16 кращих безкоштовних антивірусів для Android

Що ви робите, коли купуєте новий смартфон на Android? Насамперед завантажуєте улюблені програми, які часто використовуєте. У списку може бути багато всякої всячини для соціальних мереж, таких як Facebook, WhatsApp, Instagram. А ще — улюблені ігри, софт для редагування фотографій і обміну файлами. Але чи замислювалися ви про забезпечення безпеки свого девайса?

Антивіруси залишаються одним з найпопулярніших типів додатків на Android. Незалежно від того, потрібні вони чи ні, ця тема обговорюється постійно. Як правило, антивірус не вимагається, якщо ви дотримуєтеся правил безпеки, завантажуєте все Play Market, включаєте необхідні для захисту від вірусів налаштування. Тим не менш, є ті, хто любить ризикувати і не робить цього.

Kaspersky Mobile

Kaspersky Mobile — найбільш впізнаване ім'я в світі антивірусів. Є безкоштовна і платна версія з великою кількістю функцій. Список опцій включає безкоштовне сканування на наявність шкідливого ПО, в той час як платна версія отримує захист у реальному часі, антифішинг, хмарну захист і захист від крадіжок. Доповнюють список дрібніші функції — наприклад, звуковий сигнал, який допомагає знайти втрачене пристрій. Додаток досить важке, тому власники застарілих девайсів можуть зіткнутися з проблемами при використанні повної версії.

У базовому варіанті Kaspersky Mobile Antivirus пропонує постійний захист, сканування додатків і моніторинг температури пристрою. Поряд з цим підтримує захист від фішингу, крадіжок і захист конфіденційних даних.

Є інші функції, які вам обов'язково сподобаються. Наприклад, коли ваш девайс знаходиться під загрозою із-за будь-якого шкідливого ПО, звучить сигнал тривоги.

Dr Web Security Space

Dr Web Security Space пройшов довгий шлях з тих пір, як ми вперше розмістили цей список три роки тому. Те, що починалося як проста антивірусна програма, стало одним з найбільш комплексних додатків на мобільних пристроях. Воно має два види сканування і захист у реальному часі, забезпечує постійну безпеку зовнішнього накопичувача. Включає функції захисту від спаму, безліч варіантів захисту від крадіжок (у тому числі віддалену блокування, видалення повідомлень), перевірку хмарного сховища і навіть підтримку брандмауера.

Security 360

360 Securityна сьогоднішній день — одне з найбільш популярних програм в нашому списку. Доказом тому служать більш ніж 100 мільйонів завантажень і 10 мільйонів оцінок з загальним рейтингом у 4,6. Дуже гарна оцінка! 360 Security володіє безліччю функцій, включаючи можливість сканування файлів пристрою на наявність шкідливого софту, сканування додатків і ігор, включення захисту в режимі реального часу і навіть захист від крадіжок.

При бажанні ви можете використовувати вбудовану очищення і прискорення, але дієвість таких функцій не особливо доведена. Можливо, найбільш корисною опцією є блокування програми, яка дозволяє встановити пароль на будь-яку програму для захисту від настирливих людей.

Norton Security

За останні кілька років Norton Securityзазнав позитивні зміни. Одне з них — більш потужна безкоштовна версія. Це «важка зброя», але, схоже, воно працює краще, ніж раніше. Доступні віддалене блокування девайса, сигнали для пошуку зниклих пристроїв і функції конфіденційності. Платна версія має набагато більше можливостей. Приємно бачити, що Norton слухає конструктивну критику.

Якщо ви ніколи не користувалися якимось антивірусом, тоді вперше краще встановити його. Воно безкоштовно протягом декількох днів, а подальша преміум-версія коштує 30 доларів в рік. Додаток забезпечує можливість підключення до 10 пристроїв, і ви можете захистити їх все в преміум-версії.

Вбудований інструмент App Advisor гарантує, що встановлений софт не містить вірусів, а також відображає в магазині Google Play тільки захищені програми. Поряд з безпекою Norton забезпечує хорошу конфіденційність, надаючи безкоштовну блокування додатків, менеджер паролів і інші корисні функції.

McAfee

McAfee — це чудовий спосіб отримати класну захист безкоштовно, хоча платна версія додає досить потрібні опції. Вона включає підтримку телефону і резервне копіювання. McAfee додав софт невдалий «підсилювач потужності». Ігноруйте його, тому що він марний, але захист, яку пропонує програма, насправді дуже хороша.

Це визнане антивірусну програму з ефективними функціями, а також службами резервного копіювання даних вашого пристрою. Існує безліч варіантів захисту, включаючи блокування програм, конфіденційність, захист у реальному часі, захист хмари, а також захист від крадіжок.

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes має виключно хорошу репутацію серед користувачів ПК завдяки своєму легкому, розумному підходу до пошуку шкідливих програм. Версія для Android не сильно відрізняється. Старт програми був невдалим, але минув час і з тих пір на Google Play був отриманий пристойний рейтинг 4,2 бала і скоєно п'ять мільйонів завантажень.

Як ми вже говорили, головна увага приділяється антивірусним програмам, тому основними функціями Malwarebytes є сканування девайсів і їх захист в режимі реального часу. Іншими словами, це просте додаток, якому вдається працювати без пожирання всіх системних ресурсів. Це особливо важливо для застарілих пристроїв, а також для тих, хто не хоче, щоб телефон «зависав» під час запуску антивіруса.

Eset Mobile Security

В Eset Mobile Security and Antivirusви отримуєте сканування і захист в режимі реального часу, що є стандартом для такого типу програм. Антивірус оснащений інтерфейсом для планшета, який рідко зустрічається. Безкоштовна версія має базовий функціонал, що цілком достатньо, якщо вам потрібно щось просте для забезпечення захисту. Платні передплатники отримують захист від крадіжок і розширені функції безпеки.

Bitdefender Antivirus

Bitdefender Antivirus, можливо, самий легкий варіант у цьому списку. Він має рівно дві функції, які призначені для сканування і очищення пристрою про вірусів. Захист в реальному часі сканує програми по мірі їх установки. Антивірус стежить за тим, як ведуть себе програми. Сканування відбувається швидко і займає всього кілька хвилин.

AVG AntiVirus

AVG Antivirus Security — ще одну антивірусну програму для Android світу з ПК, про яке багато хто знає. На сьогоднішній день воно має понад 100 мільйонів завантажень і гідний рейтинг 4,4 на Play Market. AVG трохи простіше за функціями в порівнянні з іншими відомими брендами і включає в себе захист у реальному часі, сканування пристроїв і постійне оновлення антивірусних баз.

Крім того, в ньому є вбивця завдань (який, за загальним визнанням, безглуздий), захист від крадіжки, видалення даних, моніторинг заряду акумулятора. Інтерфейс досить хороший, а платні передплатники можуть отримати додатково блокування програм, дзвінків, повідомлень і багато іншого.

CM Security

УCM Security був вірусний успіх, коли воно було одним з небагатьох безкоштовних антивірусів і кращим безкоштовним варіантом на той момент. Зараз у нього є конкуренти, але CM Security раніше досить надійний, коли справа доходить до захисту від шкідливих програм, оскільки високо оцінювався AV-TEST протягом декількох років.

CM Security включає в себе одне з кращих програм для блокування програм, які ми використовували (у нього навіть є підтримка сканера відбитків пальців). Софт не тільки блокує вхід, але і робить фотографії людей, які сунуть свій ніс в чужі справи. Додаток набагато легше, ніж деякі з його конкурентів, і абсолютно безкоштовно для всіх.

Avira Antivirus

Avira Antivirus — володіє такими основними функціями, як сканування, захист в реальному часі і можливість сканування зовнішнього накопичувача. Існують опції захисту від крадіжок, параметри конфіденційності, чорні списки і режим адміністратора. Це більш «важкий» антивірусну програму, але в роботі «тяжкість» майже не відчувається. Варто спробувати його хоча б заради Stagefright Adviser.

Порівняно з іншими додатками — це новачок на ринку. Але зростає швидкими темпами. Avira Antivirus надає для користувачів базові функції, а також деякі додаткові. У базовій версії він забезпечує сканування девайса в режимі постійного захисту. Крім того, є можливість перевірити зовнішнє пристрій, підключений до вашого смартфону.

KASPERSKY Mobile

KASPERSKY Mobile — назви, пізнаваного багатьма на антивірусному ринку для ПК. Avast для Android так само добре відомий і надійний при більш ніж 100 мільйонів установок і чотири мільйони відгуків з загальним рейтингом 4,5 в Google Play.

Функції включають звичайне сканування додатків, регулярні оновлення антивірусних баз, захист від крадіжок і можливість віддаленого блокування пристрою у випадку втрати.

AVAST безперечно є одним з найбільш «важких» форматів для Android, який ми знайшли, але у нього є безліч опцій, які надають досить надійну функціональність. Якщо ви запустите професійний режим, то отримаєте ще більше можливостей, включаючи віддалене відновлення даних, віддалені SMS, геофенсинг, виявлення реклами та блокування додатків. Ця «вага» робить його не кращим варіантом для тих, кому потрібно щось легше.

AndroHelm Mobile Security

AndroHelm Mobile Security— це менш відомий варіант з безліччю переваг. Основний функціонал зосереджений виключно на безпеці, які в реальному часі включають захист від шкідливих програм. Вона сканує софт при установці, часто оновлює антивірусну базу, має режим карантину, виконує резервне копіювання, захист від вірусів і багато іншого.

Однією з найбільш корисних функцій є можливість віддалено блокувати пристрій і видаляти файли. Структура ціноутворення трохи складна, і додатком не завадила б зміна дизайну, але функціональність знаходиться на високому рівні, тому антивірус повинен працювати дуже добре.

TrustGo Mobile Security

TrustGo Mobile Securityволодіє основними функціями, такими як сканування пристроїв, пошук існуючих загроз, захист в режимі реального часу і захист конфіденційності, яка показує, які дозволи використовуються додатками (що, за загальним визнанням, не буде настільки ж цікавим після Android 6.0).

Програма включає в себе такі додаткові інструменти, як системний менеджер, пошук телефону та резервне копіювання даних, якщо це потрібно. Додаток не настільки «важкий», як деякі з її конкурентів, але і легким його не назвеш. Воно на 100% безкоштовно у використанні. Це робить його одним з дійсно хороших антивірусів для Android.

Lookout

Lookout — звичний варіант для багатьох користувачів, тому що цей антивірус встановлений на багатьох пристроях Android. На щастя, програма не так вже і погана, їй вдається гідно виконувати свою роботу. Безкоштовна версія трохи більш комплексна, ніж у більшості конкурентів, включає в себе антивірус, захист від шкідливого софту і захист від крадіжок, хоча платна версія надає поліпшення всіх цих функцій.

Платні передплатники одержують повідомлення про спробу крадіжки, захист веб-браузера в режимі реального часу, радника з конфіденційність і можливість резервного копіювання даних. Це непоганий варіант, він навіть легше багатьох інших комплексних програм. Те, що додаток встановлено на пристроях, не робить його першокласним. Тим не менш, він працює досить стабільно, щоб дати йому справедливу оцінку.

AVL

AVL — це саме те, що, можливо, шукають ті, чия головна мета — захист від шкідливого ПЗ в якості єдиної функції. Якщо вас більше не цікавить захист від крадіжок, розпізнавання особистих даних або будь-яка інша опція, яка просто споживає більше місця, тоді ви можете використовувати AVL для вашого Android. Воно виявляє шкідливе ПЗ в 99,8% випадків в останній версії.

Додаток не впливає на продуктивність вашого девайса і не скорочує час автономної роботи телефону. Воно робить всі необхідні для захисту нарівні з іншими програмами. Ви отримаєте додаткові функції, якщо виберете останню версію про-AVL.

Читайте також

У тренді