Інтерактивні карти зоряного неба з назвою сузір'їв

Космос – загадковий і так мало вивчений. На жаль, багато з нас не зможуть особисто познайомитися з цим нескінченним простором. Але сучасні технології дозволяють дізнатися космос краще, навіть не будучи астронавтом або астрономом.

Просто наведіть камеру смартфона на небосхил, і він перетвориться у портативний телескоп. Ви побачите на екрані зірки, сузір'я, планети і навіть супутники. Це можна зробити в будь-який час доби і в будь-якому місці. Ми зібрали кращі програми саме для цих цілей. Не має значення, чи володієте ви Android або iPhone. У нашому списку обов'язково знайдеться програма саме для вас.

Night Sky

Night Sky – популярний онлайн-планетаріум для iOS. Багато з його чудових функцій (наприклад, інтеграція з Apple Watch) безкоштовні. Але є і розширений платний функціонал за 10 доларів в рік. Однією з найпопулярніших доповнень є Grand Orrery. Вона використовує технологію доповненої реальності. Використовуючи ARKit, ви можете пересуватися по Сонячній системі, наближатися до планет, збільшувати окремі об'єкти. Є можливість прогулятися по Місяцю. Якщо вас захоплює космос і все пов'язане з ним, Night Sky точно варто випробувати.

Star Walk 2

У додатку Star Walk 2 ви можете вивчати далекі космічні об'єкти: метеорні потоки, зоряні скупчення, планетарні туманності і т. д. Також доступний перегляд неба в різних діапазонах. Після визначення сузір'я відкривається чудова картинка, наприклад, сузір'я Великої Ведмедиці в північному півкулі перетворюється картинку з ведмедем. Все це виглядає набагато більш вражаючим, ніж звичайний набір точок і назв.

Власники iPhone повинні заплатити 229 рублів за установку програми. Користувачі Android отримують базову збірку безкоштовно. Преміум-збірка буде коштувати 150 рублів.

Додаток доступно дляiOSіAndroid.

Sky Guide AR

Sky Guide AR – багатофункціональний додаток для iPhone c підтримкою Apple Watch. Якщо наближається важливе космічне подія, на годинник прийде відповідне повідомлення. Наприклад, коли над вашою головою буде пролітати МКС (також можна дізнатися де вона знаходиться зараз). Ви можете самі вибирати, за скільки часу до події буде приходити повідомлення. Спостерігайте за Місяцем, сонячною активністю і різними планетами.

За додаткові 10 доларів відкривається доступ до масштабування у високому дозволі. Інші преміум-функції: каталог зірок збільшується у 50 разів (усього в базі даних близько 2,5 мільйона зірок), ексклюзивні кінематографічні тури по нескінченних просторах космосу. Звичайно, за все це треба заплатити. Є безкоштовна версія, яку можна використовувати протягом двох тижнів.

SkyView

SkyView – просте інтерактивне додаток. Направте смартфон на небосхил, а програма визначить галактики, зірки, сузір'я, планети й супутники. Розпізнаються навіть телескоп Хаббл і МКС. Для кожного об'єкта є ціла бібліотека цікавої інформації, яка крім опису містить координати, відстань до Землі, радіус екватора і багато іншого, що може бути цікаво дитині і не тільки.

Ви можете отримувати повідомлення про цікаві події в космосі, щоб нічого не пропустити. Є функція подорожі в часі. Ви можете перенестися в минуле, щоб побачити події, які відбувалися раніше.

Для користувачів iOS є додатковий бонус – підтримка Apple Watch, але за це доведеться заплатити 2 долара. Стільки ж коштує преміальна версія для Android, але можна для початку випробувати програму безкоштовно.

Додаток доступно дляiOSіAndroid.

Sky Map

Деякі з наших читачів вже знайомі зі Sky Map під назвою Google Sky Map. Це оригінальна назва даного додатка для спостереження за зоряним простором. Перша версія програми була випущена 20 січня 2012 року під ліцензією Apache 2.0 з відкритим вихідним кодом. Вона була вже завантажена більш ніж 10 мільйонів разів і користувачам вона дуже подобається.

Перше, що вам потрібно зробити після установки програми, – відкалібрувати компас. Для цього потрібно просто слідувати інструкціям на екрані. Система буде готова до роботи вже через кілька секунд.

Після калібрування просто вкажіть на ділянку неба, який хочете розглянути більш детально. Використовуйте значки в лівій частині екрана, щоб відфільтрувати різні типи небесних тел. Також можна шукати певну планету або зірку. Тоді на екрані з'явиться велика стрілка, яка вказує шлях до неї.

Star Chart

Star Chart використовує комбінацію технологій AR (доповнена реальність) і GPS. Направляючи смартфон на небо, ви бачите все, що відбувається на ньому в режимі реального часу. На екрані відображається поточне місце розташування кожної зірки і планети, видимої з Землі. Відображаються всі 88 сузір'їв. Є навіть можливість переміститися на 10 000 років вперед або назад за допомогою функції Time Shift.

Якщо порівнювати Star Chart зі Sky Map, функціональність цих програм дуже схожа, але в Star Chart є кілька важливих особливостей:

  • Процес калібрування значно спрощено.
  • Сканування зоряного неба відбувається плавніше. Ви відчуєте, що пристрій дійсно реагує на кожен рух.
  • Покращилася візуалізація зоряної карти. Сузір'я красиво промальовані і дозволяють зрозуміти, чому астрономи назвали їх саме так.

Star Chart має вбудовані покупки. Потрібно буде заплатити, щоб отримати функції відстеження комет, супутників і метеоритних потоків.

Додаток доступно дляiOSіAndroid.

Stellarium Mobile Sky Map

Розробники Stellarium вирішили зробити упор на реалізм. Вони позиціонують свій продукт як повноцінний кишеньковий планетарій. Додаток відображає те, що ви бачите на небі неозброєним оком, але тільки з сильним збільшенням. Stellarium виглядає менш ефектно, ніж деякі інші програми. Зате інформативність знаходиться на вищому рівні. В каталозі зберігається інформація про більш ніж 600 000 зірок, а також про туманностях, галактиках, супутниках.

Після ідентифікації кожного з цих об'єктів можна ретельно досліджувати його. У базі даних зберігаються фотографії, описи, цікаві факти та інша інформація. Доступний реалістичний погляд на Чумацький Шлях. Присутній моделювання сходу Сонця.

Для початківця астронома Stellarium – відмінна можливість обійтися без телескопа. Ціла енциклопедія космосу вільно уміщається в кишені.

Додаток доступно дляiOSіAndroid.

Читайте також

У тренді