15 кращих лаунчер для Android

Одна з найкращих речей в Android – це те, що ви можете налаштувати не тільки те, як вона виглядає, але і як вона себе веде. Один із способів це зробити — завантажити новий лаунчер, додаток, яке змінить інтерфейс вашого телефону і дозволить налаштувати його під свій смак.

Плюс, такі програми дозволяють мати один і той же інтерфейс, до якого ви звикли, навіть якщо ви придбали новий телефон — просто відновити резервну копію налаштувань з хмарного сховища. Зараз це особливо актуально, коли практично кожен виробник встановлює власну оболонку, яка не завжди є інтуїтивно зрозумілою і швидкою.

Я не думаю, що можливо визначити найкращий лаунчер, який підійде кожному. Ви використовуєте свій телефон по-іншому, ніж я, і я використовую свій телефон по-іншому, ніж мої колеги або друзі. У кожного є свій ідеальний лаунчер, але якщо ви ще не знайшли свого коханого, то ось кращі з них, які, як я думаю, задовольнять практично будь-якого Android-користувача.

Nova

Nova Launcher є вже давно відомим додатком. У ньому є підтримка управління жестами: якщо ви хочете відкрити список програм, то просто свайпните вгору, зробіть два тапа по екрану, щоб вимкнути його. Якщо коротко, то програма працює з жестами і папками краще всіх!

У наборі йдуть пакети значків і тим, яких налічується близько тисячі (шукайте в Google Play), налаштування інтерфейсу програми, лічильник непрочитаних повідомлень, додаткові ефекти прокрутки і багато іншого. Ще одна особливість – постійні оновлення з додаванням нового функціоналу та виправленням помилок.

Варто відзначити можливість резервного копіювання налаштувань в хмару з їх надалі відновленням на новому телефоні або скидання до заводських налаштувань.

Microsoft

Microsoft Launcher — це оновлена версія проекту Garage Arrow та ми розглянули ключові зміни, які відбулися з цим оновленням. Зараз програма підтримує інтеграцію з багатьма службами Microsoft, включаючи календар і електронну пошту.

Якщо ваш комп'ютер оновлено до останньої версії Windows 10, ви можете пов'язати свій телефон і комп'ютер, після чого можна швидко і легко «Продовжити на ПК». Це означає, що ви можете зробити фотографію і відразу побачити її на свій комп'ютер або відредагувати документ Office, а потім продовжити його редагування вже на комп'ютері.

Є пакети жестів, значків, розширені налаштування. Наприклад, свайп вгору не відкриє список додатків, а покаже тільки ваші улюблені додатків, а також швидкі налаштування, такі як Wi-Fi, режим літака, Bluetooth і т. д.

Щоденна зміна шпалер — отримуйте в автоматичному режимі нові шпалери від Bing або вкажіть свою власну добірку шпалер для зміни.

Важливо відзначити, що Microsoft не хоче, щоб Android виглядав так само, як Windows 10 Mobile. Наприклад, ви не знайдете тут квадратних «плиток», якщо ви шукаєте щось подібне, то зверніть увагу на наступне додаток.

Трохи дивно, але з цим лаунчер створюється враження, що користуєшся iPhone на Android-смарфтоне, так все зручно і красиво.

Apex

Apex Launcher відомий вже давно і залишається одним з найпопулярніших лаунчер. Подібно додатком Action Launcher, він призначений для гнучкого налаштування інтерфейсу з кількома додатковими функціями, наприклад, можна сховати форму пошуку від Google, рядок стану і навіть док-станцію, до речі у якій можуть відображатися до семи значків, замість чотирьох! Якщо у вас є дитина, то вам буде корисна функція блокування робочого столу для запобігання випадкових змін.

Можна вибрати анімацію, переходи, змінити оформлення, власні іконки для ярликів і папок. Підтримується до 9 домашніх екранів, з гнучкими налаштуваннями кожного з них. Зручне управління жестами, блокування екрану, оптимізація для використання на смартфонах і планшетах. Є можливість відображення непрочитаних повідомлень і пропущених дзвінків на іконках. І це ще далеко не всі можливості, які пропонує Apex Launcher.

One

Чудовою заміною стандартному інтерфейсу Android стане One Launcher. При його створенні розробник (one BJ) надихався останніми версіями iOS — мобільною операційною системою від компанії Apple. Завдяки цьому лаунчер вийшов естетично красивим і дуже зручним.

Як і в пристроях від Apple, тут значки додатків розташовуються на домашньому дисплеї, а не ховаються в окремому меню. Ви можете комбінувати кілька додатків в папках або ж залишити все як є. Останній варіант ідеально підходить тим, хто користується лише невеликою кількістю програм.

Розробники приділили особливу увагу тому, щоб їх дітище споживало мало оперативної пам'яті при максимальній продуктивності. Їх праці відразу ж стають помітні, коли ви переключаєтеся з даного лончера на якийсь інший. Чи перевіряєте кількість вільної оперативної пам'яті. Крім того, One Launcher абсолютно безкоштовний і підтримує всі версії Android, починаючи з 2.3.3.

Smart

Smart Launcher — не просто надбудова до стокового лаунчер, і це відразу впадає в очі. Домашній дисплей представлений у вигляді кола з шістьма іконками, що забезпечують швидкий доступ до найбільш важливих додатків. Також ви маєте доступ до віджетів або можете перейти в унікальне меню. Що ж робить його таким унікальним? Інтелектуальна система сортування. Коли ви встановлюєте нову утиліту, лаунчер автоматично поміщає його в потрібну категорію, що значно спрощує доступ до нього.

Зручна рядок пошуку завжди під рукою, так що ви з легкістю знайдете потрібні вам програми. Важливою частиною є екран блокування з підтримкою повідомлень і різноманітних тем. Щоб повністю змінити інтерфейс пристрою, скачайте спеціальні теми для Smart Launcher 3 в Google Play. Крім цього, не варто забувати і про опцію приховування будь-яких утиліт або установки пароля для їх запуску.

Hola

Розробники Hola Launcher починали свій проект з одного-єдиного питання: «У яких функціях в першу чергу потребують люди?» Гарненько подумавши над ним, вони взялися за роботу і створили Hola Launcher — легку і просту альтернативу для бажаючих домогтися найкращого результату з найменшою кількістю витрат.

Приділивши кілька хвилин на вивчення того, що цей лончер пропонує, ви прийдете в даний подив. Адже він займає при цьому лише 4 MB. А вкрай низьке споживання оперативної пам'яті робить його дуже швидким і чуйним. Додаток побудовано довкола однієї концепції — простоті. Мінімалістичний інтерфейс, простий в навігації і дозволяє дістатися до найбільш часто використовуваних функцій в кілька торкань.

Крім звичайного набору можливостей начебто настроюваних тем, шпалер, папок та ін., Hola пропонує користувачам доступ до кількох дуже корисним програмами. Hola Shina — це спеціальне меню, що відкривається свайпом від нижнього краю монітора. В ньому ви знайдете часто використовувані програми і налаштування. Hola Boost являє собою маленький пересувається гурток, який звільняє оперативну пам'ять вашого смартфона відразу після натиснення по ньому. Також на озброєнні є Hola Box, який з легкістю приховає будь-яку утиліту на домашньому дисплеї, якщо ви не хочете показувати її іншим людям.

Launcher 8

Launcher 8 унікальний тим, що він не схожий на додаток для Android. Фактично, єдина завдання цієї програми – зробити інтерфейс вашого пристрою схожим на Windows Phone. І з цим завданням він справляється на відмінно. Він копіює не тільки зовнішній вигляд, але і багато дії. В результаті при роботі з оболонкою складається відчуття, що працюєте ви зовсім не під Android.

Підтримується емуляція «живих плиток» і смуга прокрутки при навігації по меню додатків, що з'являється при русі пальцем вправо або вліво по екрану.

Є настроювані теми, що дозволяють налаштувати зовнішній вигляд лаунчер, але більшість з них сильно відрізняється від того, що ми звикли бачити на Android. Якщо ви не хочете, щоб ваш смартфон виглядав, як телефон з Windows Phone 8, то немає особливого сенсу встановлювати це додаток.

Action

Action Launcher вже давно є улюбленою програмою багатьох користувачів. Крім стандартних функцій, є і деякі оригінальні, які роблять програму унікальною. Наприклад, Quick Theme дозволяє налаштовувати кольору вашого інтерфейсу.

Функція Shutters відкриває доступ до віджетів, практично не встановлюючи їх на головному екрані. Також є набір елементів в стилі Android Oreo. Є налаштування іконок, швидке оновлення дрібних елементів і багато іншого.

GO

GO Launcher — чудовий вибір для тих, хто хоче спробувати нестандартний дизайн домашнього екрану. Крім того, GO Launcher є однією з найбільш скачуваних програм в Google Play. Програма поєднує в собі функціональність з відмінним користувальницьким дизайном.

Лаунчер створений на інноваційному 3D-движку, розробленому з нуля. Саме він робить програму дуже швидкою, чуйною і універсальної. На додаток до движку ви переключаєтеся між 25 варіантами анімації дисплея і отримуєте більше 10 000 унікальних тем. У такому разючого кількості можливостей налаштування інтерфейсу можна легко заплутатися, якщо б не DIY Themer.

GO Launcher також володіє чудовим інструментом, що дозволяє приховувати або блокувати якусь певну програму, щоб ще більше убезпечити вас від цікавих очей. Ну а вбудовані віджети для оптимізації смартфона збільшують продуктивність пристрою, роблячи багатовіконний режим більш швидким і приємним у використанні.

Next 3D Shell

Розробники програмиNext Launcher 3D Shell – ті ж люди, які працювали над створенням GO Launcher. Підтримується 3D-анімація, є безліч ефектів переходу і унікальні налаштування. За допомогою смуги прокрутки, ви можете швидко змінювати домашні екрани і вибирати той, який вам більше подобається в даний момент. На думку більшості користувачів, це один із самих дорогих лаунчер. Правда, випробувати всі можливості програми можна і безкоштовно.

ADW 2

Найбільший плюс ADW Launcher 2.0 — це налаштування: ви можете налаштовувати теми, жести, стилі папок, домашні екрани, список додатків і навіть створювати власні віджети. Можна продовжувати до безкінечності, якщо ви любитель налаштувань, то вам дійсно варто завантажити цей лаунчер і гарненько його протестувати. Він містить просто шалена кількість налаштувань!

Можна створювати необмежену кількість власних віджетів і розміщувати їх куди завгодно, навіть на верхню панель (де знаходиться панель пошуку) або на нижню (де зараз у вас 4 іконки).

Як завжди є можливість редагувати кожен окремий значок будь-якого додатку, яке у вас є. В останньому оновленні з'явився новий набір ефектів при переході на інший екран, а також можливість зміни колірної палітри системи на будь-який колір (чорний, червоний, помаранчевий і т. д.). Загалом, в цьому додатку ви можете зробити все, що тільки можна собі уявити.

Evie

Evie Launcher поставляється з пакетами значків і віджетів. Є можливість приховувати будь-які додатки, швидко запускати програми, додавати на головний екран унікальні ярлики з власними підписами. Ви можете самостійно створювати шпалери, змінювати розмір значків.

Програма швидка, проста у використанні, має деякі оригінальні функції. Використовує меню додатків у стилі Pixel Launcher, яке можна пересувати з нижньої частини екрану. Додаток поширюється безкоштовно.

Lightning

Lightning Launcher відрізняється невеликим розміром і дуже гнучкими налаштуваннями. За допомогою цього інструменту ви можете змінити практично всі елементи головного екрана. Можливо, самої унікальною особливістю є підтримка скриптів, наприклад, можна використовувати JavaScript.

Вас може налякати велика кількість настройок і опцій, але лякатися тут нічого. Так, маса налаштувань, але з ними легко розібратися. Зате які можливості! Налаштовуються практично всі функції і елементи, будь то способи розміщення додатків, папки, віджети, домашні екрани, набори іконок, шрифти, вирівнювання і навіть перейменування стандартних елементів (не всіх).

Якщо ж немає бажання розбиратися, до ваших послуг десятки (якщо не сотні) більш класичних скінів, в яких пропонується пара-трійка базових налаштувань.

Lawnchair


Lawnchair Launcher – це проект з відкритим вихідним кодом, який в основному імітує Pixel Launcher. Багато функції у них однакові, хоча є і кілька оригінальних фішок. Він постійно оновлюється та вдосконалюється. Попередження і контекстне меню виконані в стилі Android Oreo.

Ви можете вибирати різні стилі панелей і вікон, розміри іконок і багато іншого. Не буде перебільшенням сказати, що Lawnchair увібрав в себе все найкраще, що є в оболонках Pixel і Nova Launcher. Все це доповнено високою продуктивністю і естетикою оболонки Pixel і приправлено елементами кастомізації з інших лаунчер, добре відомих в світі Android.

Один з найбільш привабливих стилів оформлення — це темна тема. Вона застосовується до зовнішнього вигляду трея, віджет домашнього екрану і контекстного меню. Можливості зміни стилю оформлення тут не настільки глибокі, як, наприклад, у Substratum, але все одно непогано.

Є інтеграція з Google Now (при установці додаткового безкоштовного плагіна). Навіть в бета-версії працює краще, ніж багато старі лаунчер. Якщо ви шукаєте найкращий аналог Google Pixel, вважайте, що ви його вже знайшли.

EverythingMe

Основна родзинка EverythingMe — так звана панель прогнозів (Prediction Bar), яка являє собою ряд розташованих в нижній частині екрана іконок (всього їх чотири штуки), динамічно змінюються в залежності від місця розташування користувача, часу доби і результатів аналізу попередніх запусків додатків.

За результатами цього аналізу Prediction Bar, в першу чергу, запропонує користувачеві ті додатки, які йому з найбільшим ступенем ймовірності знадобляться найближчим часом. Наприклад, з ранку EverythingMe розповість вам свіжі новини і нагадає про заплановані на сьогодні справи. А буднім днем лаунчер запропонує додатки, з якими ви найчастіше маєте справу на роботі.

При першому ж запуску лаунчер спробує автоматично розкласти вже встановлені програми по відповідним папкам, таким як «Гри», «Музика», «Соціальні мережі» та «Новини». Ви можете створювати нові «Розумні папки» в будь-який час, групуючи додатки за своїм розсудом.

Більшість лаунчер мають справу з тим, чим ви займаєтеся в даний момент часу: що переглядаєте, що слухаєте. У EverythingMe трохи інший підхід. Замість того, щоб фокусуватися на поточних діях, він намагається вгадати, що ви будете робити.

Читайте також

У тренді