Голосовий помічник, безсумнівно, може зробити ваше життя простіше. Ви можете змусити його виконувати завдання на телефоні, поки ви просто сидите на дивані і зайняті своїми справами. Він може робити майже все, наприклад, відповідати на питання, здійснювати дзвінки, відправляти повідомлення в WhatsApp, озвучувати прогноз погоди, останні новини, знаходити поблизу ресторани та багато іншого.
На жаль, для користувачів Android немає Siri. Однак, коли справа доходить до додатків для Android завжди знайдеться альтернативний варіант. Навіть крім Google Assistant, в магазині Play Store доступно безліч інших помічників. Ми будемо абсолютно чесні, якщо скажемо, Google Assistant і Аліса від Яндекса, ймовірно, є кращими варіантами прямо зараз. Ми перерахували решта, просто щоб показати вам, які ще є варіанти.
Аліса від Яндекса
Аліса – голосової асистент від Яндекса, що дозволяє управляти розумним будинком, замовляти таксі, включати казку, визначати грає пісню, знаходити потрібне місце і прокладати маршрут. Щоб почати діалог, потрібно сказати «Слухай, Аліса», після чого помічник запитає, чим він може допомогти. Також запустити бота можливо через звернення по імені, наприклад, «Привіт, Алісо, як справи?». Ознайомитися з усіма можливостями можна через команду «Що ти вмієш?», яка виведе на екран основні навички.
Ще Аліса може запустити встановлене на смартфоні додаток, поставити таймер, розповісти про пробки в місті, повідомити точний час і прочитати історію. Для тих, хто встає по будильнику буде зручним те, що помічник по голосовій команді може поставити його на будь-який час. Якщо бот не може відповісти на питання кількома реченнями, то він перенаправляє користувача на відповідну статтю у браузері. У Аліси можна запитати практично все, включаючи інформацію про погоду, прем'єри в кінотеатрі і вартості квитків. Ніяких налаштувань у додатка немає, як і вбудованої реклами. Алісу можна використовувати на комп'ютері та смартфоні, з одного аккаунта.
Google Асистент
Google Асистент — хороша заміна Siri, якщо ви переходите з iPhone на Android. З недавнього часу голосовий помічник від провідної пошукової системи доступний і для iOS, звичайно ж повністю безкоштовно. Google Асистент позиціонується як помічник з великим набором функцій. Крім відповідей на загальні питання і видачі релевантної інформації, такої як завдання на день, майбутні зустрічі і так далі, він може повністю керувати телефоном.
З допомогою асистента Google можна регулювати яскравість екрану, гучність звуку, вимкнути ліхтарик, а також виконувати багато інших дій. А ще ви можете попросити голосового помічника запустити додаток, зробити скріншот, перетворити файли в інший формат, провести нескладні математичні обчислення, перевести фрази на іншу мову і багато іншого.
Також не можна залишити без уваги здібності Google Assistant до голосовому спілкуванню. Більшість конкуруючих голосових помічників у цьому питанні не дуже сильні. Наприклад, якщо ви запитаєте «Окей, Google! Як звуть президента Сполучених Штатів?», а потім — «Скільки йому років?», він коректно відповість на обидва питання. Google Assistant працює на всіх пристроях з Android 8.0 Oreo і вище. Незабаром має з'явитися підтримка більш ранніх версій.
Маруся від Mail.ru
Маруся – новий голосовий помічник від компанії Mail.Ru, який вміє відповідати на питання, виконувати доручення, запам'ятовувати команди і запускати додатки. Маруся може включити музику або радіостанцію, повідомити ціну на конкретний квиток, підказати прогноз погоди на сьогодні або завтра, відповісти на будь-яке питання, а також поділитися точним часом. Додаток повністю безкоштовно і доступно як в Google Play, так і App Store.
Активувати асистента можна голосом або текстом, де в першому випадку потрібно назвати ім'я помічника або натиснути на мікрофон. Якщо питання було поставлено голосом, то відповідь на нього буде написаний текстом, хоча в деяких випадках система перенаправляє на веб-сторінку у браузері. Над іконкою з мікрофоном вказуються можливі команди, натискання по яким задасть написаний питання асистентові.
В настройках програми практично немає ніяких пунктів, крім вкладки з очищенням історії та активації голосом, але це можна списати на те, що голосовий помічник вийшов зовсім недавно. Унікальною особливістю сервісу є функція «запам'ятай», що дозволяє додати в пам'ять програми якусь важливу інформацію, наприклад, номер телефону одного або місце автомобіля на парковці. Однак активувати запам'ятовування можна тільки після авторизації через ВКонтакте, номер телефону або пошту Mail.ru. Щоб ознайомитися із збереженою інформацією достатньо дати Марусю таку команду, наприклад, запитати: «Що ти запам'ятала за сьогодні?».
Robin
Robin — відмінний голосовий помічник з елементами штучного інтелекту, який призначений для автомобілістів. Він чудово справляється з відповідями на питання, побудовою маршруту, пошуком ресторанів і заправних станцій, попередженнями про пробки на дорогах, видачею результатів спортивних матчів і так далі. Можливості програми повною мірою проявляються під час їзди — Robin допомагає водіям не відволікатися від ситуації на дорозі.
Robin вміє коректно сприймати на слух і відтворювати довгі текстові повідомлення. Все це можливо завдяки сучасній технології конверсії мови в текст. Також зручно, що не потрібно виходити з програми, щоб відкрити карту місцевості. Карта запускається прямо в додатку, однак в процесі тестування були виявлені невеликі лаги.
Bixby
Голосовий помічник Bixby був випущений компанією Samsung в 2017 році. Як виявилося, він може стати гарною альтернативою Siri, однак додаток працює тільки на телефонах Samsung. Bixby отримав багато захоплених відгуків від користувачів і, як випливає з результатів нашого тестування, ці коментарі цілком виправдані.
Bixby вміє робити все, починаючи з запуску додатків голосом і завершуючи відправкою повідомлень зміною налаштувань. Ви можете навіть давати команди поспіль, а Bixby буде їх послідовно виконувати. Наприклад, якщо ви скажете: «Зроби скріншот і відправ його в Twitter», голосовий помічник спочатку зробить знімок екрана, а потім опублікує його в зазначену соціальну мережу. Сервіс працює без помилок, тому власники смартфонів Samsung можуть сміливо користуватися ним.
Amazon Alexa
Причина, по якій користувачі віддають перевагу Amazon Alexa — це залученість в «екосистему» Alexa. Цей помічник підійде тільки для тих, хто знає англійську мову і слухає пісні з Amazon Music, дивиться фільми і телевізійні шоу на TV Stick, користується розумними-колонками Amazon Alexa.
Цей голосовий помічник дасть вам миттєвий доступ до сервісів Alexa з будь-якої точки будинку. Просто скажіть «чарівне слово» віртуальний асистент приготується слухати і виконувати ваші команди. Особливо варто відзначити здібності асистента до інтеграції сервісів Alexa з іншими платформами і пристроями. Природно, Alexa вміє робити і те, що входить в базовий набір будь-якого голосового помічника: відповідати на запитання, видавати інформацію про погоду і результати спортивних матчів та багато іншого. Все це, звичайно ж, тільки на англійській мові. Для Росії, на жаль додаток не адаптовано.
Cortana
Компанія Microsoft випустила Cortana для Android в 2015 році. За наступні роки програма показала себе в якості надійного голосового помічника. Зручно те, що Cortana може працювати як провідник між гаджетом з Android і комп'ютером на Windows. Точно так само, як Siri працює з iPhone і Mac, Cortana буде працювати з Windows і Android.
Ця кросплатформеність відкриває перед користувачем великі можливості. Пропустили дзвінок на телефоні? Отримаєте на ПК повідомлення про пропущений виклик. Додали товар в список покупок на смартфоні? Коли будете працювати на комп'ютері і зайдете на сайт відповідного магазину, Cortana нагадає про це. Крім цього, ви отримаєте стандартний набір функцій, включаючи відповіді на питання, прогнози погоди, результати спортивних матчів та багато іншого.
Lyra
Lyra — голосовий помічник також англійською мовою, чудово справляється з базовими завданнями. Інтерфейс програми не такий гарний, як у деяких інших програм з цього списку, однак зі своєю роботою Lyra справляється непогано. Починаючи з пошуку відео на YouTube і завершуючи прогнозами погоди, асистент виконує все, що потрібно користувачеві. А ще Lyra вміє встановлювати будильник і нагадування, робити нотатки, а також переводити слова і вирази. На жаль, немає підтримки російської мови.