5 кращих програвачів для Windows

Вибір медіаплеєра для Windows схожий на вибір браузера. Різні програми, досить суперечливі думки про них, багато рекламування кожного варіанту. В такому достатку інформації легко заплутатися і зробити неправильний вибір.

Але не турбуйтеся, для вас є хороші новини. Дійсно якісні медіаплеєри завжди виділяються із загальної маси. По суті, не має великого значення, якою саме ви виберете. Як і у випадку з веб-браузерами, найкращий для вас той, який більше подобається.

Представляємо вам список кращих додатків і відразу попереджаємо: Windows Media Player не є одним з них. Востаннє оновлювали в 2009 році, так що він вже давно застарів.

VLC Media Player

Без сумніву,VLC Media Player — найпопулярніший медіаплеєр в світі. Є всі підстави стверджувати це, тим більше, що на сайті AlternativeTo він зібрав понад 5 100 лайків (Media Player Classic отримав всього 800 лайків). Різниця очевидна: VLC явно займає перше місце в рейтингу кращих програм для перегляду відео. Але чи означає це, що він ідеально підходить саме для вас?

VLC є зразком реалізації концепції «все в одному». Безліч стандартних та розширених налаштувань дозволяють робити з ним що завгодно. Але додаток дуже вимогливо до ресурсів, тому на старих комп'ютерах працює повільно або не запускається взагалі.

Зате ніяких клопотів з налаштуваннями: просто встановлюєте його — і відразу запускаєте відео або музику. VLC транслює відео в режимі реального часу, відтворює популярні відеоформати, при цьому кодеки завантажувати не потрібно: вони вже встановлені.

Програма з'явилася ще в 2001 році. Вік і відкритий вихідний код дозволяють постійно її удосконалювати. Можна з упевненістю сказати, що в найближчому майбутньому популярність плеєра залишиться високою.

PotPlayer

PotPlayerрозроблений південнокорейською компанією Daum. Він менш відомий, ніж VLC, але за характеристиками не поступається йому. Ці дві програми мають багато спільного.

На відміну від VLC, який часто повільно обробляє великі відеофайли або самі сучасні формати, PotPlayer завжди працює та ідеально підходить для Blu-ray.

PotPlayer пропонує більше налаштувань, ніж VLC, серед яких багато розширених (закладки, запис кліпів тощо), але головне — використовує набагато менше ресурсів, ніж попередній.

Поширюється як пропрієтарне програмне забезпечення, їм можна користуватися безкоштовно, але немає відкритого вихідного коду.

Media Player Classic

MPC — одне з тих додатків, які легко спровокують приступ ностальгії. Перша версія MPC була випущена в 2003 році і з тих пір розглядалася як альтернатива Windows Media для Windows XP. З 2006 року MPC розділився на два проекти: Home Cinema (MPC-HC) і Black Edition (MPC-BE).

Home Cinema — найкращий плеєр для рядових користувачів з інтерфейсом російською мовою, підтримує всі новітні формати відео, залишаючись максимально простим у використанні.

Black Edition — надпотужна версія з великою кількістю опцій, але користуватися нею складніше, ніж HC. Обидві програми працюють добре, але для домашнього комп'ютера краще підходить Home Cinema, так і реклами тут немає, зате інструментів цілком достатньо.

Одна з головних особливостей плеєра — невибагливість до ресурсів. Дивитися фільми можна на будь-якому пристрої з SSE2-процесором, а це значить, що навіть комп'ютер 2000 р. успішно впорається з додатком.

Media Player Classic — це висока продуктивність, низьке споживання ресурсів і компактність. Програма обробляє більшість сучасних відеоформатів, підтримує завантаження субтитрів, захоплення відео, інтеграцію зі Skype і деякі інші функції та є відмінною альтернативою VLC з відкритим вихідним кодом.

ACG Player

Отже, опис Великої трійки завершено. Пора переходити до інших програм. ACG Player чомусь виявився дуже недооціненим, тому ви не відразу побачите його в Windows Store, і абсолютно даремно. У порівнянні з Media Player Classic він набагато простіше, а за функціональністю не поступається лідерам нашого списку.

При першому знайомстві з ACG ви відразу зверніть увагу на сенсорні елементи управління і простий інтерфейс. Вгорі знаходяться кнопки для запуску і паузи, внизу — для перемикання елементів управління. Проведіть пальцем вгору або вниз для зміни гучності, а рух вліво-вправо дозволить швидко перемотати фільм. Сенсорне управління було розроблено для планшетів з Windows 10, але плеєр працює на ПК і ноутбуках.

Розширені опції включають одночасне відтворення в декількох вікнах, потокове відео, субтитри, анімацію. Ви можете встановити більш швидку версію Ax-Lite Video Player з обмеженим числом опцій.

ACG Player — єдине UWP-додаток, яке дійсно варто використовувати. Запускається на всіх пристроях, де встановлена ОС Windows, і за результатами 6 500 оглядів впевнено набирає майже максимальну кількість балів. Цього більш ніж достатньо, щоб встановити ACG на комп'ютер або планшет.

Bomi Player

Bomi Player заслуговує більшої уваги. Його творцям вдалося досягти ідеального балансу між функціональністю, продуктивністю і зручністю. Навіть на слабкому ноутбуці жодних проблем із запуском не виникає.

У Bomi Player є набір функцій, які на перший погляд здаються марними і починають цінуватися в процесі роботи (наприклад, при зміні розмірів вікна програвача в куті відображається поточний розмір).

Підтримується пошук субтитрів, їх стилізація і одночасне відображення на декількох мовах, трансляція потокового відео, апаратне прискорення, збереження списку відтворених фільмів. Якщо ви раптом закриєте вікно програми, то при повторному її запуск можна знову відтворити будь-який файл.

Bomi — безкоштовний додаток з відкритим вихідним кодом, остання версія якого вийшла в 2015 році. Але в 2016-му вона отримала ряд оновлень. Не варто вважати цей плеєр застарілим: його функціональність знаходиться на вищому рівні.

Читайте також

У тренді