5 додатків для відстеження літака за номером рейсу

Для багатьох з нас літак давно вже став таким же звичним засобом пересування, як автомобіль чи поїзд. Коли близький друг або родич здійснює переліт, завжди хочеться знати його точне місце розташування. Саме для цього і застосовуються польотні трекери. Вони дають мандрівникам можливість завжди точно знати, де вони знаходяться в певний момент.

Навести повний список усіх існуючих на сьогоднішній день трекерів складно, тому що їх дійсно дуже багато. Тому ми постаралися відібрати ті програми, які відрізняються додатковими можливостями і дійсно добре працюють.

FlightRadar24

У додатку FlightRadar24 крім стандартних функцій, таких як пошук і відстеження рейсів у режимі реального часу, є й більш цікаві. Серед них – вид з кабіни літака (польотний симулятор). Ви будете бачити те, що бачить пілот. Щоб визначити, який літак пролітає над вами, достатньо просто направити смартфон в небо і ви зможете подивитися номер літака, місце вильоту і прильоту.

При бажанні ваш смартфон миттєво перетворюється на табло аеропорту, наприклад, Домодєдово або Внуково з розкладом всіх авіарейсів. За допомогою програми можна дізнаватися про аварійних ситуаціях. З головних особливостей програми можна виділити ідентифікацію літаків у небі над користувачем і 3D-вигляд з кабіни пілотів.

FlightRadar24 підтримує роботу з Apple Watch. Годинник в такому випадку перетворюються на екран радара для літаків, що пролітають поблизу.

Додаток доступно для Android і iPhone. А також є сайт з аналогічним функціоналом онлайн за адресою flightradar24.com.

FlightStats

FlightStats дозволяє відслідковувати будь-який рейс, його статус (затриманий, скасовано і т. д.), дізнаватися про погодні умови в аеропортах усього світу, визначати місцезнаходження борту в повітрі. Для кожного рейсу відображається траєкторія польоту, накладена на карту. При бажанні на екран виводиться більш детальна інформація, що вельми корисно.

Кожен день цим додатком користуються мільйони подорожуючих по всьому світу людей. Так що на цей варіант точно варто звернути увагу. Програма вміє працювати з Apple Watch.

Додаток доступно для Android і iPhone.

App in the Air

App in the Air може вважатися обов'язковою програмою для кожного любителя подорожувати. Головне завдання програми – створення власної унікальної історії подорожей. І це App in the Air робить просто витончено. Останнє оновлення додало також можливість відстеження не тільки свого, але й інших рейсів.

Можна оформити підписку на різні оновлення інформації про подорож: про маршрут та місцезнаходження борту, харчуванні, порядок розміщення пасажирів і т. д. Підписка відкриває можливість автоматичної реєстрації для вибору кращих місць в салоні. Список можна продовжувати ще довго. App in the Air – щось більше, ніж звичайний польотний трекер. Це повноцінний особистий помічник, розробники якого постаралися передбачити всі важливі для мандрівника моменти.

Я був користувачем App in the Air досить тривалий час і можуть впевнено сказати, що всі заявлені функції працюють просто відмінно. Додаток поширюється безкоштовно разом з розширенням для Apple Watch. В годинах навіть передбачена функція «персонального тренера» – під час тривалих польотів робіть вправи у відповідності з підказками, щоб розім'ятися.

Доповнення дозволяють дізнатися про маршрут багажу, правильно розподілити час на реєстрацію і посадку на літак, швидко дізнатися про початок реєстрації для вибору найкращого місця і т. д. Відстежувати можна не тільки свій авіапереліт, але і рейси близьких людей.

Додаток доступно для Android і iPhone.

FlightAware

FlightAware можна сміливо відвести місце в середині нашого списку. Це не тільки «золота середина» з точки зору можливостей, але і хороша відправна точка для новачків, які освоюють польотні трекери. Ви можете отримати FlightAware безкоштовно, але вона має досить багато реклами. Якщо захочете позбутися набридаючі оголошень, потрібно буде заплатити 3 долара.

Варто відзначити привабливий дизайн програми з двома кольоровими схемами. З функцій можна виділити відстеження польоту, оповіщення, інформацію про стикувальних та скасованих рейсів, оповіщення про зміну статусу рейсу. Карти виглядають чітко, інформативно, забезпечені значками з повідомленнями про погоду. FlightAware виглядає більш стильно, ніж FlightRadar, але при цьому менш функціонально.

FlightAware – єдина програма з цього списку, не підтримує синхронізацію з Apple Watch. Якщо вас не дуже турбує ця особливість, вона буде одним із кращих варіантів для відстеження інформації про польоти.

Додаток доступно для Android і iPhone.

Planes Live

Planes Live Free має багато функцій, характерних і для описаних вище програм. При виборі кращої програми в кінцевому підсумку все зводиться до особистих переваг. Так що цей список ми вирішили закінчити саме почесним згадкою про Planes Live. Якщо вас чимось не влаштували описані раніше варіанти, то цей додаток може також використовуватися як непоганий трекер. Якщо ви хочете позбавитися від докучливої реклами і відкрити додаткові функції, доведеться розщедритися на 6 доларів.

Додаток дає можливість миттєво отримувати всю нову інформацію про рейс. Відстежуйте подорож членів своєї сім'ї та близьких друзів так, ніби ви самі летите з ними. Про кожному польоті надаються самі докладні дані: характеристики повітряних суден, маршрут, інформація про аеропорт прибуття і т. д.

Додаток доступний тільки iPhone.

Як вже було сказано в передмові, подібні сервіси для моніторингу стали дуже поширеними всього за кілька років. По суті, вони використовують одну і ту ж саму технологію для відстеження і розрізняються лише додатковим функціоналом. Яке виберіть ви — вирішувати тільки вам. Будь-яку з описаних вище програм можна сміливо використовувати.

Читайте також

У тренді