Пошук по картинці з телефону на Android або iPhone

Пошук картинок — це можливість знайти в інтернеті зображення, максимально підходящі до набраний вами запитом. Таку можливість надає більшість пошукових систем, і це просто чудово. Але якщо у вас вже є картинка і ви хочете знайти її оригінал або що-небудь схоже — це називають реверсивним пошуком.

Реверсивний пошук прекрасно працює на настільному комп'ютері. Заходьте на images.google.comнатискаєте на іконку з камерою і вказуєте URL-адреса зображення або завантажуєте з жорсткого диску свого комп'ютера і Google відразу ж все знаходить.

Але що робити, якщо потрібно знайти оригінал картинки, а під рукою тільки телефон? У вас не вийде це зробити описаним вище способом, тому що в мобільному браузері Chrome немає іконки з камерою. У таких випадках на допомогу приходять спеціальні програми, про які ми зараз і поговоримо.

CamFind

CamFind — одне з найстаріших і найвідоміших програм для зворотного пошуку зображень, яке доступно безкоштовно як для Android, так і для iPhone. Ви можете сфотографувати будь-який об'єкт через вбудовану камеру і завантажити його на сервери CloudSight одним натисненням.

Після цього він використовує власний движок для розпізнавання, щоб не тільки розповісти вам, що зображено на знімку, але і запропонує сайти, які можуть надати більш детальну інформацію з цього предмету. Про програму встигли написати Forbes, TechCrunch, Lifehacker і багато інших ЗМІ.

Pinterest Lens

Інструмент візуального пошуку в Pinterest — це безумовно, сама просунута технологія, коли-небудь розроблена для цих цілей. На відміну від інших подібних сервісів, в яких у вас немає вибору, окрім як пошук всього зображення, тут ви можете вибрати тільки певну область, на фотографії, яку потрібно знайти. В результаті ви побачите схожі картинки тільки виділеної частини, а не всієї фотографії.

Щоб почати використовувати зворотний пошук в Pinterest, спочатку необхідно створити безкоштовну обліковий запис у сервісі, а потім додати зображення в свій профіль. Як тільки це буде зроблено, ви можете використовувати інструмент візуального пошуку, щоб знайти схожі зображення з бази даних Pinterest.

Ця функція працює у веб-версії, а також в офіційному додатку для Android і iOS.

Google Lens

Google Lens використовує технологію на базі штучного інтелекту, яка з допомогою камери смартфона і машинного навчання, може визначити, який об'єкт знаходиться в об'єктиві. По суті, це свого роду зворотний пошук зображень у реальному часі або доповнена реальність (AR).

Наприклад, якщо ви побачите плаття, яке сподобається під час шопінгу, Google Lens може визначити його модель і інші предмети одягу. Хочете дізнатися, що це за дерево або квітку? Не питання! У музеї можна отримати інформацію про картину, яка важить перед вами. Перебуваєте в подорож перед цікавою пам'яткою? Просто сфотографуйте її, і отримаєте докладну інформацію про неї.

Додаток доступно для Android і iOS.

Reverse Image Search Extension

Reverse Image Search Extension — єдине платне додаток з огляду, але коштує вона всього 1 долар. Тим не менше за цю скромну вартість, воно пропонує деякі функції, які ви навряд чи знайдете у будь-якого іншого безкоштовного конкурента. Одна з кращих функцій полягає в тому, що розширення може шукати зображення не тільки в галереї, але і в таких браузерах, як Safari, Chrome або Opera.

Для пошуку за допомогою цього розширення все, що вам потрібно зробити, це просто вибрати фотографію або зображення і вибрати опцію Search Image. Результати пошуку ви зможете подивитися в улюбленому браузері або всередині програми, а не тільки в Safari. Поряд з Google, підтримуються додаткові пошукові системи, такі як Яндекс і Tineye. В цілому це відмінне розширення, яке пропонує чимало зручних функцій і дійсно коштує своїх грошей, якщо вам потрібні всі ці зручності.

Search By Image

На Android майже такі ж можливості, як у Reversee для iOS, надає додаток Search By Image. В ньому також можна зробити знімок і шукати схожі на нього, можете взяти зображення зі своєї фотогалереї або повідомлення в WhatsApp, Facebook і ВКонтакте. Імпортоване зображення можна обрізати чи повернути, перш ніж почати пошук. Використовуються (на вибір) три пошукових рушія Google, TinEye і Яндекс.

З деякими завданнями Search By Image справляється навіть краще, ніж Reversee. Наприклад, з визначенням оригінальності фото або дати створення файлу. Search By Image також виробляє пошук по частині картинки — ця можливість може бути корисною, наприклад, якщо ви хочете знайти вихідний знімок частини колажу.

Image Search

Image Search — просте додаток, що використовує для пошуку схожих зображень движок від Google. Перед пошуком копій можна обрізати потрібну частину. Можна одночасно вести пошук по декількох зображень і передавати їх в інші програми. В останніх оновленнях Image Search покращився користувальницький інтерфейс і з'явилося кілька нових функцій, включаючи завантаження у фоновому режимі з повідомленням по закінченні завантаження.

Reversee

Reversee — додаток для iPhone, яке позиціонує себе як «посередник між вашими фотографіями і Google Images», але воно дає набагато більше інформації, ніж звичайний посередник. Вибрати картинку можна кількома способами, включаючи завантаження файлу з галереї на телефоні, вказання URL або вставити з буфера обміну.

Перш ніж завантажити картинку, її можна змінити з допомогою вбудованого редактора. Наприклад, можна знизити дозвіл, тим самим зменшивши розмір завантажуваного файлу і, відповідно, обсяг переданих по мережі даних. Можна навіть обрізати, щоб завантажити тільки певну частину фотографії.

Після завершення завантаження, відкриється сторінка з результатами пошуку. Ви можете відкривати знайдені сторінки в Safari або Chrome, додавати їх в Reading List для подальшого перегляду, копіювати URL-адресу в буфер обміну, відправляти їх по електронній пошті і так далі.

У Reversee також є розширення для iOS, за допомогою якого можна викликати програму з Photos, Safari, Chrome і будь-якого іншого застосування, що підтримує експорт зображень.

Додаток можна завантажити з App Store абсолютно безкоштовно. При оновленні до платної версії з'явиться ряд додаткових функцій, включаючи можливість пошуку відразу декількома системами (Google, Bing, Yandex).

Veracity

На відміну від більшості додатків в цьому списку, Veracity не підтримує спільне використання, тому вам доведеться запускати його вручну кожен раз, коли захочете виконати пошук. Зображення можна завантажити з галереї, хмарного сховища Dropbox або буфера обміну.

Що дійсно виділяє Veracity з натовпу, так це те, що замість того, щоб направляти вас на сайт Google, воно поверне результати пошуку у власному інтерфейсі. Якщо ви тільки що приїхали з Парижа і хочете більше дізнатися про Ейфелевої вежі, сміливо завантажуйте зроблений вами знімок в Veracity і програма видасть безліч посилань на сайти з описами однієї з найвідоміших паризьких визначних пам'яток.

Reverse Photos

Якщо ніяк не можете знайти підходяще додаток для мобільної платформи вашого гаджета і все, що у вас є, це тільки браузер для мобільних пристроїв, спробуйте сервіс Reverse Photos, оптимізований під смартфони.

За допомогою цього сервісу можна завантажувати картинки і шукати ідентичні або схожі зображення, використовуючи алгоритм Google. Інструмент сумісний з усіма сучасними мобільними браузерами, включаючи Chrome, Safari і Firefox.

Втім, є й альтернативний варіант. Послідовно виконайте наступні дії:

  1. Запустити на смартфоні мобільний браузер.
  2. Перейдіть на www.google.com/ncr.
  3. Запитайте у браузері повну версію сайту.
  4. Перейдіть на вкладку «Картинки».
  5. Натисніть на іконку з камерою.
  6. Виберіть потрібний файл і натисніть кнопку «Завантажити».

Після виконання описаних вище дій, перед вами з'явиться вікно з результатами пошуку.

Читайте також

У тренді