5 кращих калькуляторів калорій на Android і iPhone

Коли справа доходить до підтримання здорового ваги протягом усього життя, все зводиться до кількості споживаних калорій. Управління вагою — це баланс між кількістю калорій, які надходять в організм і які витрачаються в процесі життєдіяльності. Хочеш бути здоровим — вважай калорії.

Ключ до ефективного підрахунку калорій не в тому, щоб з одержимого манією стежити за кожним з'їденим грамом. Весь секрет полягає в співвідношенні між отриманою і витраченою енергією. Якщо в організмі постійно накопичуються залишки «палива», вони перетворюються в жир.

Однак займатися цим вручну непросто: процес вимагає досить багато часу. Ось чому найчастіше люди відмовляються від цього заняття. Але після появи калькуляторів калорій на смартфонах — ситуація різко змінилася. Тепер, коли у вас завжди під рукою розумне застосування, вести здоровий спосіб життя стало набагато простіше.

LifeSum

LifeSum входить в список кращих інструментів для тих, хто піклується про здоров'я, отримавши відмітку «Вибір редактора» в Google Play Store. Така популярність стає зрозумілою незабаром після початку використання програми. Спочатку ви заповнюєте профіль з основною інформацією, яка дозволить додатком визначити щоденну енергетичну цінність їжі. Також підраховується час, який потрібно витратити для досягнення певної мети.

Ви можете легко додавати в список продукти, які вживаєте, або шукати їх в передвстановленою бібліотеці. Щоб зробити процес ще швидше, програма вказує останні спожиті продукти. Також можна переглянути їжу, якої ви віддаєте перевагу.

Вибравши опцію «Створити новий», додайте продукт, якого ще немає в списку. Вкажіть його енергетичну цінність, після чого програма буде враховувати оновлені дані при аналізі раціону.

Щоденник демонструє співвідношення спожитих і спалених калорій, так що ви швидко зрозумієте, скільки зайвої енергії залишається в організмі і відкладається в жир.

Не менш проста і зручна функція перевірки фітнес-даних. LifeSum синхронізується з Google Fit, Fitbit і S Health. Підключайте програму до інструменту для планування фізичного навантаження, щоб отримати ще більше корисної інформації.

Додаток доступно для Android і iPhone.

MyFitnessPal

MyFitnessPal — одна з найпопулярніших програм не тільки для підрахунку калорій, але і для моніторингу загального стану здоров'я. Створене однойменною компанією, воно спочатку призначалося для власників iPhone, але тепер доступний і на Android.

Додаток містить велику бібліотеку продуктів харчування з детальною інформацією про кожному. База даних продуктів і страв налічує близько 6 млн одиниць і постійно розширюється. Вибирайте страви або вводите назви вручну, щоб програма їх запам'ятала і враховувала при підрахунку калорій.

MyFitnessPal показує всі розрахунки, які виконує для складання енергетичного балансу. Ви можете бачити кількість отриманих калорій, спалених після того чи іншого вправи, а також загальний баланс. Користувач на одній сторінці отримує всю необхідну інформацію.

Синхронизируйтесь з друзями, щоб скидати зайві кілограми разом і підтримувати один одного. Вводити дані можна як з комп'ютера, так і з мобільних пристроїв. Шукайте продукти в базі даних або скануйте штрих-коди. Дозволяється додавати нові страви в необмеженій кількості.

Додаток доступно для Android і iPhone.

Fooducate

Fooducate— програма для підрахунку калорій, яку дійсно цікаво використовувати. Вона пов'язана з досить численним співтовариством, де можна спілкуватися з однодумцями, обмінюватися інформацією та коментарями до фотографій.

Після запуску програми необхідно вказати вихідні дані для заповнення профілю. Fooducate підраховує рекомендоване добове споживання калорій, а спеціальний калькулятор розраховує енергетичну цінність різних страв. Ви будете точно знати, що їсти на сніданок, обід і вечерю для підтримки нормальної ваги. З таким помічником досягти наміченої мети набагато простіше!

У спільноті ви знайдете людей, які діляться досвідом, розповідають про успіхи і невдачі в боротьбі із зайвою вагою, про те, які продукти харчування їм сподобалися, а які ні. Коли ви бачите, що хтось відчуває проблеми, схожі з вашими, вам буде легше долати труднощі. Ви ніби потрапляєте до групи однодумців, що підтримують один одного.

Якщо вас цікавить саме функція підрахунку калорій, Fooducate залишається на висоті. Завдяки старанням учасників спільноти картотека продуктів велика та регулярно поповнюється. У розділі Health Tracker відображається кількість калорій, які надходять в організм разом з їжею і витрачаються на різні види діяльності.

Використовуючи додаток разом з іншими членами спільноти, ви відчуваєте відповідальність. Прагнення продемонструвати свої успіхи іншим людям — потужна мотивуюча сила. Якщо ви ставитеся до того типу людей, які воліють піклуватися про здоров'я в групі однодумців, то вам однозначно варто спробувати Fooducate.

Lose It!

Lose It — ще одна програма з приємним і зрозумілим інтерфейсом. Замість того, щоб вводити кількість їжі, що з'їдається, вказуйте її на циферблаті: просто повертайте стрілку пальцем, щоб вказати необхідну кількість тих чи інших продуктів.

Інформація про жирі, холестерин, білках, вуглеводах і інших речовинах відображається для кожного вибраного продукту ще до того, як ви додасте його щоденник. Це робить вибір корисних страв дуже простим.

Використовуйте сканер штрих-коду для розпізнавання продуктів. Визначайте їду по фотографії. Підключайте трекери Fitbit, Misfit та інші. Отримайте рекомендації з оптимального розміру порцій. І це ще далеко не всі корисні функції Lose It!

Дізнавайтеся, скільки білків, жирів і вуглеводів ви споживаєте за день. Графіки допоможуть визначити, чи маєте ви схильність до певних продуктів. Можливо, ви їсте занадто багато жиру і білків — тоді раціон слід відкоригувати так, щоб організм отримував достатню кількість всіх поживних речовин.

База продуктів налічує близько 7 млн найменувань: це і готові страви, та товари від брендів з різних країн. В преміум-версії доданий ряд функцій: планувальник харчування, відстеження кількості спожитої рідини і т. д.

Ще одна корисна особливість програми — зрозумілі графіки демонстрації прогресу при досягненні визначеної мети. Не потрібно дивитися на цифри, щоб зрозуміти, скільки приблизно енергії залишилося до заповнення «паливного бака». При досягненні верхньої позначки точно слід припиняти їсти.

Додаток можна завантажити для Android або iPhone.

Samsung Health

Samsung Health — додаток, створене для смартфонів Samsung і вперше з'явилося у флагманах Galaxy S6 і S6 edge. У цих пристроях воно встановлено за промовчанням. Програма тісно пов'язана з акселерометром і може в кінці дня видавати інформацію про кількість зроблених кроків, що стимулює більше прогулюватися.

Крім корисних інструментів для підрахунку кроків і визначення кількості кисню в крові, Samsung Health пропонує дещо ще. Фактично з ним смартфон перетворюється в трікодер. Якщо ви знайомі з франшизою «Зоряний шлях», то повинні знати, що так називається багатофункціональний медичний пристрій з майбутнього.

Але повернемося до реальності. Що вміє Samsung Health? Насамперед він містить інструмент для підрахунку калорій — не менш функціональний і простий у використанні, ніж інші перераховані в цій статті програми. Для відстеження раціону необхідно всього кілька рухів пальцем.

Вибирайте продукт, а потім розмір порції, зрушуючи повзунок вправо або вліво. Відстежуйте прогрес протягом дня, щоб дізнатися, скільки ви вже з'їли і скільки можете з'їсти. Також на екран виводиться баланс основних поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів.

Програма може зрозуміти, коли користувач пересувається кроком або бігає. Це враховується при підрахунку витраченої енергії. Також доступний моніторинг їзди на велосипеді. Вказуйте кінцеву мету фізичних навантажень, щоб зрозуміти, коли вдасться досягти її. В розділі «Спорт» є інструменти для численних видів активності. Тут ви знайдете лічильники калорій для футболу, баскетболу, бальних танців, рафтингу і т. д.

Читайте також

У тренді