5 кращих навігаторів для Android працюють без інтернету

Мобільні пристрої з виходом у Всесвітню мережу значно полегшують життя людям, що воліють подорожувати далеко від цивілізації. Однак, вирушаючи в дорогу, не завжди можна бути впевненим, що на всьому протязі вашого шляху буде стійкий зв'язок з інтернетом.

На щастя, існує безліч GPS-навігаторів для Android, здатних працювати без інтернету. Завантаживши одну з таких програм на свій гаджет, ви зможете вибрати найбільш безпечний маршрут і не заблукаєте серед незнайомих вулиць і магістралей.

MapFactor

Якийсь час назад MapFactor важко було віднести до розряду найкращих навігаційних додатків. Але завдяки численним вдосконаленням і безкоштовним оновленням, воно стало одним з найбільш надійних і зручних програм для ОС Android.

Після того як ви завантажили MapFactor на свій пристрій, всяка потреба в інтернет-з'єднанні повністю відпадає. Вам доведеться лише раз на місяць оновлювати додаток, щоб включити в нього нові об'єкти.

Інтегрована доступна на різних мовах мовленнєва навігаційна система, також є можливість попередньої розробки маршруту. З допомогою перемикання режимів можна бачити в площинах 2D і 3D як детальні, так і спрощені карти.

При поїздках по міжміським трасах зручніше користуватися спрощеними схемами, так як тут потрібно лише стежити за напрямком руху. У населених пунктах доцільніше перейти на докладні карти, на яких позначені заправні станції, кафе, ресторани, парки та інші орієнтири.

Sygic

Sygic ─ одне з найбільш популярних програм в різних країнах. Однак при його тривалому використанні, виявилося, що видаються відомості не відрізняються абсолютною достовірністю. Цілком можливо, що деякі регіони нашої планети перестали підтримуватися.

Незважаючи на незначні збої, Sygic залишається одним з безперечних лідерів серед мобільних офлайн-навігаторів. Тут досить вдалий інтерфейс, не втомлює очі і зручний для пальців. Додаток може працювати тільки з GPS, що дозволяє виключити необхідність постійного підключення до інтернету. Безкоштовні оновлення баз і карт місцевості доступні в більшості країн.

В цілому Sygic можна вважати відмінним вибором для тих, хто проводить багато часу в дорозі. Навіть якщо не використовувати навігацію, локально збережені карти стануть непоганою підмогою в дорозі. Для отримання додаткових функцій, таких як голосовий супровід і докладні інструкції, потрібно придбати преміум-версію.

OsmAnd

Додаток OsmAnd поки не отримало широкого розповсюдження, хоча, безсумнівно, того заслуговує. Ми тестували OsmAnd кілька років тому, і воно працювало цілком пристойно як онлайн, так і офлайн-режимах. Його продуктивність, особливо при локальному використанні, порівняно повільна, але зате інтерфейс один з кращих серед інших подібних програм.

Логічно було б очікувати, що швидкість завантаження карт буде нижче при онлайн-навігації, але тут відбувається все рівно навпаки. Основні функції реалізовані на досить хорошому рівні. Ось тільки синтезується механічний голос неприємно ріже слух.

Navmii

Коли додаток Navmiiстало доступно для скачування, на нього покладали великі надії завдяки красивому оформлення в поєднанні з набором корисних опцій. Пройшло вже досить багато часу, але функціонал не розширився ні на йоту.

Звичайно, навігатор працює непогано (якщо сам того захоче), але очікування чогось незвичайного, м'яко кажучи, не виправдалися. Це класичний випадок нереалізованого потенціалу. При тестуванні на смартфоні Galaxy S3 з незрозумілих причин відзначалася нестійка зв'язок GPS.

Можна було б припустити, що Navfree несумісний з гаджетами від Samsung, але безліч людей, що використовують його на пристроях цього бренду, відгукуються про нього дуже позитивно. Загалом, якщо Navmii працює як треба, то нарікань зазвичай не виникає. Чудовий голосовий помічник, чіткі інструкції, докладні карти – всі регулярно оновлюється і підтримується в актуальному стані.

Google Maps

Безперервно вдосконалюючись протягом десяти років, Google Maps придбали солідний набір функцій. Тому багатьох цілком влаштовує це додаток, встановлений на платформі Android за замовчуванням.

Поряд з опцією визначення декількох варіантів маршруту і живим оновленням трафіку, ви отримаєте повну інформацію про пересічної місцевості і дізнаєтеся інші необхідні нюанси, які може запропонувати себе поважає додаток для навігації.

Однак при його використанні в автономному режимі, потрібно заздалегідь завантажити ту частину карти, яка вам знадобиться в дорозі. Якщо цього не зробити заздалегідь, то для прокладання маршруту доведеться підключатися до інтернету. Зовсім недавно з'явилося кілька нових функцій, наприклад, можливість завантажувати велику кількість карт і зберігати їх на зовнішньому SD-диска. Можна також включити режим, при якому онлайн-доступ здійснюється тільки через мережі Wi-Fi.

Якщо ви не за кермом, Google Maps запропонує оптимальний варіант пішої чи велосипедного маршруту, підкаже, як дістатися до пункту призначення на громадському транспорті, повідомить адреси місцевих таксомоторних парків.

Навіщо потрібні навігатори?

Збитися з шляху – задоволення не з приємних, особливо коли необхідно прибути в потрібну точку до призначеного часу. Звичайно, опинившись в подібній ситуації, можна дочекатися випадкового перехожого або зателефонувати комусь із рідних і знайомих, щоб уточнити напрям руху. Але набагато простіше взяти свій смартфон.

Відсутність інтернет-з'єднання – одна з прикрих обставин, з якими доводиться стикатися шукачам пригод. У будь-якій країні зустрічаються ділянки місцевості, не охоплені стільниковими мережами. В таких умовах онлайн-програми для навігації стають зовсім непотрібними.

Варто відзначити, що під час тестування не вдалося знайти такого, який би видавав стовідсотково точну інформацію. На жаль, цей недолік зачіпає не тільки GPS-навігатори, які працюють в офлайн-режимі, але і програми, яким потрібна постійна зв'язок з інтернетом.

Для забезпечення стабільного результату не можна покладатися на можливості якогось одного додатка. Деякі з них чудово працюють на певних, досить великих територіях, але показують гнітючу продуктивність в інших регіонах. Перш ніж довірити офлайн-навігатора серйозний маршрут, випробуйте кілька варіантів, щоб вибрати той, який оптимально підійде під ваші потреби.

Читайте також

У тренді