9 кращих клавіатур для Android

Більшість користувачів Android зазвичай задовольняються стандартним додатком для клавіатури, встановленим у смартфоні або планшеті. Проте в Google Play Store є чимало вдалих додатків для цих цілей. Ці альтернативні варіанти мають різні цікаві функції, красиві теми, великий вибір налаштувань і розширений функціонал.

У цій статті зібрано список з надійних і безпечних додатків від сторонніх розробників. Ви можете використовувати їх для швидкого набору тексту, перекладу з різних мов та інших завдань. Запевняємо вас, вони будуть набагато зручніше, ніж стандартна клавіатура.

Gboard

Клавіатура Gboard є розробкою компанії Google і вона впевнено посідає перше місце у цьому списку. Складно очікувати щось ще, крім самого кращого, від компанії, яка розробляє ОС Android. Одними з найважливіших переваг Gboard є режим набору тексту однією рукою, підтримка жестів і голосового введення. Якщо руки зайняті, повідомлення можна просто продиктувати. Є також можливість відкріпити клавіатуру від нижньої частини екрану, щоб перемістити її на інше місце. Це значно спрощує роботу на телефонах з великим екраном.

Популярність Gboard обумовлена ще й тим, що в неї вбудований пошук в Google, що дозволяє шукати щось в інтернеті, не виходячи з програми. Існує також пошук GIF-зображень, є голосовий введення і вбудований перекладач з допомогою якого можна переказувати повідомлення з використанням сервісу Google Translate, не виходячи з месенджера. Завдяки досвіду Google це додаток підтримує більше мов, ніж будь-яка інша клавіатура. Більш ніж 500 мов – це результат, з яким ніхто не може конкурувати.

З додаткових можливостей можна виділити установку темного фону, додавання персонального зображення в якості фону клавіатури, голосовий набір тексту, вгадування фраз. І це єдине додаток, який забезпечує блокування образливих слів при введенні тексту. За замовчуванням ця блокування включена автоматично, але за бажання її легко можна відключити. Додаток поширюється абсолютно безкоштовно. Вам не доведеться переглядати рекламу або купувати додаткові функції.

SwiftKey

Додаток SwiftKey використовує штучний інтелект, завдяки якому воно фіксує важливу інформацію і враховує її, щоб вгадати наступне слово. Як тільки ви почнете набирати слово, воно видасться повністю. Користувачі відзначають зручність такого введення тексту і точний підбір слів. З часом штучний інтелект починає працювати ще краще завдяки навченості. В результаті вам рідко доведеться друкувати слова повністю, т. до. це автоматично буде робити SwiftKey, що заощадить немало часу. Варто відзначити і політику конфіденційності. SwiftKey не зберігає інформацію, введену в полі пароля. Також програма запам'ятовує номери кредитних карт. Ви можете зберегти набраний текст у хмарі і видаляти його в міру необхідності.

SwiftKey також підтримує жести для більш швидкого набору тексту. Якщо ви віддаєте перевагу «свайп» звичайному друкування, це додаток точно заслуговує уваги. Підтримується 300 мов світу, більш того – можлива одночасна робота відразу з 5 мовами. Власникам великого екрану смартфона або пальців рук, для більш зручної роботи може бути корисна можливість міняти не тільки розташування клавіатури на екрані, але і її розмір.

TouchPal

Додаток TouchPal було розроблено ще на зорі існування ОС Android і воно продовжує регулярно отримувати оновлення. TouchPal варто відзначити зручний введення тексту, а також підтримку великої кількості тем оформлення. По частоті оновлень це додаток в цілому відповідає Gboard. Це означає, що користувач буде регулярно одержувати велику кількість оновлень безпеки, функціоналу і нових тим.

Безперервний введення тексту працює добре і в цілому може бути порівнянними з іншими додатками з цього списку. Підтримується близько 100 мов. Крім сильної мовної підтримки в цілому, є можливість одночасної роботи з декількома мовами. Але є один недолік – відсутність вбудованого перекладача.

TouchPal також пропонує великий вибір анімацій натискання клавіш, додаткових шрифтів, стікерів та емодзі. Це відмінний вибір для людини, яка бажає зробити клавіатуру більш персоналізованою.

Fleksy

Fleksy офіційно є найшвидшою клавіатурою в світі. Швидкість введення тексту просто вражаюча навіть для користувачів з товстими пальцями. Порівняно з GO Keyboard або SwiftKey, Fleksy дійсно демонструє високу швидкість набору тексту. Інтуїтивно зрозуміле розташування букв спрощує введення повідомлень.

Це інструмент для справжніх «текстових маніяків». Якщо ви щодня витрачаєте кілька годин на набір повідомлень, ця програма може бути досить корисною. Вона допомагає збільшити швидкість набору тексту завдяки зручним великим кнопкам, запам'ятовування слів і фраз, а також ряду інших функцій. Використовуйте різні теми, стікери, GIF-анімацію.

Додатково ви отримуєте більше 50 різних різнокольорових тим, три розміри клавіатури, понад 800 GIF-анімацій та эмоджи. Також ви можете створювати швидкі клавіші, переходити в інші додатки, копіювати/вставляти текст. Підтримується близько 40 мов.

Додаток має строгу політику конфіденційності. Воно не збирає жодних особистих даних без вашого дозволу. Програма розповсюджується безкоштовно і без докучливих рекламних оголошень.

Chrooma

Додаток Chrooma дуже схоже на Gboard, але вигідно відрізняється від нього великою кількістю настроюваних параметром. Тут ви знайдете масу корисних функцій. Серед них: введення жестами, зміна розмірів клавіатури, інтелектуальне введення і автокорекція тексту. Chrooma також включає деякі додаткові функції: окрема рядок клавіш з цифрами, підтримка эмоджи, пошук GIF, режим введення однією рукою. Підтримується до 60 мов.

Найцікавіше — це адаптивний колірний режим. Клавіатура автоматично підлаштовується під колірну схему програми, що використовується при введенні тексту, і виглядаєте це так, ніби вона є частиною запущеної програми: фон стає синім для Twitter, зеленим для Spotify, жовтим для Google Keep. При нічному режимі кольори стають більш приглушеними. Якщо ж автоматично колір змінився неправильно, його легко відкоригувати вручну.

Ви зможете швидко видаляти слова, речення та цілі фрагменти тексту. Є елементи штучного інтелекту, які аналізують введений вами текст і враховує її при подальшому використанні програми.

Ai.type

Ai.type автоматично підлаштовується під особливості набору тексту кожного користувача. Завдяки цьому набір тексту значно прискорюється. Програма вміє аналізувати кожну букву, виправляючи не все слово цілком, а тільки його частину, якщо це необхідно. Додаток було створено ще на зорі існування Android і розвивалося все це час.

Одне з головних відмінностей Ai.type – платна преміум-версія. Вона недорога, але при цьому надає користувачеві великий набір тем і додаткових функцій. Маючи близько п'ятдесяти додаткових шрифтів, більше ста звукових ефектів, близько десяти спливаючих анімацій і величезна кількість тем, Ai.type перевершує багато інших клавіатури в плані оформлення. Тут можна налаштувати вигляд клавіатури саме так, як ви цього хочете. Але варто зазначити, що в пробної версії всі функції доступні тільки протягом 14 днів.

Крім великої кількості тем оформлення є і безперервний введення тексту, який працює не гірше, ніж в інших додатках з цього списку. Єдиним недоліком можна назвати відсутність функції видалення в режимі безперервного введення. Доведеться відривати палець від екрану, щоб видалити текст. Але значних незручностей це не створює, і більшість користувачів просто не помітять такої особливості. На жаль, в програмі немає ніяких функцій перекладу тексту. Якщо потрібно буде перевести текст, то доведеться використовувати старий добрий метод «копіювати/вставити».

Multiling O

Multiling O — це універсальний варіант, якщо вам потрібно кілька мов. Насправді це додаток підтримує понад 200 мов на момент написання цієї статті, що набагато більше, ніж у майже будь-який інший клавіатури.

Крім чудової мовної підтримки, ви отримаєте набір жестів, можливість налаштування розкладки в стилі ПК і зміна її розміру, теми, emoji, різні розкладки і числову рядок. Це відмінний варіант для поліглотів.

Smart Keyboard Pro

Smart Keyboard Pro існує дуже давно, є однією з найдавніших і простих клавіатур для Android. На щастя, вона як і раніше отримує регулярні оновлення.

Крім базового функціоналу, ви отримаєте emoji, автоматичне виправлення, прогноз наступного слова і багато іншого. Є можливість встановити свої скіни, режим T9, компактний режим, підтримку апаратних клавіатур. Додаток не так цікаво, як багато інших, але якщо вам потрібно щось просте, то воно вам підійде.

Redraw

Redraw — одна з найпростіших клавіатур, компенсують цей недолік сотнями тим і великою кількістю емодзі. Цього повинно бути достатньо, щоб вона виглядала так, як вам хочеться. Крім цього, додаток поставляється з вбудованим перекладачем і підтримкою Google.Документів.

Читайте також

У тренді