увімкнути або вимкнути її, ознайомтеся з керівництвом по експлуатації.

Геймери можуть бути особливо зацікавлені в частоті оновлення. Більшість консольних ігор розраховані на продуктивність 60 кадрів в секунду, але сучасні консолі і потужні ігрові ПК, можуть виводити гри зі швидкістю 120 кадрів в секунду і вище. Підберіть більш високу частоту оновлення і більша кількість кадрів в секунду, і ви отримаєте гладку, як шовк, анімацію в іграх.

Якщо ви дивитеся тільки телевізійні програми і кіно, у вас немає особливої необхідності в частоті 120 Гц. Якщо сумніваєтеся, то попросіть продавця в магазині продемонструвати телевізори з частотою 60 Гц і 120 Гц для порівняння.

Роз'єми входу

Входи – це все, що підключається до телевізора, крім шнура живлення. HDMI – це стандартний тип кабелю для контенту HDTV. Більшість сучасних телевізорів мають два або три входи HDMI. Більш дорогі будуть мати чотири або більше.

Зверніть увагу, що не всі порти HDMI створені однаково. На деяких 4K ТБ тільки один порт HDMI може приймати сигнал з таким дозволом, тому вам потрібно шукати модель з декількома портами 4K HDMI, якщо плануєте використовувати більше одного джерела одночасно.

HDMI ARC призначений для поворотного аудіо каналу, більш просунутого варіанту, необхідного для деяких звукових панелей і аудіо приймачів. Більшість телевізорів середнього і високого класу також мають роз'єм для оптичного кабелю, який призначений для відтворення аудіо.

Інші варіанти введення включають композити (червоно-біло-жовтий колір, часто носить назву «RCA») – компонент для старих пристроїв, а також роз'єм для навушників щоб відтворювати стандартний стереозвук. Більшість нових «розумних» панелей мають роз'єм для інтернет кабелю (на додаток до вбудованого Wi-Fi модуля), а деякі навіть мають більш екзотичні порти USB або DisplayPorts для ПК.

Складіть список всього, що хочете підключити до телевізора. Якщо ви тільки хочете підключити консоль середнього рівня і, можливо, програвач Blu-ray, вам не про що турбуватися. Якщо у вас є три консолі, ресивер об'ємного звучання, програвач Blu-ray 4K, і ви хочете, щоб у всіх них був доступ до інтернету, тоді вам доведеться пошукати пристрій, який зможе впоратися з усім цим набором.

Однак якщо ви вибираєте між двома телевізорами та жертвуєте якою-небудь функцією, щоб мати більше портів HDMI, подумайте про те, як ви будете використовувати їх. Якщо ви не збираєтеся підключатися до них часто, то краще придбати телевізор, який вам дійсно потрібен, і купити недорогий HDMI перемикач, щоб рідко використовувані пристрої могли використовувати один порт.

Input Lag

Input Lag – це час, необхідний для передачі зображення з процесора на екран, зазвичай близько однієї сотої секунди (10 мілісекунд). На фотографії добре видно затримку.

Говорячи про геймерів, затримка виведення або затримка дисплея будуть важливими характеристиками тільки для них. Якщо ви плануєте грати в шутери або онлайн-ігри, варто звернути увагу на пристрої з низькою затримкою, 5 мс або нижче.

Деякі телевізори мають «ігровий режим», який можна посилити, відключивши деякі з поліпшують обробку зображень функцій. У цьому режимі він буде виглядати трохи тьмяним, але, можливо, воно того варто, особливо якщо ви можете налаштувати його роботу тільки для ігрової консолі.

Програмне забезпечення

Більшість нових телевізорів є «розумними». Це означає, що вони випускаються з встановленим програмним забезпеченням і можуть завантажувати програми для потокової передачі відео з таких сервісів як Youtube і Netflix.

Тим не менш, не всі системи Smart TV створені однаково. Ми небайдужі до простоти і широкому вибору Roku, який попередньо завантажений в телевізори від Sharp, Philips, Sanyo, RCA і деяких інших компаній.

На другому місці стоїть Android TV, який є інтерфейсом за замовчуванням для телевізорів Sony і також доступний на деяких пристроях Hisense, Sony і Philips. LG, Samsung та Vizio використовують власні запатентовані системи.

Деякі нові моделі також братимуть команди від системи розумного будинку", наприклад, Google Assistant або Amazon Alexa. За винятком Apple TV, більшість систем Smart TV мають програми для всіх основних відео послуг. Якщо вам не подобається система Smart TV, вбудована в ваш новий телевізор, ви завжди можете підключити до одного з портів HDMI автономне пристрій Roku, Chromecast, Apple TV або Fire TV і використовувати його таким чином.

Вбудований динамік

Телевізори стають все тонше, а отже, і місця для хороших вбудованих динаміків стає все менше і менше. РК і OLED-телевізори, як правило, недостатньо гучні, щоб заповнити велику вітальню, навіть на самих великих і дорогих моделях.

Якщо ви не розраховуєте витрачати багато грошей або вам потрібен телевізор для маленької кімнати, то вбудованих динаміків буде цілком достатньо. Перевірте їх в магазині або ознайомтеся з відгуками на якість звуку, якщо є така можливість. В іншому випадку, ви захочете доповнити свій телевізор хорошою звуковою панеллю, які зараз коштують досить дешево

Читайте також

У тренді