10 кращих безкоштовних фоторедакторів онлайн

Навіть починаючому фотографу іноді вдається зробити гарний кадр з ідеального ракурсу, вимагає мінімальної корекції. Перед тим як показати результати творчості друзям, все, що потрібно зробити, — обрізати краю і трохи підсилити яскравість. Всі ці функції, звичайно, доступні в Adobe Photoshop. Однак він досить складний і є платним. На допомогу приходять безкоштовні онлайн фоторедактори, які мають такий самий або схожий функціонал, але набагато простіше у використанні.

У цій статті представлений огляд кращих онлайн-редакторів, практично нічим не поступаються знаменитому Photoshop. Побудований нами рейтинг вельми умовний, так як кожен з них включає відмінний від інших набір інструментів. Зрозуміло, назвати якийсь сайт стовідсотково ідеальним не можна. Протестувавши хоча б 5 штук, ви легко визначите того, в якому вам буде найзручніше працювати.

Pixlr Editor

Фоторедактор Pixlr зручний у використанні і володіє великим набором функцій, властивих професійними програмами, наприклад, таких як клонування об'єктів і заміна кольору. Підтримується робота з усіма відомими форматами, включаючи PSD, експорт в JPG, PNG, BMP, а також у власний багатошаровий формат PXD.

При цьому виглядає додаток дуже привабливо і включає різні інструменти: кисті і фільтри, які не доведеться довго шукати. Вас здивують варіанти шарів і масок, автоматичне або ручне налаштування кольорів.

Дратує лише одна обставина — величезна кількість рекламних оголошень, які займають добру половину екрану. Але чого ще чекати від безкоштовної версії? Якщо вам потрібні додаткові опції, то спробуйте Pixlr Pro за $5.

Сервіс доступний онлайн через будь-який браузер на ПК, а також у вигляді програми на iPhone і Android. Безсумнівне достоїнство — докладні інструкції, які допомагають швидко освоїти найбільш складні нюанси роботи. Навіть якщо ви вже маєте певний досвід фотомонтажу, не поспішайте відмовлятися від навчання.

Polarr

При першому відвідуванні редактора Polarr у вас буде можливість отримати детальну інформацію про кожної функції, а покрокове керівництво навчить регулювати яскравість, виправляти перспективу, видаляти плями, ретушувати портрети. Крім того, на власному YouTube-каналі Polarr опубліковані навчальні відеоуроки для початківців користувачів.

Є пакетне збереження зображень в трьох варіантах якості, а також приведення розміру до стандартного вигляду для розміщення в Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest та інших соціальних мережах.

У базовій версії функціонал обмежений, для підключення до розширених опцій необхідно сплатити преміум-версію вартістю $2.49 в місяць.

Photopea

Photopea — ще одна онлайн альтернатива Photoshop, оснащена рядом додаткових функцій і побудована на платформі HTML5, тому без проблем запускається в будь-якому сучасному браузері, не вимагаючи установки додаткових плагінів.

До послуг користувачів декілька різних кистей і фільтрів, зміна кольору, накладення шарів, автоматична або ручна настройка яскравості, кольору, насиченості, ефекти розмиття, різкість. За допомогою вдосконалених інструментів оформлення тексту можна створювати оригінальні банери.

Дозволяє зберігати результати обробки у форматі PSD, підтримує більшість відомих розширень (JPG, PNG, GIF, BMP SVG, XCF, Sketch). Зрозумілий інтерфейс, різноманітність інструментів і ті ж поєднання гарячих клавіш, що в Photoshop.

Sumopaint

Наступний графічний онлайн-редактор — це Sumopaint, що заслужив популярність у 30 мільйонів осіб. Хоча порівняно з професійними програмами діапазон його можливостей не настільки широкий, панелі інструментів з численними фільтрами і ефектами ідентичні стандартним Photoshop.

Перед застосуванням не забудьте оновити плагіни Flash до останньої актуальної версії. При роботі в безкоштовному режимі, крім рідного SUMO, підтримуються формати PNG і JPG, чого зазвичай цілком достатньо.

Результати обробки зберігаються в хмарі, що дозволяє ділитися фотографіями з друзями за допомогою автоматично згенерованих посилань. Є російська мова.

Fotor

Незважаючи на обмежений функціонал, Fotor містить кілька цікавих опцій, які будуть корисні при редагуванні одиночних або групових портретів. Наявні інструменти дозволяють ретушувати плями, згладжувати зморшки, коригувати форми обличчя і фігури, додавати написи, стікери, фоторамки.

Є дистрибутив для установки на ПК (для Windows), але він відмінно працює онлайн через будь-який браузер. У програми приємний інтерфейс і не вимагає великі обчислювальні потужності. Вам не доведеться змушувати комп'ютер пихкати як перевантажений паровоз і витрачати час на очікування завершення тієї чи іншої операції.

Fotor надає непоганий набір інтелектуальних фільтрів і ефектів, а також можливість створювати химерні фотоколажі і обробляти одночасно декілька файлів. За допомогою цього сервісу легко втілити свої дизайнерські ідеї щодо оформлення візитних карток, аватарок для соціальних мереж, плакатів, банерів і листівок.

Звичайно, Fotor не має звичних для фотошопа кистей або штампів, не гарантує високохудожніх ефектів, але з заявленими завданнями справляється на всі сто. Він хороший для простого редагування фотографій і стане в нагоді тим, кому не потрібні розширені функції. Є корекція портретних знімків, пакетна обробка зображень. Відредаговані картинки завантажуються на зберігання в хмарі.

BeFunky

BeFunky володіє величезною колекцією барвистих зображень, художніх шрифтів, растрових векторів для вільного використання. До того ж сайт інтерактивним, тобто ви зможете самостійно вибрати потрібні для роботи інструменти, закріпивши їх значки на панелі завдань.

Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, до того ж BeFunky володіє найвищою продуктивністю серед перерахованих тут сервісів і вражає безліччю приголомшливих інструментів для підвищення якості зображень. Функція колажу, елементи дизайнерського оформлення дозволять в кілька кроків перетворити звичайний знімок у яскраву листівку, колоритний плакат або слайд для презентацій Powerpoint.

Якщо ви займаєтеся розробкою рекламних банерів, створюєте макети для брошур або просто любите ділитися барвистими картинками з друзями, то вам чарівно треба придивитися до цього онлайн-редактору і випробувати його в справі.

Lunapic

Lunapic — повністю безкоштовний онлайн-редактор, який має в розпорядженні відмінну колекцію фонів, артов, статичних і анімаційних фільтрів. Навігаційне меню з його скромним зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від інтерфейсу багатьох аналогічних програм.

Результати від застосування деяких фотоефектів просто запаморочливі, вам доведеться побачити їх, щоб зрозуміти, наскільки вони гарні. Крім завантаження зображень з комп'ютера, ви можете вставити URL-адресу в спеціальну рядок і завантажити картинку з будь-якого сайту. Підтримуються розширення GIF, JPG, BMP, PNG.

iPiccy

iPiccy пропонує базовий і розширений інструментарій редагування графіки із зручними елементами управління для зміни налаштувань кольору, яскравості, контрастності. Крім встановлення різноманітних фільтрів і ефектів, ви зможете ретушувати особи на фотознімках: наприклад, загладжувати зморшки, приховувати плями або родимки.

Найприємніше, що в iPiccy всі функції доступні абсолютно безкоштовно. Інтерфейс гранично мінімізована, якщо ви шукали хороший фоторедактор без заморочок, то вважайте, що він перед вами. Ви легко відкоригуєте знімки за допомогою переміщення контрольних точок на кривій, інструментами клонування, фоновими ластики, чого цілком достатньо.

Можливості цього сервісу дозволяють зберігати картинки тільки в JPG і PNG. Розчарування чекає фанатів ВКонтакте, оскільки кнопка «Поділитися» розрахована тільки на Facebook. Але зате є можливість обробляти кілька файлів одночасно, а інтерфейс WYSIWYG забезпечує високу продуктивність.

PicMonkey

PicMonkey відмінно підходить для проектування макетів листівок, логотипів, запрошень, рекламних плакатів і листівок. Єдине, що викликає розчарування, — відсутність шаблонів з фіксованими розмірами, необхідних при підготовці зображень для соціальних мереж. Тепер вам не обов'язково володіти професійними навичками, щоб створювати приголомшливо красиві малюнки.

Приваблює простота в порівнянні з більш просунутими користувачами. Навіть при першому відвідуванні ви не зіткнетеся з якими-небудь труднощами. Доброзичливий, логічно вибудуваний зовнішній вигляд не дозволить заблукати серед інструментів і фільтрів ні дорослому, ні дитині. PicMonkey — справжній експерт у сфері побудови колажів, ніж затьмарює більшість конкурентів.

Тут ви знайдете різноманітні трафарети, фони, рамки, кліпарт, покликані полегшити процес створення логотипів для сайтів. Так, працювати відразу з 2-3 файлами ви не зможете, але все одно PicMonkey гідно того, щоб вважатися чи не кращим онлайн-фоторедактором.

Як і більшість інших веб-сервісів, PicMonkey має додаткові функції, недоступні при безкоштовному використанні. Познайомитися з розширеним набором інструментів ви зможете протягом семиденного пробного періоду. А потім, якщо це вам дійсно потрібно, доведеться придбати платну підписку. Є велика бібліотека рамок, фонів і шаблонів, що налічує не одну тисячу елементів, в наявності чудова галерея ефектів, фільтрів і інших прикрас.

Ribbet

Основна перевага Ribbet — простота і надійність. Завдяки ретельно продуманому оформленню, навіть дилетант без зусиль розбереться з усіма нюансами редагування.

Передбачена функція складання колажів, а також досить солідний набір корисних інструментів, у тому числі понад 70 різних шрифтів для оформлення малюнків написами, можливість створювати стікери, наклейки і багато іншого.

Зареєструвавшись, ви отримаєте доступ до безкоштовного хмарному сховищу, де зручно розміщувати і сортувати фотографії, а також обмінюватися ними з друзями. Звернувши увагу на Ribbet, ви точно не помилитеся з вибором. Це дуже гідний проект, з яким приємно працювати. З кожним оновленням він стає тільки краще.

Варто відзначити одну важливу деталь: щоб скористатися більш просунутим функціоналом, буде потрібно придбати преміум-пакет. Втім, базових опцій цілком достатньо для ефективного перетворення і поліпшення відзнятих вами фотографій. Сайт доступний з комп'ютера, iPhone і iPad, найближчим часом має з'явитися версія для Android.

Звичайно, Ribbet не можна розглядати як повноцінну альтернативу Photoshop, але тут присутні найбільш часто вживані функції, що дозволяє швидко отретушировать або прикрасити фото. Для новачків це прекрасний спосіб відточити майстерність.

Крім усього іншого, за допомогою фоторедактора можна автоматично оптимізувати параметри знімків для подальшого друку або розміщення в Facebook, Twitter , YouTube. У додатку доступно безліч рамок, наклейок і фонів.

Читайте також

У тренді