6 додатків для моніторингу атмосферного тиску на Android

Не кожному користувачеві мобільних девайсів відомо, що в більшості пристроїв на базі Android є така цікава річ як барометр. Навіщо він потрібен в телефоні? Невже лише для того, щоб вимірювати атмосферний тиск? Насправді, цей датчик є частиною системи GPS і дозволяє з максимальною точністю визначати геолокацію.

Але, звичайно, ніщо не заважає нам використовувати барометр за його прямим призначенням. Все, що для цього потрібно, це встановити спеціальну програму з магазину Google Play. Нижче ми наведемо кілька таких додатків.

SyPressure

Додаток SyPressure заслуговує того, щоб займати перше місце в нашому списку. Програма володіє всіма необхідними функціями і зручним інтерфейсом. Тут є власний віджет, який показує не тільки поточний тиск, але і прогноз погоди. При бажанні, ви можете налаштувати автоматичний показ повідомлень на дисплеї вашого смартфона. Оповіщення про майбутні природних сюрпризи будуть відображатися у вигляді значка на панелі сповіщень. На жаль, остання версія SyPressure має прикрий баг: в налаштуваннях почали самі собою включатися звукові попередження, і телефон інколи може задзвонити в самий невідповідний час.

У верхній частині вікна програми відображається атмосферний тиск у поточний момент часу. Ви можете вибрати один з можливих способів виведення інформації: шкала, діаграму або графік. Одиниці виміру також можна налаштувати на свій розсуд: hPa (гектопаскаль), inHg (дюйм ртутного стовпа), mmHg (міліметри ртутного стовпчика), psi (фунт на квадратний дюйм), atm (фізична атмосфера). В нижній частині вікна можна побачити коливання тиску (зростання/спадання) і передбачувані зміни погоди. Тут же знаходиться панель сповіщень.

vBarometer

Платна програма vBarometer є ще одним корисним інструментом для вимірювання атмосферного тиску і порівняно з SyPressure, має більше налаштувань. Підтримується кілька варіантів показу інформації: індикатор, графік, альтиметр і список. Крім того, що виводяться на екран віджети різноманітні за розміром: 1×1, 2×1, 2×2.

В програмі будь-яку з функцій можна налаштувати гранично точно. Наприклад, для того, щоб отримувати більш достовірні метеозведення, слід вказати базові величини вимірювань для свого розташування, а для висотоміра (альтиметра) – висоту над рівнем моря. На графіку зміни тиску можна задати бажаний період відображення (від 6 до 48 годин).

Тут також є можливість вибирати колір основного інтерфейсу і індикаторів, змінювати прозорість віджетів. Як і SyPressure, цей інструмент працює з різними одиницями вимірювання. В цілому, від використання програми залишаються досить приємні враження. Вона, поза всяких сумнівів, виправдовує свою вартість в 40 рублів.

Barometer Reborn

Barometer Reborn — це найпростіший барометр, який дозволяє відстежувати амплітуду перепадів атмосферного тиску, щоб визначати вплив цих факторів на своє самопочуття. Це може бути корисно тим з нас, хто відчуває головний біль і інший дискомфорт при зміні метеоумов.

Знаючи заздалегідь про майбутні природних метаморфози, можна спробувати зменшити їх неприємний ефект до мінімуму. Наприклад, якщо прилад показує зростання атмосферного тиску, то в такі дні варто відмовитися від підвищених фізичних навантажень. Насамперед, це важливо для людей, що страждають респіраторними захворюваннями (такими як астма) або гіпертонією. Навпаки, зниження тиску, має стати приводом проводити більше часу на свіжому повітрі.

Barometer & Altimeter

Barometer & Altimeter – програма використовує вбудований GPS-датчик (якщо такий відсутній, то отримує дані з Інтернету). Ви зможете відслідковувати атмосферний тиск, температуру повітря, швидкість вітру, видимість, висоту над рівнем моря. Ця інформація, безперечно, надасть неоціненну допомогу шанувальникам екстремальних видів спорту, туристам і мандрівникам.

Погодьтеся, що це досить цікавий додаток і безумовно заслуговує уваги. Уявіть собі, наскільки було б здорово встановити барометр і, піднявшись на дах хмарочоса, з легкістю визначити висоту і атмосферний тиск.

Програма не вимоглива до ресурсів пам'яті телефону і дуже дбайливо витрачає заряд батареї. Інтерфейс максимально зручний, налаштування не відрізняються складністю. Юні дослідники природних явищ, використовуючи цей інструмент, зможуть провести перші наукові експерименти, вгамувати свою цікавість і спрагу знань.

mu Barometer

mu Barometer — це безкоштовний і дуже простий інструмент, який фіксує зміни показників атмосферного тиску. Додаток відрізняється елегантним дизайном і зручним інтерфейсом, використовують такі вимірювальні одиниці, як mBar, mmHg, inHg, atm.

Ви можете вибрати одну з трьох запропонованих тем оформлення віджета, виведеного на головний екран телефону. Програма також дозволяє вимірювати і висоту (у метрах або футах).

eWeather HD

Додаток eWeather HD – ціла метеостанція для вашого Android. Тут ви знайдете детальну інформацію про природні явища на найближчі 10 днів. Перше, що привертає увагу – це дивовижні за красою зображення сонця і хмар. Дивлячись на них, ви забуваєте, яку мету переслідували, відкриваючи цю програму. Але на додаток до барвистим малюнкам тут є величезна кількість інших функцій, а прогнози відрізняються максимальною точністю.

Головний екран погодного дисплея містить масу корисних відомостей: вологість, тиск, температура (реальна і відчувається), час сходу і заходу сонця, фази місяця, діаграми зміни температури, імовірність опадів, атлас земного магнетизму ... до Речі, на останній параметр варто звернути увагу метеозалежним людям. Якщо геомагнітні бурі доставляють вам занепокоєння, перед початком важливих справ, не забудьте ознайомитися з прогнозом.

Рівною мірою ці відомості стануть в нагоді всім, хто болісно реагує на наближення грози, випадання опадів і інші природні явища. Ви зможете спостерігати за змінами атмосферного тиску за останні 24 години на діаграмі або графіку, де при несприятливих показниках індикатор набуває червоний колір.

Неможливо перелічити всі функції цього чудового програми, інтерфейс якого з точки зору графічного оформлення виглядає по-справжньому круто.

Згідно з медичною статистикою, більше половини жителів нашої планети, тим чи іншим чином реагують на мінливі метеоумови. Для когось ці зміни практично непомітні, а деякі, навпаки, важко переносять перепади атмосферного тиску, сплески сонячної активності і магнітні бурі. Крім того, капризи погоди нерідко спричиняють погіршення самопочуття у людей з хронічними захворюваннями суглобів і серцево-судинної системи, що страждають гіпертонією або артеріальною гіпотензією.

Знаючи заздалегідь про майбутні зміни, можна спробувати звести до мінімуму їх негативний вплив на здоров'я. Щоб завжди мати під рукою необхідну інформацію, потрібно лише встановити на свій смартфон одне з описаних вище програм.

Читайте також

У тренді