12 кращих крокоміром для підрахунку кроків на телефоні

Поява теорії 10 тисяч кроків зумовило популярність додатків, які допомагають користувачам вважати, скільки кроків вони пройшли за день. Було проведено безліч досліджень, які показали, що люди, що проходять по 10000 кроків у день, більш здорові, мають більш низький рівень холестерину і меншу схильність до серцевих захворювань. Однак послідовники теорії нерідко випускають з уваги той факт, що повільна ходьба не дасть вашому здоров'ю нічого. Потрібен швидкий крок, значно збільшує частоту пульсу. Ось чому краще враховувати дані лічильника тільки тоді, коли ви йдете швидко бігаєте або підтюпцем.

У цілому програмні крокоміри працюють не гірше, ніж розумні годинник, такі як Apple Watch чи фітнес-трекери зразок Mi Band. Точність вимірювань наближається до 99%. Якщо у вас є бігова доріжка, скористайтеся нею для перевірки або просто рушайте на прогулянку зі смартфоном в кишені. Як тільки повернетеся додому, порівняйте пройдена відстань за допомогою Google Maps. Отже, перед вами кращі крокоміри для Android, які як би натякають, що пора прогулятися.

Step Counter Pedometer

Step Counter від компанії Leap Fitness — досить симпатичний крокомір з хорошою функціональністю і інтерфейсом російською мовою. Робота з ним починається з постановки завдання на день. Потім ви зможете дивитися бачити звіти по середній кількості пройдених в день кроків, загальною кількістю за різні проміжки часу і кількості витрачених калорій.

Для підрахунку використовуються дані GPS, а сенсори смартфона. А це означає, що телефон буде сідати повільніше. В Step Counter також є функція з нагадуванням випити склянку води, щоб поповнити денну норму рідини в організмі. Додаток безкоштовно, але показується реклама, яку можна відключити за 180 рублів.

Google Fit

Google Fit — відповідь компанії Google на Apple Health. Google Fit працює не тільки як «хаб», отримує інформацію з різних додатків для фітнесу, але і збирає власні дані. Просто встановіть програму і авторизуйтесь за допомогою профілю Google. Після цього функція крокоміра буде запускатися автоматично.

Також є лічильник калорій і метрика Move Minutes. Остання показує весь час вашої активності протягом дня. В залежності від її показань Google Fit виставляє вам Heart Points (очки заробляються будь навантаженням з підвищенням пульсу). При розробці останньої метрики Google активно співпрацювала з Американською кардіологічною асоціацією. Інтерфейс перекладено на російську мову.

У Move Minutes хвилини вважаються тільки тоді, коли ви проходите більше 30 кроків у хвилину. Тобто, звичайні переміщення по будинку враховуватися не будуть. Аналогічно Heart Points заробляються тоді, коли ви йдете швидким кроком або біжите. Все це робить Google Fit — один з найкращих крокоміром для Android. Серед інших можливостей варто згадати ведення журналу і постановку завдань по Move Minutes.

Fitbit

Чи знаєте ви, що додаток Fitbit для однойменного розумного браслета можна використовувати і без нього? Якщо задіяти функцію «MobileTrack», воно буде прекрасно працювати з одним тільки телефоном.

Що ж такого особливого є в Fitbit? По-перше, у нього дуже приємний інтерфейс. По-друге, у нього дуже багата функціональність. Ви можете, наприклад, взяти участь у численних змаганнях або вести запис тренувань і щоденник харчування. Можете також включити режим «Пригоди», де ваші прогулянки будуть порівнюватися з довжиною певних маршрутів. Наприклад, з походом по Йосемитскому національному парку.

Accupedo

Особливість Accupedo Pedometer в його віджеті, який весь час показує кількість пройдених кроків. Віджет також можна налаштувати на показ пройденої відстані, витрачених хвилин, калорій і іншої інформації. Відлік починається автоматично після того, як ви зробите десять кроків. Так що походи з кімнати в ванну або кухню враховуватися не будуть. Коли почнеться підрахунок — ви отримаєте повідомлення.

Runtastic Steps

Компанія Runtastic пропонує цілий набір додатків, орієнтованих на здоров'я і фітнес. Є окремі варіанти для підрахунку кроків, ведення статистики пробіжок, прогулянок і циклів сну. Всі додатки Runtastic обмінюються даними між собою і сумісні з Google Fit.

Runtastic Steps вважатиме активні хвилини, витрачені на прогулянки, кількість кроків, витрачені калорії. Є налаштування щоденних цілей. Вартість Runtastic Premium починається зі 180 рублів на місяць. Безкоштовна версія досить хороша, але краще витратитися на преміум. У платній версії відкриється безліч нових можливостей, таких як визначення маршрутів, планування раціону, ведення щоденника харчування та багато іншого.

Pedometer

У Pedometer включений типовий набір крокоміром: лічильник спалених калорій, витрачений на прогулянку час і середня швидкість пересування. А також Pedometer показує інформацію у вигляді наочних графіків, враховуючи ваш підлогу і вагу, може давати корисні рекомендації по спалюванню калорій. На відміну від інших програм, Pedometer почне рахувати кроки тільки тоді, коли ви самостійно запустити відлік. Якщо ви хочете використовувати крокомір не тільки під час прогулянок, а на протязі всього дня, то краще підібрати яке-небудь інше додаток.

Pedometer дає дуже мале навантаження на батарею смартфона і пропонує на вибір кілька тем для оформлення інтерфейсу. Для більшої економії можна заздалегідь виставити час початку та завершення роботи програми. При необхідності ви можете налаштувати чутливість сенсорів, щоб відкалібрувати підрахунок відстані, коли ви їдете на велосипеді або автомобілі.

Pacer App

Pacer App — це програми від компанії-розробника Pacer Health, яке являє собою не просто лічильник кроків, а багатофункціональний помічник по втраті ваги. При першому запуску потрібно вказати свій вік, стать і вагу. Після цього, щоб мотивувати себе, можете встановити власні цілі чи використовувати готові шаблони від розробника. Поряд зі статистикою можна подивитися особисті тенденції щодо ваги, кроків і калорій, щоб більш наочно уявляти, з якою швидкістю ви рухаєтеся до поставленої мети.

MyFitnessPal

MyFitnessPal — дуже популярний додаток типу «все в одному» для здоров'я та фітнесу. У додатку є численна спільнота користувачів, які регулярно діляться порадами з іншими учасниками. А також воно сумісне з великою кількістю сервісів сторонніх розробників, включаючи багато перераховані в цьому огляді, тому ви без праці зможете імпортувати з них дані в MyFitnessPal.

Крім підрахунку пройденої відстані, в MyFitnessPal включена одна з найбільших бібліотек по харчуванню з детальною розбивкою за інгредієнтами. Адже недостатньо просто робити 10000 кроків. Потрібно ще правильно харчуватися, отримуючи необхідну кількість макроелементів. Скористайтеся вбудованим сканером штрих-кодів, щоб дізнатися кількість вітамінів та макроелементів в продуктах, які ви зазвичай купуєте.

Samsung Health

Якщо у вас є розумні-годинник Galaxy Watch, то ви, напевно, вже користувалися додатком S-Health від Samsung. Але навіть якщо у вас немає Galaxy Watch або смартфона від Samsung, S-Health все одно стане відмінним фітнес-додатком з вбудованою функцією крокоміра. Як і в більшості інших подібних програм, відразу після установки вам буде запропоновано ввести вага, стать, зріст та інші дані.

Як тільки ви їх вкажіть, додаток автоматично почне підрахунок кроків. За замовчуванням у вас буде стояти мета в 10000 кроків, однак, ви зможете встановити будь-яке інше значення. Додаток також вважає загальна відстань, пройдену за день і кількість спалених калорій, вважає час на сон, споживання води, продуктів і багато іншого. Хоч S-Health встановлена на більшість смартфонів Samsung, його може завантажити будь-який користувач Android Play Store, причому безкоштовно.

Zombies, Run!

Хіба є кращий спосіб мотивувати себе на спалювання калорій, ніж переконати себе, що від цього залежить ваше життя? Додаток Zombies, Run! завантажили вже більше мільйона користувачів. Просто підключіть навушники і дотримуйтесь інструкцій (англійською мовою), поки будете бігати і виконувати різні місії в постапокаліптичному світі, переповненому живими мерцями.

Це відмінна мотивація для тих, хто хоче зробити заняття бігом більш захоплюючим. Варто лише зупинитися, як ви одразу відчуєте мертве дихання за своєю спиною і почуєте крики зомбі. Будьте обережні, тому що почуття присутності досить сильне. Зомбі будуть вас переслідувати в залежності від заданого режиму швидкості. У версію Pro включено понад 300 різних місій, які стають доступні у міру проходження попередніх рівнів.

Argus

Argus — це багатофункціональний трекер здоров'я та фітнесу. Одні лише прогулянки, самі по собі, не стануть гарантією хорошого здоров'я. Вони дають ефект лише в комплексі з іншими діями. Argus чудово справляється не тільки підрахунком кроків, але вміє робити і багато іншого. Наприклад, відстежує вашу загальну активність, вважає калорії і моніторить цикли сну.

Є вбудований довідник по вправам і навіть сканер штрихкодів, який допоможе відстежувати кількість споживаних калорій. А також є власна соціальна мережа з мільйонами активних користувачів, з якими можна порадитися або просто поспілкуватися. Програма безкоштовна, проте, за розширений функціонал, що включає, наприклад, вправи для дому, доведеться платити 3 долари в рік.

ViewRanger

Не стільки крокомір, скільки корисний додаток для туристів. ViewRanger знає сотні тисяч туристичних маршрутів по всьому світу, кожному з яких виставляють оцінки мільйони користувачів сервісу. Вийшли на вулицю для пробіжки, але не можете придумати маршрут? Запустіть ViewRanger, вказавши бажану довжину маршруту і його складністю. Після цього сервіс підбере відповідні варіанти.

Ця програма — прекрасний путівник. При використанні з Augmented Reality вона дасть корисні поради про те, куди рухатися далі. Відмінний варіант для тих, хто не стільки одержимий підрахунком кожного кроку, скільки хоче більше насолодитися природою і свіжим повітрям. Додаток підтримує роботу з Android Wear. Для ведення статистики пересувань використовуються дані GPS.

Читайте також

У тренді