Як зробити розмите фото більш чітким?

Розфокусовані фотографії стають все більш популярними з деяких причин, але не враховуючи всіма улюблені фільтри, як в Instagram, вони зазвичай тільки дратують. Припустимо, ви постаралися зняти унікальне у своєму роді сімейне відео тільки лише для того, щоб виявити, що зображення розмите і тремтить.

Виявляється, існують програми, які можуть поліпшити різкість фотографій без метушні в Photoshop. Хоча в більшості випадків з розмитого фото або відео ніколи не зробити різку і красиву копію, ці інструменти можна використовувати для відновлення важливих деталей і повернути різкість, щоб зробити матеріал трохи більш якісним.

Природно, не варто очікувати, що, зробивши ряд сильно розфокусованих фотографій, ви відредагуєте їх так, що вони згодяться на обкладинку журналу, проте ви можете вправлятися у стилі серіалу CSI, використовуючи ці програми, і отримати дивовижні результати.

SmartDeblur

SmartDeblur — повністю безкоштовний додаток, яким можна користуватися скільки завгодно разів, і у багатьох відношеннях воно дружелюбніше, ніж Focus Magic. З іншого боку, його робота не відрізняється стабільністю (програма зависала кілька, поки я її тестував, особливо при завантаженні занадто важких зображень), а результати, які видає програма, можуть бути різними.

Є декілька корисних можливостей у SmartDeblur – наявність zoom-опції, а також опції Fit To Window (Підлаштувати під розмір вікна). Можна також порівнювати результати з оригіналом, натиснувши на «Show Original». Предобзор доступний для всього зображення. Програма містить зразок, на якому можна навчитися збільшувати різкість, щоб прочитати розмитий текст.

Випробувавши інструмент на своїх власних фотографіях, я виявив, що він не працює так само добре як Focus Magic. Але мені вдалося отримати хороші результати з картинкою, що містить текст.

  • Плюси: Абсолютно безкоштовне, володіє доброзичливим інтерфейсом, дуже корисне для прочитання на фотографії розмитого тексту.
  • Мінуси: Не дуже стабільний, не так уже добре працює з реальними фотографіями (але випробуйте додаток самі, щоб винести свій вердикт).

Намагаючись відновити втрачені деталі, ви відчуєте, начебто працюєте з CSI, але не чекайте нічого видатного.

Focus Magic

Focus Magic — це щось більше, ніж просто програма збільшення різкості. Відповідно до заяв з їх сайту, використовуються сучасні криміналістичні деконволюційні технології, які буквально, як рукою, знімають розмиття». В теорії, програма справляється з розфокусованими зображеннями і розмитими відео, відновлюючи втрачені деталі. Але чи це дійсно працює?

Програма Focus Magic далеко не автоматичний інструмент. І це величезний мінус, оскільки безкоштовна пробна версія дозволяє виконати тільки 10 операцій. Після цього потрібно буде придбати повну ліцензію, яка коштує 45 доларів. Після завантаження зображення вам спочатку необхідно вирішити, чи будете фокусувати, прибирати розмиття при русі, дефокусировать або очистити зображення від сміття. Потім починається тривалий процес підстроювання параметрів.

Оскільки можливо побачити прев'ю лише для невеликої області зображення, йде безліч спроб, щоб досягти гарного ефекту для всієї фотографії.

  • Плюси: Виглядає як професійний інструмент, з допомогою якого можна досягти хороших результатів.
  • Мінуси: Робота вимагає безлічі спроб, але їх у користувача безкоштовною версією лише 10. До того ж, відсутня опція зміни масштабу (zoom), що доставляє незручності.

За допомогою програми можна повернути різкість зображень, якщо у вас є терпіння і гроші.

Blurity

Додаток Blurityна відміну від своїх конкурентів володіє кількома особливостями: дуже докладним керівництвом і самодостатністю. Під самодостатністю я розумію здатність програми взяти на себе важку роботу по налаштуванню, якщо ви того побажаєте. Якщо знаєте, що робите, можете отримати доступ до просунутих налаштувань, але це зовсім необов'язково.

Після проходження навчання, можна приступати до обробки. Для цього необхідно помістити червоний квадрат на область з сильною розмитістю і натиснути на кнопку Process. У більшості випадків на цьому все. Якщо результати вас не задовольняють, можна перемістити квадрат в іншу область і спробувати знову. Додаток виконує свою роботу добре, йому вдалося перетворити деякі розмиті фотографії в цілком гідні.

Як бачите, мінусом є водяні знаки, які накладаються на всі фотографії, які ви обробляєте, використовуючи безкоштовну версію програми. Якщо вам дійсно подобається програма і хочете позбутися від водяних знаків, ліцензія буде коштувати вам 39$.

  • Плюси: Легкість у використанні, хороші результати обробки, з текстом – гірше.
  • Мінуси: На всі оброблені фото накладаються водяні знаки. Ліцензія коштує 39$.

Висновки

Хочете – вірте, хочете – ні, але я витратив півдня, досліджуючи дану тему. Намагаючись підвищити різкість у безлічі розмитих фото і відео, я усвідомив одну річ – краще відразу знімати хороший матеріал. Але якщо з якоїсь причини «план А» не спрацював, то перелічені додатки здатні вичавити дещо з вашого матеріалу, але це насправді залежить від того, чого ви прагнете досягти.

Читайте також

У тренді