7 кращих сайтів для скачування APK-файлів на Android

Google Play Market — найулюбленіше місце для користувачів Android, адже саме там ми найчастіше знаходимо цікаві ігри і корисні програми. Однак існує безліч причин, за якими може знадобитися завантажити APK (Android Package Kit) файл без використання Google Play. Наприклад, потрібна програма може бути недоступна або характеристики смартфона відповідають вимогам гри, але Play Маркет повідомляє, що вона не підтримується на пристрої. Зрештою, розробник міг видалити програму, яка вам потрібна.

Можливість установки програм з будь-яких джерел, крім Google Play, спочатку відключена на всіх пристроях. Для того щоб включити цю функцію, перейдіть до розділу «Параметри → Безпека» і поставте галочку напроти пункту «Невідомі джерела». Нагадаємо, що при активному серфінгу в інтернеті краще забороняти встановлення з невідомих джерел, оскільки є велика кількість сайтів, які поширюють віруси. Вони можуть нашкодити не лише телефоном, а й вкрасти гроші з банківської картки.

APKPure

Заснований в 2014 році APKPure став одним з провідних сайтів в індустрії програмного забезпечення для смартфонів. Щомісяця його відвідують понад 150 мільйонів людей. APKPure має веб-сервіс і спеціалізований клієнт на ОС Android для скачування АПК і XAPK (гри з кешем) файлів.

Перед публікацією на сайті все APK-файли перевіряються на наявність вірусів і проходять перевірку підпису розробника, використовуючи SHA1. Криптографічні підписи для нових версій повинні відповідати раніше опублікованим, а абсолютно нові додатка порівнюються з іншими програмами того ж розробника. Якщо у APKPure виникнуть сумніви щодо безпеки файлу, то він не буде опубліковано на сайті. Тому вони повністю безпечні для скачування.

Процес завантаження будь-якого APK можна легко припинити і відновити в будь-який момент. Редакція сайту кожен день підбирає кращі ігри — ви ніколи не пропустите ні однієї популярної новинки. APKPure має дуже зручний інтерфейс з великою бібліотекою додатків і ігор у всіх категоріях. Є можливість скачувати старі версії програм. А також пропонується добірка ігор, які ще не були офіційно опубліковані в Play Store, але на них вже можна зробити попередню реєстрацію.

APKMirror

APKMirror — найпопулярніший сайт серед користувачів Android. На ньому можна знайти більшість додатків в самих різних категоріях. Всі APK підписані сертифікатами розробників, що робить скачування абсолютно безпечним. Дійсність сертифікатів перевіряється модераторами вручну. Тому ви не знайдете тут ніяких модифікованих або зламаних програм. APKMirror регулярно оновлюється і надає найсвіжіші версії файлів. Для зручності пошуку є сортування по популярності — можна з легкістю знайти найпопулярніші файли за місяць, 7 днів або 24 години.

Одна з особливостей сайту, яку варто відзначити, — це можливість скачувати старі версії АПК. Це може стати в нагоді, коли остання версія улюбленого програми стала працювати не так, як раніше або з'явилося багато реклами. При бажанні можна навіть завантажити WhatsApp, який був у 2014 році. Буде він правильно працювати — вже інше питання.

APKMirror управляється авторитетним новинним виданням AndroidPolice. Власного мобільного магазину APKMirror не має, тому вся необхідна інформація розташована лише на сайті. Незважаючи на це, додатки, що ви скачаєте з сайту, зможуть отримувати автоматичне оновлення з Google Play.

Softpedia

Softpedia — це румунський веб-сайт, який був заснований в 2003 році. Користувачі можуть сортувати програми за різними критеріями, зокрема, за датою останнього оновлення, кількістю скачувань або рейтингу. Softpedia показує власні скріншоти, а не з Google Play Market. Всі APK-файлів, які ви можете завантажити, є справжніми (не перепаковані, не змінені) і мають цифровий підпис розробника.

Це означає, що після встановлення APK з Softpedia ви будете отримувати оновлення через Google Play Store, як і додатки, які ви зазвичай встановлюєте звідти. Крім того, перед публікацією на сайті, всі файли скануються кількома антивірусними програмами, в доказ цього надається посилання на журнал сканування при натисканні на кнопку Download.

Uptodown

Сайт Uptodown був створений в 2002 році зі штаб-квартирою в Іспанії. В даний час він входить до 180 найбільш відвідуваних сайтів у світі, згідно рейтингу Alexa. Понад 90 мільйонів користувачів з усього світу щомісяця використовують Uptodown для доступу до величезного каталогу, який нараховує більше 30 000 додатків в форматі APK. Всі файли перед публікацією на сайті перевіряються на наявність вірусів через сервіс VirusTotal, який містить базу 50 антивірусних програм.

Uptodown дає повний доступ до всіх додатків Android, включаючи їх останні оновлення, без необхідності заводити обліковий запис Google. В доповнення до сайту Uptodown має офіційний клієнт для Android, в якому ви можете отримати доступ до ряду корисних інструментів, таких як автоматичні оновлення та можливість встановити попередні версії.

Ще одна корисна фішка Uptodown — це можливість відкоту до більш старої версії програми. Якщо оновлення принесло більше шкоди, ніж користі, ви можете повернутися до попередньої версії, поки розробники все не виправлять. Сервіс використовує так звані нейтральні скріншоти, які показують, як дійсно виглядає додаток, замість рекламних скріншотів від розробників.

Aptoide

Aptoide завдяки чудово продуманому інтерфейсу завоював серця мільйонів користувачів. З моменту запуску в 2009 році, сервіс невпинно набирає число завантажень (6 мільярдів) і активних користувачів (понад 200 мільйонів).

Aptoide має не тільки веб-сайт, але і офіційний клієнт для Android, в якому є можливість автоматичного оновлення програм через їх сервіс. Однією з його унікальних функцій є включення/відключення контенту для дорослих. Сервіс підтримує російську мову і розумні пропозиції, засновані на історії ваших попередніх завантажень.

Надійні програми маркується зеленим значком, існують також покажчики на те, чи додаток позначається як спірне або шкідливе. Якщо APK-файл не був перевірений, Aptoide позначає його статусом «невідомо», не видаляючи його, так що будьте уважні. Магазин Aptoide переведений на безліч мов (понад сорок), доступний навіть для списку країн, де Google Play має обмежену присутність, наприклад, в Китаї та Ірані.

GetJar

GetJar – незалежний магазин додатків для мобільних телефонів, що базується в Литві. Сервіс був запущений в 2004 році як платформа для бета-тестування, але в 2014 році, китайська компанія Sungy Mobile придбала GetJar і вивела його на новий рівень.

Тепер сервіс надає майже 1 мільйон мобільних додатків для всіх основних мобільних платформ, включаючи Android. В гарний день кількість скачувань може перевищувати 3 мільйони. Завантаження досить швидка і безпечна. GetJar дуже популярний серед користувачів і є відмінною альтернативою стандартному магазину Google Play.

F-Droid

F-Droid — один з найстаріших репозиторіїв APK-файлів. Він має відкриті вихідний код, як і будь-який додаток на платформі. Тому він більше підійде для програмістів, ніж звичайним користувачам. Тим більше в ньому немає популярних ігор, тому що вони не розкривають свій вихідний код. Є й інший недолік — сайт дозволяє незалежним розробникам публікувати свої проекти, при цьому він не особливо стежить за їх якістю.

Додатки найчастіше являють собою невеликі проекти і низькорівневі утиліти, створені для того, щоб максимально точно налаштувати ОС Android. F-Droid — це добровільна некомерційна організація, до якої може приєднатися будь-яка людина, щоб допомогти або пожертвувати гроші на розвиток.

Читайте також

У тренді