Давно пройшли ті часи, коли клон Тетрису, FarmVille і Pac-Man були в топах Google Play Маркет. Сьогодні операційна система від Google може похвалитися великою бібліотекою ігор, здатної змагатися з деякими домашніми консолями. Geometry Wars 3, Minecraft, Hearthstone і ремастеринг-версії ігор з колекцій Grand Theft Auto — ось, що зараз можна встановити до себе на смартфон. І якщо ви граєте з телефону, можливо вам захочеться використовувати для цього геймпад. Про них ми сьогодні і поговоримо!
Не всі ігри працюють однаково добре з сенсорними екранами. Ремастеринг-версії Tomb Raider і Geometry Wars 3, при створенні яких малося на увазі наявність контролера, відгукуються набагато краще на фізичні кнопки. Будь-який геймер, бродивший вулицями Vice City або коридорами Croft Manor, вам скаже: аналогові джойстики, дають набагато більшу точність, ніж пальці на заляпаному екрані смартфона. Ми підготували список кращих геймпадов для смартфонів. Всі вони коштує в районі 2500 рублів.
Moga Hero Power
Нехай Moga Hero Power і не найдешевший з геймпадом для пристроїв на ОС Android, проте у нього є незаперечні переваги. Цей повнорозмірний гаджет може похвалитися округлим, ергономічним дизайном з приємною текстурою, що забезпечить міцну хватку, без відчуття хисткості, як у деяких конкурентів.
Розташування навігації типово для подвійний аналогової конструкції: спереду знаходяться пускова кнопка вибору і два стіка, один з яких знаходиться вище іншого, щоб звільнити місце для хрестовини D-пада. Праворуч — чотири кнопки дій в ромбовидної розкладці, ззаду — дві плечові і два тригера.
Можливо, найбільший плюс Moga Hero Power — наявність вбудованого акумулятора об'ємом 2200 маг, що приєднується до телефону через Micro USB-кабелю і заряджає його, поки ви граєте. Подібне рішення не унікально, проте дана модель — володар найбільшої батареї серед всіх відомих конкурентів.
Pyrus Telescopic
На відміну від рішень консольного типу за принципом «все-в-одному», відчайдушно намагаються впихнути кожну кнопку, курок і джойстик в один пристрій, Pyrus Telescopic поставляється в двох частинах: одна кріпиться до лівій стороні смартфона, інша — до правої. Кінцевий результат виглядає як подобу гібридної консолі Nintendo Switch, тільки більших розмірів.
Незважаючи на відносно невелику площу поверхні, контролер Pyrus Telescopic досить функціональний. Складається з двох частин геймпад упакований пусковий і селекторними кнопками, двома джойстиками (по одному з кожної сторони), хрестовиною D-пада і чотирма кнопками дій.
Розсувний механізм Pyrus Telescopic дозволяє розмістити в ньому смартфони розміром до 6,1“, а його 350 маг батарея працює до 8 годин на одній зарядці при підключенні через Bluetooth. Але одна з найбільш приємних рис Pyrus Telescopic — його вбудований перемикач режимів: натисненням однієї кнопки можна перемикати конфігурації кнопок між режимом геймпада, введення з клавіатури і аркадним режимом.
8Bitdo Zero
Якщо дизайн 8Bitdo Zero здається вам знайомим, то це тому, що в ньому присутня не занадто тонкий натяк на ігрові маніпулятори ери Super Nintendo. 8Bitdo Zero витончено доповнює ретро-естетику матово-сірим покриттям, стильним захисним чохлом і вміщає в собі всі програмовані кнопки, що можуть знадобитися любителю ретро-бродилок.
Однак далеко не кожному даний гаджет підійде. Він кілька мілкуватий (розміром з брелок) і важить всього 18 грамів, має навігацію, що включає хрестовину D-pad, кнопки Start і Select, чотири кнопки дій і дві куркові.
8bitdo поставляється з защелкивающимся кронштейном, який легко кріпиться до більшості пристроїв Android і iOS, а також з вбудованим акумулятором на 180мАч, здатним протриматися 18 годин без підзарядки.
iPega PG-9017S
iPega PG-9017S дозволяє підключати планшети розміром до 10", а його батарея на 380 маг заряджає підключені смартфони в перервах між ігровими сесіями. Геймпад працює через Bluetooth на відстані до 8 метрів. Спеціальний режим економії заряду, що вмикається, коли геймпад не використовується, забезпечує до 100 годин режиму очікування або 2 години активної гри.
Розкладка органів управління на iPega не кожному прийдеться до смаку. Два паралельно розташованих джойстика короткуваті і мають не саму вдалу форму. Однак iPega має один незаперечний аргумент у свою користь — прийнятна ціна. Якщо закрити очі на деякі мінуси, то 20 доларів — це невелика плата за такий компроміс.
SteelSeries Stratus XL
SteelSeries Stratus XL може похвалитися шикарною системою управління. Тут ви знайдете подвійні джойстики з текстурованою поверхнею, хрестовину D-пада, чотири кнопки подій, масив із чотирма світлодіодами, тригери і плечові, а також три кнопки передньої панелі, які можуть бути прописані на навігацію Android «Додому» і «Назад».
Втім, геймпад далекий від досконалості. У Stratus XL немає вбудованого утримувача — вам доведеться шукати опору на яку можна притулити ваш смартфон. Акумуляторної батареї в ньому теж немає. Зв'язок підтримується за допомогою Bluetooth. Відсутність вбудованої батареї компенсується енергетичною ефективністю: на двох батарейках АА, за запевненням виробника, девайс забезпечить до 40 годин гри.
Matricom G-Pad XYBA
Matricom G-Pad XYBA не виглядає також стильно, як його конкуренти, але по багатьом іншим пунктам він виграє. Він дуже легкий у налаштуванні, сумісний з більшістю пристроїв і здатний працювати годинами на одній зарядці.
Навігація Matricom включає два джойстика в паралельної розкладці (зразок DualShock від Sony), хрестовину D-пада в лівому кутку. Простір праворуч і по центру займають чотири кнопки дій, включаючи кнопки запуску, вибору, виключення живлення і світлодіодне кнопку-індикатор живлення.
Досить унікальною опцією у Matricom є наявність двигунів зворотного зв'язку, що видають пульсацію у відповідь на те, що відбувається на екрані. Якщо і є негативні моменти, то це відсутність підставки для смартфона. Однак, враховуючи співвідношення ціни і продуктивності, цей недолік можна вважати незначним мінусом.
Razer Serval
Не дивно, що Razer випустив цілком пристойний геймпад для Android. Мова йде про моделі Serval з унікальною текстурою рукояттю і продуманим дизайном, які запобігають вилітанню гаджета з рук під час особливо напружених ігрових сесій.
Управління традиційно: зліва розташовуються джойстик і хрестовина D-пада, а з правого — вторинний джойстик + чотири кнопки дії. Дві плечові і дві куркові кнопки займають заднє простір разом з програмованими передній панелі і фізичними кнопками «Назад» і «Додому».
Акумуляторної батареї Serval не має — він працює від двох батарейок АА. А ось регульований затискач для смартфона у нього є, як і два режими роботи: через Bluetooth і Micro USB. На відміну від більшості геймпадів з нашого списку він здатний зберігати в пам'яті до чотирьох унікальних конфігурацій пристроїв, що дуже полегшує задачу підключення до нього декількох смартфонів.
Satechi Bluetooth Wireless Gamepad
Органи управління у Satechi представлені 14 кнопками, розташованими, як у Xbox. Джойстики зміщені: той, що зліва, займає вищу позицію, ніж знаходиться праворуч. Розташовані з правого боку чотири кнопки дій шрифтами і квітами сильно нагадують Xbox. Є спеціальні режими управління і затиск для телефону на пружинці.
Але є один недолік — його внутрішня батарея об'ємом всього 220 мАч, хоча Satechi стверджує, що при задіяної опції економії заряду батареї вона здатна протриматися понад 10 годин у режимі очікування.
Про підключення геймпадов
Пристрої, що працюють на Android 4.0 Ice Cream Sandwich, а також більш пізніх версіях, підтримують ігрові контролери за замовчуванням. Втім, це не означає, що вам не пощастило, якщо у вас стара версія. Більшість геймпадів цілком встановляться і на більш ранніх девайсах.
Однак, навіть якщо на телефоні встановлена остання версія Android, це не означаете, що ви не зіткнетеся з проблемами. Деякі ігри не використовують всі переваги API-інтерфейсу, підключеного контролера, і тому не реагують належним чином на кнопки. На щастя, існує стороннє додаток Tincore Keymapper, що дозволяє перепризначувати функції клавіш, кнопок і багато чого ще.