Напевно ви пам'ятаєте часи, коли для зарядки телефону не була потрібна вся ніч. Прискорене перемотування в ті золоті деньки: індикатор акумулятора вашого Android-смартфона проходив шлях від червоного поділу товщиною з піксель до товстої зеленої смуги за якусь чверть години. Тепер же, навпаки, смартфону потрібна ціла вічність для поповнення сил, і ви постійно перебивається від однієї сесії підзарядки до іншого.
Як би там не було, саме час нарешті помістити смартфон під мікроскоп і прискіпливо розібратися, чому він повільно заряджається. Велика ймовірність, що телефон страждає від одного з десяти перелічених недуг, і ми зараз покажемо, як поставити пацієнта на ноги (якщо це взагалі можливо). Причини розташовані в порядку убування ймовірностей – давайте вже перейдемо до самої розповсюдженою.
Несправний кабель
Якщо акумулятор заряджається зі швидкістю черепахи, першим перевірте USB-кабель. Ця думка здається очевидною, коли знаєш, як дріт сильно зношується при щоденній експлуатації. Багато людей рік за роком використовують один і той же кабель і адаптер, які йшли в комплекті з телефоном. Вони і не підозрюють, що провід дуже легко довести до поганого стану.
USB-кабелі кидають, згинають, наступають на них, залишають в машині у спеку та мороз і вставляють і витягують з пристроїв з дня у день. Важливий момент: кабелі проектують так, щоб вони були менш міцними, ніж USB-порти. Тому що в критичний момент ви б воліли, щоб зламався кабель, а не роз'єм, адже кабель набагато простіше і дешевше поміняти.
Коли-небудь у вас було так, що кабель неміцно сидить в роз'ємі? Просто бере і випадає з нього без причини? Загляньте всередину переднього кінця коннектора. Ви побачите кілька крихітних штекерних контактів, зроблені з досить м'якого металу. Вам потрібно переконатися, що вони не зігнуті або не пошкоджені, інакше телефону не поздоровиться.
Коротше кажучи, з USB-кабелем може багато що піти не так, і це виробники враховують, як правило, провід виходить з ладу раніше, ніж він якимось чином зашкодить смартфону. Купуйте новий – і проблема вирішена. Приблизно в 90% випадках саме несправний кабель винен у повільній зарядці.
Слабке джерело енергії
Використовуючи комп'ютер для підзарядки мобільного, готуйтеся до того, що заряджатися він буде дуже довго. Навіть у USB 3.0 сила струму на виході – всього 0,9 А USB 2.0 – 0,5 А). І це при ідеальних умовах! Будь-яке пошкодження кабелю або порту може значно обмежити і без того слабкий потік енергії.
Аналогічно з бездротовою зарядкою (і зворотного бездротовою зарядкою, якщо чули про такий) – заповнення акумулятора буде протікати повільніше порівняно із звичайною розеткою. Якщо в двох словах, то по швидкості розетка поки поза конкуренцією.
Це і є рішення проблеми. Мільйони людей користуються неефективними методами, оскільки думають «зарядка – вона і в Африці зарядка», однак зараз самий швидкий спосіб поповнити батарею – використовувати розетку. Ви зробили так, як ми сказали, але акумулятор раніше заряджається повільно? Можливо, проблема пов'язана з домашньої проводкою (особливо якщо будинок старий).
Щось не так з адаптером живлення
Не виключено, що корінь бід – в маленькій прямокутної штучці, яку ви встромляєте в розетку. Може бути, стрибок напруги трохи пошкодив адаптер, або ви його якось випадково зачепили, проходячи повз. Адаптер проектується з думкою, що вона в разі чого візьме на себе основний удар (тому ж стрибка напруги), а не мобільник. Адаптери, як правило, – не найстійкіші пристрою. Візьміть в магазині новий – і повернетеся до зарядці на повній швидкості.
Немає підтримки Quick Charge
Заміна улюбленої трубки – хвора тема. Однак давайте поглянемо правді в очі: сучасні смартфони оснащені процесорами з підтримкою більш швидкої зарядки, а деякі – з підтримкою прискореної (Quick Charge). Якщо нові моделі у ваших друзів заряджаються швидше, можливо, ваша проблема – як раз в старому телефоні.
Втім, навіть якщо у вас був надійний смартфон, який, як ви знаєте, заряджався швидше (не тільки в порівнянні зі знайомими), реальність невблаганна – всі речі з часом втрачають товарний вигляд і якість. Корпус розбовтується, процесор та інші «залізяки» деградують і так далі. Загалом, задумайтеся над покупкою нового телефону.
Старий акумулятор
Відомо про низку випадків, коли виробники відкликали цілі партії батарей. Погуглите, раптом ваша модель вийшла з несправним акумулятором і дізнайтеся, чи можна отримати заміну. Додатково до цього батарея, як і телефон, має властивість старіти і втрачати колишню ефективність.
На жаль, у більшості сучасних телефонів можна замінити акумулятор особисто (раніше ситуація була прямо протилежною). А це означає, якщо блоки батареї почали «вмирати», вам доведеться або «розкрити» корпус самостійно, або віддати смартфон в сервісний центр або безпосередньо виробнику для заміни акумулятора.
Ігри під час зарядки
Погляньте в дзеркало, тому що настав час для свого роду самоаналізу. Наскільки ви залежні від Facebook? Часто пропадаєте в Candy Crush Saga? За звичкою граєте на телефоні, поки він заряджається?
На подив багато власників смартфонів не в курсі, що більшу частину енергії з'їдає екран. Перегляд відео високої роздільної здатності на YouTube під час зарядки негативно позначиться на термін життя батареї. Якщо це поєднується з однією з зазначених вище проблем, то ви можете виявити себе в ситуації, коли виснажує запас енергії телефону швидше, ніж він встигає заряджатися. Хочете, щоб мобільник «відновлювався швидше? Дайте йому «відпочити» під час зарядки.
Фонові додатки садять батарею
Хоча екран – споживач енергії номер один, акумулятор можуть вчепитися непомітні фонові додатки. Вони невпинно витрачають енергію, так що телефон підживлюється повільніше. Як наслідок – не лише млява підзарядка, але і швидка розрядка.
Найчастіше програми для Android запускаються самостійно і працюють фоном – досить відкрити їх один раз. Нехай ця проблема зараз не така серйозна, як раніше (ОС Android стає все краще в частині ефективного витрачання ресурсів), мати пару програм-пустух – неприємний удар по продуктивності.
Найбільш просте рішення проблеми – поставити хороший менеджер завдань і взяти за звичку перевіряти, які програми запущені в даний момент. Як тільки знайдете неслухняну програму, спробуйте видалити її та дізнатися в найближчі дні, збільшилися швидкість зарядки телефону і час його розрядки.
USB-порт забитий пилом
День безперервно ваш мобільник бовтається в кишені або сумочці в компанії всіляких пилинок і ворсинок. Зрозуміло, частина «сміття» осідає всередині USB-роз'єму. Не помітили цього і встромили кабель в порт? Вітаємо, ви тільки що утрамбували бруд – з часом з-за шару пилу з'єднання буде все менш щільною, а значить – менш надійним.
Використовуючи яскравий джерело світла і лінзу, загляньте всередину USB-порту в пошуках того, чого там не повинно бути. Знайшли? Візьміть який-небудь тонкий загострений предмет і спробуйте обережно видалити. Пам'ятаєте, як грали в дитинстві в лікаря? Ситуація схожа. Будьте дуже обережні і не пошкодите компоненти роз'єму, інакше гра в доктора закінчиться більшою проблемою, ніж та, яка у вас зараз.
Ми рекомендуємо використовувати пластикову зубочистку, якщо вам вдасться її роздобути. В якості альтернативи – суха зубна щітка, з допомогою якої можна влаштувати відмінну чищення. Цей вкрай ефективний і безпечний спосіб дозволить позбутися від будь-якого засмічення.
USB-порт пошкоджений
Чорт візьми! Це те, що, як ми сподівалися, не відбудеться. Якщо ви перепробували перераховані вище способи, а телефон досі не заряджається як треба, в такому випадку ви, має бути, зламали або погнули контакт всередині USB-порту. Саме час подумати над тим, щоб віднести трубку професіоналам на ремонт. Якщо є гарантія від магазину, тоді, швидше за все, усунуть неполадку дешево або безкоштовно.
До USB-порту дісталася корозія
Так, на USB-роз'ємі може утворитися іржа – через поту та іншої вологи. Корозія – особливо серйозна проблема, так як вона створює плівку поверх конекторів, що перешкоджає належному заряду. І навіть більше, якщо ви не позбудетеся від іржі, вона може продовжити роз'їдати «органи» пристрою, множачи неполадки.
Ще раз: на даному етапі вам варто гарненько подумати над професійним ремонтом. В іншому випадку ви можете втратити гарантію і завдати істотної шкоди. Однак якщо ви вирішите ризикнути «здоров'ям» смартфона і при цьому добре знайомі з процесом розбирання і зборки мобільних пристроїв, тоді вам слід знати, що з корозією часом реально впоратися, озброївшись лише столовим оцтом і медичним спиртом.
Розберіть пристрій, щоб виявити повну область, порушену корозією. Тонкощі цього процесу виходять за рамки нашої статті і варіюються від моделі до моделі, тому скажемо ще раз: якщо ви не робили цього раніше і словосполучення «розібрати пристрій» не змушує шлунок інстинктивно смикатися, то довірте смартфон професіоналу.
Для тих, хто читає далі: більшу частину корозії можна видалити за допомогою ватної палички, змоченої в оцті. Оттирайте іржу, яку побачите, м'якими дотиками. Будьте обережні – оцет не повинен потрапити на ділянки без корозії. Напевно, ми не повинні повторювати очевидне: оцту нічого робити всередині телефону. Для електроніки він згубний.
Покривши іржу оцтом, почекайте від п'яти до восьми хвилин, а потім видаліть оцет кінчиком паперового рушника. Займайтеся цим, поки не залишиться слідів іржі. Слідом змастіть область, над якою працювали, медичним спиртом (знову знадобиться ватяна паличка) і залиште сохнути на повітрі протягом півгодини. Збирайте телефон – проблема вирішена!
Якщо ви зіткнулися з повільною зарядкою акумулятора, сподіваємося, ви знайшли рішення в нашій статті. Ми щось пропустили? Чи вважаєте, що з деякими з проблем можна справитися ефективніше? Напишіть нам на електронну пошту!