Як дізнатися назву пісні по уривку звуку?

Скільки разів ви стикалися з ситуацією, коли по радіо чи в відео на YouTube чули класну пісню, але не знали хто її співає, і ніхто в коментарях не зміг сказати її назву? У такій ситуації вам допоможуть різні програми з розпізнавання музики, такі як Tunatic, AudioTag, Shazam і Midomi. В цій статті ми зробимо огляд основних можливостей, протестуємо і вкажемо на переваги та недоліки кожного.

Shazam

Shazam — самий популярний сервіс, що має додаток для iPhone і Android, а також десктопний клієнт для комп'ютера під Windows.

Shazam достатньо послухати уривок всього кілька секунд і вам стане доступна вся необхідна інформація про треку, в тому числі обкладинка альбому, а також можливість придбати твір на Amazon. Крім того, можна поділитися цією композицією зі своїми друзями в соціальних мережах, подивитися кліп, ознайомитися з гастрольними турами виконавця, подивитися його дискографію. У додатку зберігається вся ваша історія пошуку.

Установка програми здійснюється абсолютно безкоштовно. Програма має стильний дизайн з хорошим функціоналом. Звичайно, для роботи програми потрібна наявність інтернету. Для того щоб почати визначення, досить натиснути одну кнопку, після чого з'явиться напис «Слухаю» і вже через кілька секунд з'явиться назва пісні. Тестування сервісу відбувалося на Android-смартфоні, але це не має ніякого значення. Програма визначила всі запропоновані їй пісні.

Google Assistant & Siri

Не обов'язково встановлювати окремий додатки, два цих цифрових помічника відмінно справляються з цим завданням. Просто викличте голосового асистента з допомогою кнопки «Додому» і скажіть щось на кшталт «Яка пісня зараз грає?». Відразу після цього почнеться розпізнавання.

Ми спробували як Siri, так і Google Assistant, щоб визначити деякі популярні треки. Результати нас порадували. Тому, якщо не хочете встановлювати окремий додаток — це хороший варіант.

SoundHound

SoundHound — найбільший конкурент Shazam, так що досить складно точно вирішити, яка з програм краще. SoundHound дозволяє використовувати голосове управління і просто сказати: «ОК, Hound. Що це за пісня?», — після чого додаток відразу розпізнає потрібну мелодію. Чи можна знайти пісню з словами, які ви запам'ятали.

Ви також можете натиснути на оранжеву кнопку, щоб визначити музику і подивитися текст пісні в реальному часі, знайти кліп і поділитися ним в соціальних мережах. Програма готова навіть дати відповідь на запитання на кшталт «Яка остання пісня у Тейлор Свіфт?». Причому все це — без допомоги рук.

Додаток доступний наAndroidіiOS.

Midomi

Midomi — онлайн сервіс для розпізнавання музики, який не вимагає завантаження файлу. Досить натиснути одну кнопку і програма почне прослуховувати трек, який потрібно знайти. Запис фрагмента відбувається дуже швидко — необхідно менше 10 секунд, щоб визначити виконавця. Перед записом, додаток запитує дозвіл доступу до вашого мікрофона.

В результатах пошуку з'явиться назва твір, ім'я виконавця та обкладинка альбому. Також буде запропоновано знайти кліп або придбати mp3-файл. Можна буде подивитися всі пісні з цього альбому, прослухати невеликі 30 секундні уривки для ознайомлення з можливістю придбати вподобані композиції.

AudioTag

AudioTag — для того щоб почати пошук, достатньо перейти на сайт і завантажити файл з потрібним фрагментом або вказати на нього посилання. Розробниками сайту рекомендується завантажувати треки тривалістю 15 – 45 секунд, але ніхто не забороняє вам відправити всю пісню.

Підтримується робота з форматами MP3, WAV, OGG. В верхній частині сайту є кнопка для перемикання на російську мову. Якщо якість уривка буде невисоким і робот не зможе однозначно визначитися з назвою, то він запропонує кілька варіантів.

Аналіз проходить протягом 20-30 секунд. На жаль, якщо почули музику по радіо, тут же знайти її не вдасться. Тому, потрібно встигнути записати фрагмент. Розробники стверджують, що робот зможе впоратися навіть з найгіршими за якістю записами.

В результаті тестування, сервіс AudioTag зміг знайти всі п'ять треків. Він легко впорався як з торішніми композиціями, так і з піснями десятирічної давності. Єдиним недоліком є необхідність додатково записувати уривок пісні і завантажувати його на сайт.

Tunatic

Tunatic представляє собою безкоштовний декстопное додаток. Її можна встановити під операційні системи Windows і Mac OS. Після простої установки з'являється вікно з написом «Tunatic ready. Click to identify song». Працювати з нею надзвичайно просто — достатньо натиснути білу кнопку з зображенням лупи під час відтворення треку. Після з'єднання з сервером з'явиться напис «Identifying song. Please wait» — це програма збирає і відправляти дані на сервер для пошуку збігів у базі даних. Якщо у вас не працює мікрофон або музику не чути, то з'явиться напис «Signal too weak. Check your microphone». Якщо пісня визначилася, то з'явиться ім'я виконавця та назву.

Результати наступні: з 5 зарубіжних пісень знайшлося лише 3. Пошук кожного треку займає близько 45 секунд. Не можу сказати, це закономірність чи випадковість, але треки старше 2010 року — ідентифікувати не вдалося.

Висновки

Підводячи підсумки нашого огляду, хочу віддати перше місце Shazam за практично миттєве розпізнавання, а також широкий вибір рішень, як для десктопних комп'ютерів, так і для практично будь-яких мобільних пристроїв. Друге місце займає Midomi, який також швидко і безпомилково знайшов запропоновані треки, і, крім того, вміє аналізувати записи «на льоту», без необхідності завантаження файлів. Третє місце отримує AudioTag за визначення всіх уривків, але з можливістю пошуку тільки файли на комп'ютері. Четверте місце отримує програма Tunatic за те, що не впоралася з усіма запропонованими їй творами.

Читайте також

У тренді