20 кращих браузерів для Android з цікавими особливостями

Браузер — одне з найважливіших додатків на будь-якому пристрої. Важко переоцінити його значення при серфінгу в інтернеті. Але вибрати найбільш відповідну саме для вас з десятків варіантів в Google Play Market — непросто, адже потрібно враховувати масу не завжди зрозумілих опцій.

Ми протестували всі ці браузери і склали цей рейтинг, щоб вам було простіше вибирати. І хоча Chrome є самим швидким на платформі Android, в плані функціональності він простий як дві копійки. Mozilla володіє найкращою бібліотекою розширень, але час завантаження у нього дуже велика. UC досить непоганий, але його реклама дуже настирлива. Так що в цілому Яндекс.Браузер є найкращим вибором на нашу думку. Він красивий і безпечний, має функцію голосового пошуку і весь інтерфейс, повністю російською мовою.

Google Chrome

Звичайно ж ми не можемо обійти стороною найпопулярніший браузер для Android – Google Chrome. Багато люди купують гаджети з уже встановленим Хромом і продовжують користуватися ним. І, до речі, надходять вони дуже навіть розумно!

Браузер дозволяє проводити синхронізацію з іншими комп'ютерами і гаджетами. В ньому можна відкривати необмежену кількість вкладок. Він представляє більш глибоку інтеграцію з Android і функціонал, відповідний як для звичайних, так і для просунутих користувачів. Нові функції завжди можна випробувати, завантаживши чергову бета-версію Google Chrome.

Яндекс.Браузер

Яндекс.Браузер є нашим улюбленцем. У порівнянні з конкурентами він володіє рядом переваг, про які ми зараз і розповімо. Наприклад, тут є ергономічна і гарна домашня сторінка, на якій можна міняти фонову картинку або закладки, які зроблені у формі плиток (примітно, що рядок пошуку знаходиться внизу).

Вбудований AI буде відслідковувати вашу активність в інтернеті і змінювати стрічку новин в сервісі рекомендацій Яндекс.Дзен у відповідності з вашими інтересами. Опції голосового пошуку більш точні, ніж у Google. Швидкість роботи самого браузера теж одна з кращих. Він отримав оцінку 515 з 555 можливих в тестах на html5, обійшовши при цьому Firefox і Opera. Перевершити його зміг тільки Chrome.

Так само він підтримує доповнення з магазину розширень Opera. Хоча саме ця особливість потребує доопрацювання, так як далеко не всі доповнення сумісні. Є вбудований блокувальник реклами (Adguard). Реклами досить мало (вона присутня лише в стрічці новин) у порівнянні з іншими браузерами, на зразок того ж UC (який буквально закидає вас рекламними повідомленнями на домашньому екрані). Ну і нарешті, цей браузер має турбо режимом, який буде вкрай корисним для користувачів з повільною швидкістю інтернету, т. к. стискає картинки на сайтах (без втрати якості) для їх більш швидкого завантаження.

Tor/Orbot

Tor Браузер доступний на платформі Android, його можна встановити з Google Play Market, але він розміщений під іншою назвою —Orbot.

Orbot – це програмне забезпечення, що дозволяє власникам мобільних пристроїв отримувати доступ до мережі інтернет, обмін миттєвими повідомленнями і поштовим службам не переживаючи за те, що їх дії будуть відслідковуватися або блокуватися провайдерами інтернету. Для зашифрованого обміну миттєвими повідомленнями встановіть Gibberbot, який може підключатися до мережі Tor і криптографічного протоколу Off-the-Record.

До складу Orbot входить Tor і libevent. Також це програмне забезпечення надає локальний HTTP-проксі сервер і стандартні проксі-сервери SOCKS4A/SOCKS5 в мережі Tor. Orbot може непомітно пропускати весь трафік TCP через мережі Tor на вашому телефоні за умови, що йому були надані всі необхідні дозволи і системні бібліотеки.

Для Android-пристроїв починаючи з другої версії ви повинні отримати root-права на своєму пристрої і оновити прошивку iptables (утиліта командного рядка), щоб мати можливість непомітно використовувати проксі для всього TCP трафіку.

Для немодифікованих пристроїв з відсутністю root-прав потрібно буде вручну змінювати конфігурацію проксі-HTTP параметрів і SOCKS для визначених додатків. Також з магазину Google Play можна завантажити Firefox з доповненням Proxy Mobile Add-on або ж встановити ND Browser (працює тільки в текстовому режимі). Два цих методу будуть пропускати трафік через мережі Tor на пристроях з відсутністю root-прав.

Dolphin

Браузер Dolphin встиг завоювати популярність серед користувачів Android, тому що відрізняється пристойним набором функцій. Підтримуються теми, flash, блокування рекламних оголошень, режим інкогніто і деякі третьорядні функції, на зразок управління за допомогою жестів.

Реалізована підтримка доповнень і розширень. У Dolphin багато шанувальників. Цей браузер задовольняє вимоги більшості користувачів і він більш ніж заслужено займає одне з перших місць у списку кращих.

Firefox Focus

Головне завдання Firefox Focus— забезпечити максимальну конфіденційність користувача. Ось чому тут ви не знайдете історії відвідувань, вкладок, списку найбільш відвідуваних веб-сайтів або схожих функцій, доступних в більшості сучасних браузерів.

Замість цього Firefox Focus поставляється з великим набором інструментів, що дозволяють «замітати сліди»: він блокує файли cookie і не дозволяє сайтам запам'ятовувати дії користувача. Крім того, він стирає всю інформацію про сесії відразу ж після її закінчення. За допомогою спеціальної кнопки ви можете зробити це вручну.

Firefox Focus блокує всі плагіни, які працюють у фоновому режимі, завдяки чому підвищується швидкість роботи браузера і завантаження веб-сторінок. Ви самі можете вибрати елементи, яким дозвольте працювати — наприклад, відключити код систем веб-аналітики, але включити файли cookie, без яких нерідко виникають проблеми з визначеними сайтами.

Firefox

Firefox пройшов довгий шлях з моменту своєї появи на ринку. І в даний час він залишається одним з найбільш просунутих браузерів для Android. Він може похвалитися вражаючим функціоналом, що включає в себе: синхронізувати закладки, історія тощо), забезпечення конфіденційності, легкі у використанні закладки, спільне використання ресурсів, підтримку цифрової трансляції Chromecast, доступ до ряду доповнень і розширень, що поліпшують можливості серфінгу.

Opera Touch

Opera Touch — ідеально підійде для тих, кому важко користуватися великими смартфонами. Замість звичайного набору кнопок в нижній частині вікна, даний браузер підтримує управління всього однією кнопкою. Досить її утримувати і рухати в певному напрямку, щоб виконувати різні дії. Так ви можете переходити на іншу вкладку, оновлювати сторінки і робити багато чого іншого.

В Opera Touch також є кілька інших корисних інструментів. Наприклад, My Flow дозволяє швидко обмінюватися контентом між Opera на ПК і в смартфоні, а спеціальна опція блокує небажані веб-сайти, які використовують ресурси для майнінг криптовалют у фоновому режимі.

Opera Mini

Opera Mini — більш легка версія браузера, призначена для роботи на пристроях зі слабкими технічними характеристиками. Відразу після установки вам буде доступний режим інкогніто, розумна функція завантаження контенту з відстеженням мобільного трафіку, нічне тема, можливість зміни пошукових систем, синхронізація даних між пристроями і багато іншого.

Функція завантаження унікальна і має кілька режимів роботи. Відкрийте меню Opera Mini, після чого перейдіть в пункт «Налаштування → Завантаження». З'явиться графа з даними, завантаженими за минулий тиждень. Ви можете залишити все як є або ж вибрати режими максимального стиснення даних, щоб скоротити витрати на мобільний трафік.

В режимі високого стиснення браузер пропустить веб-сторінку через проксі-сервер і передасть її більш легку версію на ваш телефон. А ось при максимальному стисненні цей процес буде ще більш агресивним, що може призвести до неправильного відображення сайтів. Використовуйте його, лише якщо у вас дуже мало місця або коли інтернет-з'єднання дуже погане.

DuckDuckGo Browser

Головне завдання DuckDuckGo Browser — забезпечити вашу конфіденційність і інформувати вас про те, наскільки безпечним є певний веб-сайт. Оцінка заснована на декількох методах аналізу: наявності шифрування HTTPS, спливаючих оголошень і наявність трекерів. Ця інформація відображається поряд з адресним рядком.

Ви можете налаштувати роботу програми вручну, блокуючи різні елементи. Так, Fire кнопка закриває всі особисті дані користувача, як у Firefox Focus, хоча при закритті сесії автоматичного видалення інформації про перегляді сайтів не відбувається.

Lynket Browser

Браузер Lynket призначений для тих, кому набридли користувальницькі вкладки Android. Спочатку вони були неупорядкованими через відсутність уваги з боку Google. Сьогодні вони мають два важливих недоліки: перешкоджають багатозадачності і видаляються при поверненні в додаток.

Lynket виправляє це з допомогою цікавого підходу: він виводить кожну посилання в окрему вкладку. Так простіше працювати, швидко переключаючись між ними. Більш того, браузер додає ці посилання в історію, тому ви не втратите їх навіть при випадковому видаленні.

Користувальницькі вкладки можуть бути також запущено у фоновому режимі, що в цілому схоже на згорнутий чат Facebook Messenger. Lynket використовує функціонал Custom Tabs, який дозволяє застосовувати архітектуру будь-якого іншого браузера і синхронізувати з ним існуючі дані.

Samsung Internet Browser

Samsung Internet — один з найцікавіших браузерів для Android. В основному тому, що це OEM-додаток, який багато б назвали функціонально надлишковим і ресурсномістким. У ньому реалізована підтримка жестів, плагінів, швидкого меню і деяких елементів Material Design від Google. Деякі плагіни навіть дозволяють блокувати рекламні оголошення. У даний момент браузер доступний в бета-версії. Але все-таки це Samsung, тому сподіваємося, що вже найближчим часом з'явиться поліпшена версія.

Via Browser

Via Browser побудований на базі Chromium WebView. Його основна особливість — простота, проте функціонал в ньому не урізаний, тому користувачам доступно безліч варіантів настройки зовнішнього вигляду. Via можна змінювати під себе практично все.

Натисніть по іконці з трьома смужками, виберіть «Опції», щоб відкрити вікно з настройками. Тут можна встановити будь-яку фонову картинку, змінити прозорість фону і навіть поміняти логотип браузера.

Якщо вам важлива конфіденційність, майте на увазі, що тут доступний режим інкогніто, а також автоматичне видалення історії після закриття. Навіть навігаційних кнопок можна присвоїти певні завдання (довгі торкання). Наприклад, кнопку «Назад» можна перепризначити для скролінгу сторінок вгору, а кнопку «Вперед» — для скролінга вниз.

Via володіє більш просунутими функціями. Можна змінювати мережевий протокол, блокувати зображення при використанні мобільного інтернету, зберігати веб-сторінки і багато іншого. Це чудовий вибір для старих моделей телефонів, тому що додаток займає всього 2 Мб пам'яті.

Monument Browser

Monument Browser швидкий і надійний, він був створений для того, щоб отримувати максимум задоволення від читання і серфінгу інтернету. Відкрийте меню і виберіть «Налаштування» для відкриття екрану опцій. Рядок пошуку переміщається зверху вниз, передбачена можливість змінити мережевий протокол або змінити пошукову систему за замовчуванням.

Також є кілька цікавих можливостей при відвідуванні сайтів — щоб познайомитися з ними, відкрийте меню і виберіть «Екстра». Ще доступний нічний режим і режим читання, в якому змінюються шрифти або ж включається озвучення тексту статті. Також ви можете зберегти будь-яку статтю в форматі PDF або зробити її скріншот.

В додаток, крім цього, вбудована можливість завантаження аудіо, відео і цілих сторінок для роботи з ними в офлайн-режимі. Відкрийте меню, потім увімкніть «Завантаження медіа» для активації цієї функції. Під час перегляду відео автоматично включиться технологія «картинка в картинці».

Phoenix Browser

Phoenix Browser використовує технологію WebView на базі Chromium і являє собою легке рішення з вбудованою можливістю скачки відео для подальшого перегляду без відкриття інших вкладок.

Встановивши додаток, побачите з'явилися на домашній сторінці новини вашого регіону, улюблені ігри та найбільш відвідувані сайти. Правда, є невелика проблема з рекламними повідомленнями. Якщо вони дратують, просто вимкніть налаштування в «Менеджері домашньої сторінки», не забудьте також повністю відключити повідомлення.

В Phoenix Browser є кілька цікавих функцій. Для доступу до них відкрийте меню, після чого клацніть по іконці «Інструменти». Увімкніть режим «Особистий простір» — вся історія і відео будуть зберігатися в окремій базі даних. Таким чином, інші користувачі не зможуть переглядати ваші сайти або відео.

В цілому у цього браузера є як плюси, так і мінуси. Часто подорожуєте і любите дивитися відео в режимі офлайн? Phoenix точно повинен бути встановлений на вашому телефоні!

Hermit

Hermitдозволяє створювати невеликі додатки найбільш відвідуваних сайтів. Він поставляється з багатою бібліотекою заздалегідь заготовлених програм, а також набором попередніх налаштувань. Якщо не можете знайти якусь із них, просто введіть адресу сайту, і Hermit зробить з нього додаток.

При створенні ярлика для сайту в Chrome він функціонує просто як вкладки браузера. А в Hermit такі ярлики працюють як реальні програми, які можна змінювати під себе. Приміром, деякі з них можуть працювати в повній версії, а інші — в мобільній.

Також доступно вимикання відображення картинок і налаштування персональної теми. Hermit працює і з оповіщеннями з стрічки RSS, дозволяє створювати закладки для окремих розділів сайту, підтримує нічний режим і режим читання, а також багато іншого.

Якщо ви власник старого пристрою на Android, то просто зобов'язані спробувати цей браузер. Він допомагає скоротити витрату батареї і зберегти місце в пам'яті.

Cake

Коли користувач щось шукає в інтернеті, висока ймовірність того, що він натисне на першу посилання. Безкоштовний браузер під назвою Cake враховує цю особливість психології людини, а тому повністю видаляє сторінку пошукової системи. Замість цього ви можете відразу перейти безпосередньо до першого сайту з пошукової видачі, а звідси за допомогою свайпов — на інші сторінки. Доступний і звичайний режим пошуку. Пам'ятайте, що чим нижче рейтинг, тим далі в пошуковій видачі він знаходиться. Cake також попередньо завантажувати посилання, найбільш схожі на відкриту вами.

Kiwi Browser

Заснований на відкритому коді Chromium, Kiwi Browser є простим додатком і добре підходить тим, хто хоче швидко переглядати веб-сторінки без складних і численних функцій.

Kiwi Browser має нічний режим, оптимізований для OLED-дисплеїв, нижню адресний рядок, захист від фонового майнінгу кріптовалюти і ряд інших корисних функцій.

Brave

Brave — один із самих нових браузерів для Android. Він з'явився в 2016 році і відрізняється багатим функціоналом. В ньому є вбудований блокувальник реклами. Крім блокування реклами можна налаштувати блокування сторонніх cookies і скриптів. Повною мірою підтримується встановлення безпечних з'єднань по протоколу HTTPS.

Передбачені індивідуальні налаштування окремих сайтів (якщо вам, звичайно, потрібна така функція). Також браузер намагається оптимізувати швидкість з'єднання і витрата акумулятора телефону. У Brave включено і більшість базових функцій, таких як закладки, історія і конфіденційність (режим інкогніто).

Flynx

Flynx пройшов довгий шлях з моменту свого створення. Цей унікальний браузер працює в плаваючому вікні, а не в повноекранному режимі. Хороший для швидкого серфінгу. Один з плюсів — можна працювати в будь-якому з додатків і паралельно серфити в інтернеті. У ньому також реалізований ряд цікавих функцій, таких як, наприклад, нічний режим.

FOSS Browser

FOSS Browser — браузер з відкритим вихідним кодом, заснований на технології WebView. Основне його завдання — максимальний контроль всіх етапів роботи. Рядком пошуку, прев'ю вкладок і цілої навігаційною панеллю внизу екрана можна керувати однією рукою.

На головній сторінці знаходяться посилання на збережені сайти, закладки та історію. Після переходу на яку-небудь сторінку відкрийте меню та натисніть кнопку «Поділитися», щоб надіслати посилання скріншот або PDF-файл одним натисненням.

Крім того, браузер оснащений цікавою налаштуванням безпеки. Натисніть і утримуйте кнопку меню для відкриття діалогу швидких переходів. Тут включається/вимикається JavaScript, cookies, місцезнаходження, картинки та багато іншого для кожного окремого сайту. Ви навіть можете зберегти паролі від будь-яких веб-додатків в зашифровану базу даних.

Крім стандартної теми і можливості кастомізації інтерфейсу, ви легко створите білий список сайтів, які будуть мати доступ до вашого розташуванню, JavaScript, cookies і т. д. Для надійності експортувати всю цю інформацію.

Читайте також

У тренді