10 безкоштовних голосових перекладачів для Android і iPhone

Мовний бар'єр залишається однією з найбільших проблем в подорожах. Можливість спілкуватися з місцевими жителями може значно поліпшити вашу подорож. Певною мірою людям, які знають англійську мову трохи простіше. На ньому говорить кожен п'ятий чоловік в світі, що робить його зрозумілим в будь-якому місці, від Афін до Японії. Але іноді ці знання не допомагають, наприклад, коли ви намагаєтеся пояснити маршрут таксисту в Токіо або вибираєте ліки у Франції.

Саме тому програми для автоматичного перекладу можуть бути надзвичайно корисні, коли ви перебуваєте за кордоном. Вони допоможуть спілкуватися без перекладача і не витрачати місяці на вивчення нової мови. Google Translate, мабуть, самий популярний з усіх. Тим не менш, є ще багато інших гідних варіантів. Деякі з них працюють у режимі реального часу, а якісь навіть будуть працювати без доступу в інтернет. Це особливо корисно, якщо у вас немає місцевої SIM-карти або іншого способу виходу в інтернет.

Microsoft Translator

Microsoft Translator поставляється з запатентованою функцією обробки розмов між декількома людьми. Одночасно спілкуватися можуть до 100 осіб. Їх голоси обробляються практично миттєво.

З особливостей Microsoft Translator можна відзначити переклад з зображень камери, вбудований розмовник і керівництво по вимові, переклад розмови з кількома людьми. Додаток перекладає текст на 64 мови і мова — на 21. Працює як з підключенням до інтернету, так і в оффлайн-режимі (більш ніж 60 мов).

Microsoft Translator надає користувачеві розлогий розмовник і довідники по вимові. Фрази можна читати або слухати. Можна переводити через контекстне меню в інших додатках, а також обмінюватися текстом.

Додаток доступно для iPhone і Android.

Яндекс Перекладач

Яндекс Перекладач — це потужний мобільний додаток (скачати версію для iOS і Android), яка в режимі онлайн підтримує 95 мов. В автономному режимі додаток теж залишається корисним. Без підключення до інтернету Yandex.Translate робить переклади на англійську з наступних мов: французька, німецька, італійська, російська, іспанська та турецька.

Коли справа доходить до мовного перекладу, Yandex.Translate демонструє не найкращі результати. Він підтримує лише чотири мови: англійська, російська, українська і турецька. Зате можна прослуховувати оброблений текст. Також є можливість виконувати переклад з камери або зображень на 12 мовах.

Ще одна корисна функція – переклад веб-сайтів і тексту в інших додатках (без необхідності виходити з них). Є вбудований словник і картки для більш зручного вивчення нових слів. Перекладені тексти можна зберігати в папці «Обране» для швидкого доступу в майбутньому. Присутня функція інтелектуального введення тексту, яка суттєво спрощує пошук слів чи фраз.

Google Translate

Google Translate — продукт найбільшої в світі інтернет-компанії безкоштовне з версією для Android і iPhone. Цілком очевидно, що він користується великою популярністю і довірою багатьох користувачів зі всього світу. Навіть в App Store це додаток за рейтингом займає перше місце у категорії. Google Translate має одне з найкращих (якщо не найкращий) програмне забезпечення.

Підтримується 103 мови, але функція розпізнавання усного мовлення доступна тільки на 32. Перекладає з фотокамери на 38 мовах, з зображень на 50, з написаного від руки на 93, та з 59 в офлайн-режимі. Для автономного використання необхідно завантажити додаткові мовні пакети. Ці файли дозволяють користуватися додатком оффлайн.

У програми дуже круті можливості. Два користувачі можуть спілкуватися через смартфони з встановленим Google Translate і одразу ж чути перекладену мова один одного. Користувачеві не потрібно заходити в додаток кожен раз, коли потрібно щось перекласти. Досить натиснути на круглий значок в правій частині екрана.

Day Translations

Підтримує 104 мови для тексту і 33 — для усної мови. Воно безкоштовно для iOS і Android. Має функцію інтерпретації враховує зміст і тематику тексту. Обробляє голосову інформацію. Користувач може говорити в мікрофон, миттєво одержуючи переклад. Ще одна функція — проголошення написаних слів для відпрацьовування навичок усної мови.

Day Translations на перших місцях у списку, тому що він об'єднує рішення машинного і людського перекладу в одному інтерфейсі для максимальної зручності користувача. Машинний — називається «Швидкі перекази» на iOS і «Безоплатні перекази» на Android. Щоб скористатися ним, потрібно вказати вихідний і цільовий мову. Потім ввести слово, фразу або речення у верхньому полі. Результат виводиться на екран у нижньому полі.

Перекладач доступний 24/7 і допоможе розібратися зі складними випадками. Він переведе аудіо, зображення, відео, посилання або текст. Якість обробленого матеріалу гарантується — він проходить 5-ступеневу перевірку для виключення будь-яких помилок.

iTranslate

iTranslate має безліч корисних функцій, включаючи транслітерацію, обмін перекладеними текстами, збереження обраних текстів та історії. Користувач може вибирати чоловічий чи жіночий голос для відтворення мови. Може перекладати текст в текст, голос у голос, а також текст в голос.

Додаток безкоштовне (з обмеженим функціоналом) і доступно для Android і iOS. Підтримує текстові переклади на більш ніж 100 мовами і мовні — на 40. Щоб отримати доступ до переведення з камери, веб-сайту, з голосу, керівництву за спряжению дієслів і автономного режиму, потрібно перейти на преміум-версію.

Naver Papago Translate

Додаток Naver Papago Translate призначене в першу чергу для мандрівників. В даний час підтримується тільки 13 мов (англійська, японська, корейська, іспанська, французька, тайська, в'єтнамський, індонезійський, російський, італійський, німецький, спрощена китайська, традиційний китайський). Підтримується обробка тексту та усного мовлення на 13 мовах. На есперанто «папаго» перекладається як папуга.

У «папуги» є цікаві функції, які безперечно варто спробувати. З функціоналу можна відзначити можливість перекладу з зображень камери, вбудований словник і розмовник, а також функцію Papago Kids для базового вивчення іноземних мов. Вбудовані тести додатково залучають у процес навчання. Користувачеві пропонують кілька варіантів, з яких потрібно вибрати правильний. Для підказок використовуються картинки, що натякають на контекст.

Додаток безкоштовно і доступно для Android і iOS.

SayHi

SayHi може виконувати обробку тексту, голосових записів та усного мовлення в режимі реального часу. Підтримується 90 мов, є функція автоматичного переведення з фотокамери з підтримкою японської, корейської і китайської мови. Воно також вміє копіювати тексти і обмінюватися ними за допомогою електронної пошти, SMS та в соціальних мережах.

На розсуд користувача встановлюється чоловічий чи жіночий голос, який читає оброблений текст. Щоб полегшити його розуміння, можна сповільнити відтворення. Це відмінний інструмент для людей, які бажають навчитися говорити на новій мові. Підтримується автономний режим, як і у більшості інших перекладачів.

Додаток доступно для Android і iOS.

Speak & Translate

Розроблено для пристроїв під управлінням iOS. У Speak & Translate один з найвищих рейтингів на iTunes. Є безкоштовна (з обмеженим функціоналом), платна і преміум-версія. Підтримується 117 мов для тексту і 54 — для мови.

Тут використовується фірмова технологія розпізнавання мови від Apple. При обробці голосових записів початкова мова визначається автоматично. Автономний режим роботи доступний тільки в преміум-версії. Є синхронізація з iCloud.

У безкоштовної версії протягом дня можна виконати обмежена кількість переказів (ліміт можна змінити). Для роботи потрібно завжди бути онлайн. На екрані з'являються рекламні оголошення. Щоб позбутися від реклами і розширити можливості додатка, слід підписатися на платну преміум-версію.

TripLingo

TripLingo нагадує інтерактивний розмовник з функцією миттєвої обробки усного мовлення на 19 мовах. Є функції, корисні для мандрівників. Наприклад, це калькулятор чайових, конвертор валют, можливість дзвонити на номери у США через Wi-Fi або звичайний інтернет-підключення. Через додаток можна пройти «культурний курс», щоб ознайомитися з місцевими звичаями.

У TripLingo понад 300 тисяч користувачів з різних країн. Про нього розповідали в декількох засобах масової інформації, включаючи CNN, Wired, Mashable, MSNBC, Fox та Forbes. Додатки доступно для Android і iOS з безкоштовною (обмежений функціонал) і платній версії.

Linguee

Linguee — безкоштовне, в основному словникове додаток (версія для iOS і Android), який було розроблено з допомогою лексикографів. Додаток базується на використанні текстів, які вже були перекладені й опубліковані в інтернеті. Самонавчальний алгоритм вивчає їх, після чого вони потрапляють на перевірку до лінгвістам. Підтримує переклад тексту на 10 мовах. Функція обробки мови відсутня, але є автономний режим для 10 мов і аудіогід.

Є функція швидкого пошуку, яка прогнозує слова і фрази, які шукає користувач. Досить ввести в рядок пошуку декілька перших літер слова, як на екрані з'являються доступні варіанти. Linguee також виявляє орфографічні помилки і пропонує можливу альтернативу слова або фрази.

Також доступний автономний режим, що не вимагає підключення до інтернету, але для цього потрібно попередньо завантажити мовні пакети. Є керівництва за вимовою в письмовому вигляді і аудіо. Функція «приклади речень» допомагає користувачам навчитися використовувати нові слова і фрази.

Читайте також

У тренді