9 безкоштовних конвертерів відео на комп'ютері та онлайн

Конвертація відео не таке складне завдання, як його редагування, але багато бояться встановлювати програми для цього, побоюючись їх нібито складності і дорожнечі. Насправді деякі з них доступні абсолютно безкоштовно і мають досить простий інтерфейс.

Існує багато причин, по яких вам може знадобитися конвертер. Наприклад, потрібно відтворити фільм на телефоні з обмеженим обсягом пам'яті, із-за чого доводиться зменшити розмір ролика.

Handbrake

Handbrake має відкритий вихідний код для Windows/Mac/Linux і підтримує велику кількість форматів. У ньому є широкий вибір пресетів (збережених налаштувань). Навіть якщо ви нічого не знаєте про те, як конвертувати відео, виберіть стиль і отримаєте непоганий результат.

Є безліч функцій, які дозволяють задавати точні параметри для відео. Сюди входить налаштування частоти кадрів, фільтри, обрізка і т. д. Є пресети для тих, хто не хоче витрачати час на ручні настройки. Щоб освоїти всі тонкощі роботи, знадобиться час. Але результат безумовно того варто.

А також попередній перегляд в режимі реального часу. Якщо ви конвертуєте багато роликів і невпевнені в якості результату, скористайтесь попереднім переглядом, щоб, попрацювавши невеликий фрагмент, оцінити його і потім вирішити, змінювати що-то ще чи ні в параметрах.

Після перетворення файли відтворюються на таких популярних пристроях, як iPhone, AppleTV і Android-планшети. Меню з великою кількістю вкладок для опцій, основні з яких зрозумілі навіть новачку.

Єдиний недолік цього помічника полягає в тому, що весь процес триває досить довго в порівнянні з іншими конвертерами з нашого списку.

Handbrake не містить реклами, що також можна віднести до переваг. Відрізняється високою швидкістю роботи і безліччю інструментів редагування для склеювання кадрів, налаштування частоти, додавання різних ефектів і т. д.

Перша версія програми з'явилася ще в 2003 році. До 2006 року займався підтримкою розробник Ерік Петіт. Потім у процес включилися інші амбітні й талановиті люди, у результаті чого програма зазнала суттєвих змін, щоб відповідати часу.

Any Video Converter

Any Video Converter — ще один зручний відеоконвертер для Windows і Mac. Просте оформлення робить програму більш зрозумілою для користувача, ніж ряд інших варіантів з нашого списку.

Подібно Handbrake, має безліч вбудованих пресетів, згрупованих за типом пристрою, що спрощує вибір. Не набридає рекламою, однак, пропонує встановити додаткове (і часто непотрібне) програмне забезпечення. Будьте уважніше, щоб випадково не дозволити це.

Діапазон робочих форматів (їх 60) величезний — від Xvid і MPEG4 до VOB і інших варіантів (включаючи 4K). Варто відзначити привабливий і мінімалістичний інтерфейс.

Підтримується пакетна обробка для одночасного конвертування декількох файлів. Всі перетворені файли будуть збережені в заздалегідь призначені папки.

AVC безпосередньо працює з аудіо з будь-якого відео. Доступні аудіоформати: MP3, AAC, WAVE та інші. Програма дозволяє завантажувати і конвертувати відео з YouTube і Google, просто вставивши посилання і натиснувши кілька кнопок.

Хоча швидкість перетворення залишає бажати кращого, а DVD-рекордер не особливо функціональний, якість виходить відмінним. Вбудований редактор дозволяє обрізати потрібні моменти, накладати різні ефекти і повертати відео.

Freemake Video Converter

Freemake Video Converter — ще один відомий конвертер, швидкий, гнучкий і легкий у використанні. Підтримує більше 500 форматів і дозволяє завантажувати ролики безпосередньо з соціальних мереж і популярних інтернет-сервісів. Вміє працювати з безліччю пристроїв та з роздільною здатністю 4K.

Завдяки нескладним інструментів, що дозволяє обрізати непотрібні кадри, додавати субтитри, завантажувати відео з DVD і назад, задовольнить всі базові (і не тільки) потреби більшості користувачів.

Коли ви вперше встановлюєте програму, деякі опції (включаючи скачування з YouTube) будуть заблоковані. Через три дні ви отримаєте безкоштовний подарунковий веб-пакет, що усуває це обмеження. Зверніть увагу на системний трей — там має з'явитися повідомлення про отримання веб-пакету.

Хоча у Freemake багато переваг, слід знати про деякі нюанси його використання. Вам знадобиться .NET Framework 4.0 для успішної роботи. А також це важливо для регулярних оновлень, в які виправляються помилки попередніх версій і додається новий функціонал.

Free Video Converter

Free Video Converter — зручна програма з єдиним недоліком: відео зберігається з водяним знаком. Він не надто заважає перегляду, але все ж набагато краще обійтися без нього. Якщо ж вам такий варіант не підходить, спробуйте інший інструмент з описаних вище.

Компанія DVDVideoSoft добре відома своїм простим програмним забезпеченням, що функціонує саме так, як обіцяно. Продукти компанії розповсюджуються безкоштовно, і ця не є винятком. Оформлення не захаращене зайвими значками і кнопками. Підтримується пакетна обробка файлів.

Ви знайдете тут обмежений набір форматів для перетворення: MP4, AVI, MPEG і MP3, а також оптимізовані для iOS-пристроїв. Але для багатьох користувачів цього буде цілком достатньо.

Користувач може самостійно настроювати параметри якості. Доступно об'єднання декількох відео в один файл. Є інтерфейс російською мовою.

Online-Convert

Online Convert дозволяє конвертувати відео прямо в браузері. Як він працює? Трохи незвично, якщо порівнювати з подібними сервісами. Тут ви спочатку вибираєте формат файлу, а потім вже завантажуйте останнього. Передбачена завантаження Url-адреси, хмарних сховищ Dropbox і Google Drive.

Вміє працювати з FLV, MP4, MOV і ще понад 20 інших форматів. Серед них і кілька специфічних для ігрових консолей. Ви знайдете тут інструментарій для зміни співвідношення сторін екрану, поліпшення якості звуку і бітрейту.

У вас не так багато можливостей, зате базові потреби будуть задоволені. Слід зазначити, що онлайн-конвертер не відображає ніяких метаданих про вихідному відео, що ускладнює вибір правильних налаштувань. Тому необхідну інформацію рекомендується переглянути заздалегідь.

Більшість користувачів відчувають незначні проблеми зі скачуванням і конвертацією файлів. Сайт пропонує виправити це, сплативши преміум-аккаунт. В результаті відкриваються додаткові можливості: завантаження ролика розміром більше 100 Мб., одночасна конвертація чотирьох файлів.

У будь-якому разі сервіс працює досить стабільно, має мало реклами і надає великий вибір дозволів. А ще він не вимагає установки додаткового програмного забезпечення чи небажаних розширень для браузера.

HD Video Converter Factory

HD Video Converter Factory — щось більше, ніж просто помічник для зміни формату відео. Програма також включає в базовий набір функцій для редагування. Розробники настільки впевнені в простоті додатки, що на офіційному сайті міститься всього 10-секундний ролик для новачків. Ви можете перетягнути потрібний файл у вікно програми або ж вибрати ролик для завантаження потрібного пристрою.

Вам буде приємно дізнатися, що простота програми не пов'язана з обмеженням її функціональності. Щоб розпочати роботу, досить витратити всього кілька секунд. Трохи більше часу піде на вивчення різних налаштувань.

Захоплення, обрізка і вражаючі спецефекти додадуть ролику той вигляд, який ви бажаєте отримати. Щоб не заплутатися в пресетах, новачкові краще вибрати передвстановлений пакет, прив'язаний до певного пристрою (смартфон, планшет, ПК). Просунуті користувачі при бажанні можуть налаштовувати програму вручну.

DivX Converter

DivX Converter містить величезну кількість корисних налаштувань для вихідних і кінцевих файлів, а також великий інструментарій для редагування. Хоча програма трохи наполегливо намагається переконати вас в необхідності преміум-версії, безкоштовний варіант працює досить добре. Інтерфейс простий і надає багато можливостей для редагування.

Ви можете додати файли безпосередньо з локального сховища на комп'ютері або ж імпортувати їх з дисків Blu-ray. Підтримується відкриття з Google Drive і DropBox. Це зручно для користувачів, що редагують матеріали віддалено.

Є ряд опцій, додаткове редагування пресетів, вибір дозволу, співвідношення сторін, бітрейту і т. д.

MediaCoder

MediaCoder — потужна програма з відмінними функціями для конвертування. Активно розвивається і підтримується з 2005 року: нові можливості і кодеки додаються постійно.

Якщо ви шукаєте інструмент для пакетної обробки Avi-файлів з конвертацією в MPEG, а також стиснення файлів в цілях економії простору на диску, MediaCoder стане гідним вибором. Підтримується QuickSync, NVENC і Cuda-кодування для високошвидкісної роботи (при цьому використовується графічний процесор).

Додаток більше орієнтована не на новачків, а на людей, більш-менш добре розбирається в сучасних технологіях. Можливо, це не найпростіший помічник, зате швидкість і якість заслуговують похвали. Крім версії для Windows, є також для Linux і MacOS.

Cloud Convert

Cloud Convert — один з кращих онлайн-інструментів для завантаження і конвертації файлів. В даний час він обробляє 214 різних форматів. На сервісі ви також отримаєте можливість працювати з документами, зображеннями, електронними книгами і т. д. Присутній пакетна конвертація.

Весь процес відбувається в хмарі. Ви легко змінити такі вихідні параметри, як співвідношення сторін, кодек, швидкість передачі даних та дозвіл. Додаток автоматично відправить вам електронного листа з посиланням на кінцевий файл. А також ви можете вивантажити його в свою обліковий запис на Google Drive або Dropbox.

Цього не вистачає швидкості автономних програм, хоча зі своєю роботою справляється добре. Варто відзначити привабливий дизайн, зручний інтерфейс, великий вибір форматів.

Читайте також

У тренді