6 щоденних трекерів для формування нових звичок

Звичка схожа на муровану стіну. Кожен день ми вкладаємо в неї новий цеглинка. Іноді працювати над зведенням стіни буває досить важко: мотивації нуль, постійно забуваєте, коли варто почати працювати. У таких випадках допоможуть спеціальні програми для закріплення корисних навичок. На просторах Play Market та App Store їх просто величезна кількість, і ви тричі втомитеся шукати серед них ту саму. Тому ми вирішили поберегти сили, які повинні йти на особистісний розвиток, а не на пошук.

Кожне дослідження призводить різний час, який потрібен для формування нової звички, але прийнято вважати, що це займає близько 66 днів. Ми зібрали список кращих трекерів для формування нових навичок і звичок, які стануть вашими помічниками в цій нелегкій справі. Вони також подбають про те, щоб ви не пропускали заняття. Так що давайте розберемо кожне додаток деталей.

Loop

Loop — це додаток з відкритим вихідним кодом для відстеження прогресу в розвитку звичок. Loop набагато простіше, ніж інші додатки для цих цілей, завдяки полегшеним інтерфейсу і більш зрозумілою технікою роботи. Додаток виглядає як календар, куди ви можете додавати звички і вибирати час роботи над ними. При додаванні мети ви можете вибрати їй назву, колір, уподобання при відстеженні, дні повторення і нагадування. При необхідності ви зможете змінити ці налаштування в будь-який час.

Після того як ви створите звичку, вона додасться на головний екран програми. Також там буде показуватися основна інформація по ній за останні п'ять днів. Звідси ви можете легко контролювати все, пов'язане з вашими завданнями, простим вибором потрібної дати. Натискання на ціль на головному екрані призведе до показу більш докладних даних: силу навички, історія звикання, кращі результати і частоту звички.

Важливо відзначити, що Loop не має можливості реєстрації аккаунта для подальшої синхронізації даних, але ви можете завантажити усі дані у файлі формату CSV і завантажити їх назад, якщо це знадобиться.

HabitBull

HabitBull — це одна з найпопулярніших програм для відстеження щоденних справ. Додаток пропонує створити звичку і допомагає контролювати роботу над її закріпленням. Ви можете обирати серед вже наявних варіантів, або створити свою власну звичку. Потім ви даєте їй ім'я, вибираєте колір, додаєте опис і виставляєте дату закінчення роботи над нею.

Коли ви створите звичку, наприклад, спрямовану на зміцнення здоров'я, додаток надасть вам три опції для її відстеження. У вас буде можливість контролювати звичку простим натисканням «Так» або «Ні», додаванням цифри або оновленням інформації з іншої програми, наприклад Google Fit, якщо у вас стоїть завдання робити 10 тисяч кроків щодня. HabitBull показує всі навички в списку з відсотком закінченості, щоденним прогресом, введеними значеннями, мотиваційними цитатами і багатьом іншим.

HabitBull дозволяє ділитися інформацією про свій прогрес з іншими користувачами — це схоже на соціальну мережу. Більш того, ви можете додавати замітки і нагадування для ваших завдань. Ви також можете створити новий обліковий запис або авторизуватися через Google або Facebook, щоб зберегти в хмарному сховищі всю додаткову інформацію.

Habitica

Додаток Habitica є, мабуть, самим оригінальним в нашому огляді. Це не банальний календар або просто список звичок та додаток до них, а ціла гра, головним героєм якої є ви. Habitica оформлена у вигляді RPG-ігри, персонажа якої ви постійно покращуєте і прокачиваете. За допомогою цього додатка ви переосмисліть формування звичок.

Раніше вам здавалося, що це важко, а сьогодні ви як ніби граєте в веселу і захоплюючу гру. Дійсно, якщо сприймати все саме в такому ключі, створення нової звички піде у вас без жодної напруги. Важливо просто поринути у світ свого RPG, розібратися в свого персонажа і почати його прокачувати. Цілі ви теж ставите собі самі. Це не обов'язково має бути повалення дракона. Виберіть собі що-то житейська, адже від цього вам не стане нудніше грати. Навпаки, ви нарешті відчуєте, якою цікавою є життя навколо нас.

Repeat Habit

Repeat Habit пропонує c легкістю відстежувати заняття та завдання, спрямовані на зміцнення нових звичок. Звичка у цьому додатку створюється буквально за один крок. Просто тиснете на іконку «плюс» в головному меню і заповніть необхідні дані. Ви можете додати колір вашої нової мети, вибрати дні повторення, встановити і додати нагадування, аж до трьох штук на тиждень. Створена завдання залишається в головному меню, в якому показується статистика за останні п'ять днів. Repeat Habit має голосові нагадування і невелику колекцію тем оформлення.

Grow

Grow — це одна з найбільш простих і нехитрих програм для Android, яка дозволяє відслідковувати і контролювати розвиток своїх звичок. Вона має дуже простий дизайн, який фокусується на звичці без будь-яких фанфар і свістелок. Меню містить список всіх діючих цілей разом з іконкою «плюс», натиснувши на яку, ви можете додати нову звичку в свій арсенал, вказавши дату її початку, кінцеву мету і налаштувати нагадування. Після додавання нової мети ви можете відстежувати її, не відволікаючись ні на що інше.

Простим дизайном Grow як би наштовхує на думку, що варто економити час, який ми витрачаємо на всілякі побутові дрібниці. А зекономлений час — витрачати на щось дійсно корисне. Якщо ви шукаєте додаток, щоб відслідковувати розвиток своїх звичок, Grow вам сподобається хоча б тому, що вона не дасть вам обдурити себе. У ньому є купа обмежень для певних дій, щоб ви не могли накручувати собі звички. Це хороший варіант для чесного перед собою людиною.

Day by Day

Останнє, але не найгірше додаток в нашому списку Day by Day. Замість того, щоб спиратися на тижневі результати, цей додаток орієнтовано на щоденні заняття і визначення прогресу подобово. Ви можете створити нову звичку, просто натиснувши на іконку «плюс» в головному меню. Потім ви можете додати всю необхідну інформацію, вибрати колір і іконку для вкладки за звичкою. Після додавання звички ви можете призначити собі цілі при роботі над нею.

Відстежувати звички можна через стартове меню, у ньому показується хронологія занять, отримані здобутки, виконані зобов'язання і т. д. Починаючи звідси, ви можете виставляти дати початку і кінця роботи над звичкою — Day by Day простежить за тим, щоб ви не отлынивали від роботи.

Так, безсумнівно, користь від цього буде, але ви побачите її тільки через 21 день або пару місяців. Тому в додатку ви зможете нагородити себе, а відповідно і отримати більше задоволення від роботи над зміцненням звичок. Великим плюсом цієї програми є вдосконалена система винагород за старання — ви можете самостійно вказати винагороду за виконану роботу.

Вся додана інформація може бути завантажена у вигляді ZIP-файлу. На жаль, але безкоштовна версія програми дозволяє додати всього лише дві звички. Платна версія знімає це нерозумне обмеження.

Читайте також

У тренді