10 безкоштовних кистей для графічного редактора Photoshop

На жаль, стандартна кількість кистей в Adobe Photoshop CC 2018 обмежується лише чотирма наборами, з-за чого фотографам і художникам комп'ютерної графіки інструментарій програми може здатися трохи обмеженим.

Втім, приємним сюрпризом нас зміг порадувати дизайнер Кайл Т. Уебстер. Якщо у вас оформлена підписка на Adobe Creative Cloud, то ви зможете завантажити і використовувати величезний набір кистей, що складається з 1000 різних примірників, створених відомим ілюстратором.

Шкіра

Кисті для роботи зі шкірою допоможуть вам змінити тон обличчя, додати родимих плям або навіть наростити щетину. Однак при ретушування портретів або старих фотографій їх потрібно використовувати з обережністю. У набір Skin Brushes входять 3 комплекти кистей для некомерційного використання. Також ви можете завантажити кожен з наборів окремо.

Волосся

Кисті для волосся вкрай корисні для тонкого ретушування. Вони значно полегшать вашу роботу з портретами в Photoshop. Наприклад, за допомогою однієї з них, ви зможете додати волосся на обличчя людини або отретушировать частина портрета, сильно виділяється на тлі знімка.

Безкоштовний набір Hair Brushes буде ідеальним варіантом для новачків. 10 варіантів кистей високого дозволу чудово підійдуть для будь-якої колірної гами. Крім того, на сайті розробника ви зможете знайти і безліч інших корисних наборів.

Дерева

Adobe Photoshop CC є хороший генератор дерев, додає на знімки реалістичні зображення. Але більш плоскі кисті не тільки краще впораються з цим завданням, але і допоможуть додати на знімок цікаві силуети.

Набір Tree Brushes складається з 9 кистей, які допоможуть втілити в життя всі ваші задуми. Якщо ж вам потрібно більше різноманітності, то можете спробувати щастя на сайті 123Brushes.

Боке

Боке (від англ. Bokeh – розмитість, нечіткість) – це спеціальний ефект на фотографіях, який створюється завдяки розмитому заднього фону. Фотографи-портретисти зазвичай покладаються на ці розмиті відблиски позаду фігури людини, щоб сильніше виділити його. Для створення якісного ефекту боке потрібна лінза з діафрагмою f/2.8.

Розмитий фон можна створити за допомогою програми Adobe Photoshop або можна скористатися безкоштовними кистями боке, призначеними для створення ефекту розмиття. Набір Bokeh Brushes з 92 варіантів поширюється абсолютно безкоштовно для некомерційного використання.

Хмари

Знімки природи завжди виглядають набагато красивіше з присутністю хмар на небі. Хмари також можуть надати особливий настрій пейзажним фотографій або стати об'єктами уваги, якщо ви хочете спробувати з'єднати експозиції.

Cloud Brushes — це набір з дев'яти хмарних кистей, розміщених на Deviantart, пропонує приємне поєднання важких пишних примірників і тонких, схожих на туман, хмар.

Дим

Тонкі цівки диму на білому або чорному тлі роблять будь-яку фотографію дуже привабливою. Це одна з найпоширеніших концепцій у початківців фотографів. Для її втілення в життя вам знадобиться деякий спорядження: зовнішній спалах, штатив, відбивач, чорна тканина і кілька паличок ладану. Але такі витрати не варті того, якщо вам просто потрібно додати невеликий ефект диму на зображення. А ось Smoke Brushes з 10 кистями для додавання диму обійдуться вам лише одну безкоштовну реєстрацію на сайті.

Блискавки

Чи намагалися ви коли-небудь зробити фотографію розряду блискавки? Це справжнє випробування вашого терпіння і акуратності, так як блискавка непередбачувана. Та й вам самим в першу чергу варто турбуватися про власну безпеку.

Більш простим і очевидним варіантом стане використання спеціальної кисті, яка додасть розряд блискавки прямо на ваше фото. Lightning Brushes містить 40 варіантів з високою роздільною здатністю, які дуже навіть непогано імітують справжню блискавку. Реалістичність вашого фото аніскільки не постраждає від їх використання.

Гранж

Ефект гранжу нерозривно пов'язаний з початком появи тинтайпа. Цей вінтажний ефект легко відтворюється за допомогою масок шару і спеціальних текстур в фотошопі.

Але такого самого результату можна добитися і при використанні безкоштовних гранж кистей, які додадуть вашим фотографіям ефекту старовини. Вони можуть бути використані для обрамлення фотографій або додавання делікатною структури зображення. НабірGrunge Brushes з 16 примірників ідеально вам підійде.

Відблиски

Одна лише ця категорія кистей для Photoshop, які імітують різні джерела світла, може стати матеріалом для окремої статті. Адже кількість кистей цього типу просто величезна: для імітації відблисків на об'єктиві, сонячних променів, невеликих світлових завихрень і ефектів розряду блискавки.

Lens Flare Brushes з 15 якісними кистями розміром 2500+ пікселів чудово підійдуть для освітлення темного тла.

Туман

Fog Brushes — це набір з 106 кистей з ефектом туману можна використовувати для створення прозорого шару на будь-якому зображенні. За допомогою вбудованих інструментів кисті фотошопа можна надати будь-якої колірної відтінок.

Їх можна застосовувати для знімків пейзажу або навіть портретів з подвійною експозицією. Цей набір є безкоштовним для комерційного використання. Але при бажанні ви можете і матеріально віддячити розробника.

Читайте також

У тренді